Oculus Kurucusu Kaybettiğiniz İçin Sizi Öldüren VR Kulaklık Tasarladı

Palmer’ın katil VR kulaklığı, ünlü anime serisi tarafından ünlü olan kurgusal bir VR kulaklığı olan NerveGear’a bir övgüdür. Kılıç Sanatı Çevrimiçi (SAO). Seride, NerveGear’ı takan oyuncular, 100 katlı bir kuleye başarıyla çıkana kadar kulaklığı çıkaramayacaklar. Sahnenin ortasında kulaklığı çıkarmaya çalışırlarsa veya seviyede başarısız olurlarsa, gerçek hayatta ölürler. Burada açılacak çok şey olduğunu anlıyoruz, ancak Palmer’ın […]

Oculus Kurucusu Kaybettiğiniz İçin Sizi Öldüren VR Kulaklık Tasarladı

Palmer’ın katil VR kulaklığı, ünlü anime serisi tarafından ünlü olan kurgusal bir VR kulaklığı olan NerveGear’a bir övgüdür. Kılıç Sanatı Çevrimiçi (SAO). Seride, NerveGear’ı takan oyuncular, 100 katlı bir kuleye başarıyla çıkana kadar kulaklığı çıkaramayacaklar. Sahnenin ortasında kulaklığı çıkarmaya çalışırlarsa veya seviyede başarısız olurlarsa, gerçek hayatta ölürler.

Burada açılacak çok şey olduğunu anlıyoruz, ancak Palmer’ın Killer VR başlığının temel dayanağı, birinin gerçek hayatını sanal avatarlarına bağlama fikrinden geliyor. Palmer, insanların bunu yapmasına izin vermenin onları sanal dünyada nasıl davrandıklarını tamamen yeniden düşünmeye zorlayacağına inanıyor. Sanal dünyada gerçekleştirilen eylemlerin artık gerçek dünya etkileriyle gelmesiyle, Palmer’ın muhteşem kulaklığının sunduğu gerçeklik hissi, ultra gerçekçi grafiklere sahip oyunların sunduğu gerçeklik algısından çok daha üstün olmalıdır. Palmer, video oyunu mekaniğinin bu yönünün nasıl hiç araştırılmadığını söylemeye devam ediyor.

Palmer’ın fiziksel sonuçları olan video oyunları takıntısı yeni değil. O daha önce konsept hakkında konuştuk – motor sporları ve atletizm gibi gerçek dünyadaki spor etkinlikleriyle potansiyel olarak atletlerin ölümüyle sonuçlanabilecek cüretkar karşılaştırmalar yapmak. Ancak, onu eleştirenler, bilgisayar oyunlarına herhangi bir gerçek sonuç eklemenin üretilmiş bir yapı olacağına işaret ederek, oyun eyleminin kendisinin herhangi bir doğal risk oluşturmadığı göz önüne alındığında, görüşüne karşı çıkmaya çalıştılar.

Bu konsept hakkında tweet atmasından neredeyse iki yıl sonra Palmer, Nerve Gear’ın kendi versiyonunu yaratmanın yarısında olduğunu açıkladı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow