Opera GX tarayıcısının atlaması kullanıcılarını korkuttu ve haklı olarak buna kızdılar

TL;DR Opera GX, oyunculara ve meraklılara hitap eden çeşitli özelliklere sahip bir “oyuncular için tarayıcıdır”. Bir pazarlama kampanyasının parçası olarak Opera GX, kullanıcıları korkutan yüksek sesli bir açılış ekranı ekledi. Açılış ekranı yalnızca bir gün boyunca mevcut olmasına rağmen kullanıcılar, açılış ekranı dosyasını manuel olarak silmeden veya tarayıcıyı zorla güncellemeden bu özelliği kapatamadı. Android veya […]

Opera GX tarayıcısının atlaması kullanıcılarını korkuttu ve haklı olarak buna kızdılar

TL;DR

  • Opera GX, oyunculara ve meraklılara hitap eden çeşitli özelliklere sahip bir “oyuncular için tarayıcıdır”.
  • Bir pazarlama kampanyasının parçası olarak Opera GX, kullanıcıları korkutan yüksek sesli bir açılış ekranı ekledi.
  • Açılış ekranı yalnızca bir gün boyunca mevcut olmasına rağmen kullanıcılar, açılış ekranı dosyasını manuel olarak silmeden veya tarayıcıyı zorla güncellemeden bu özelliği kapatamadı.

Android veya Windows’ta iyi tarayıcı sıkıntısı yoktur. Seçenek çoktur ve her ihtiyaca uygun bir tarayıcı mevcuttur. Başta oyuncular ve diğer meraklılar olmak üzere pek çok kullanıcının tercih ettiği tarayıcı, diğer Chromium tarayıcılarından ayrılan benzersiz özelliklere sahip Opera GX oldu. Bununla birlikte, Opera GX, kullanıcılarını korkuttuğu için ters giden keskin bir pazarlama kampanyasıyla kendini bir çorbanın içinde buldu ve pratikte hepsi bundan kesinlikle nefret etti.

Bu haftanın başlarında Opera GX, komedyen Eric André ile sıkıcı tarayıcılarınızı gömmeye odaklanan bir pazarlama kampanyası yürüttü. kampanya videosu gürültülü ve kaotik, ama sanırım bunu hedefliyorlardı, bu yüzden onları şu ana kadar suçlayamam. Ancak kampanyanın bir parçası olarak Opera GX’teki ekip tarayıcının açılış ekranına ÇOK SESLİ Eric’in “OPERA GX” diye bağırmasını da ekledi. Pazarlama kampanyası hakkında hiçbir fikri olmayan kullanıcıların korktuklarını ve kesinlikle eğlenmediklerini söylemeye gerek yok.

Atlama korkusunu daha da kötüleştiren şey, tarayıcıyı her başlattığınızda yüksek sesli açılış ekranının tetiklenmesiydi. “Özelliğin” tek seferlik, hatta isteğe bağlı olacağını düşünebilirsiniz. Ama hayır, bu davranışı bile kapatamazsınız. Tarayıcıda bir güncellemeyi zorlamanız gerekir veya açılış ekranı yürütülebilir dosyasını manuel olarak silin. Daha da kötüsü, açılış ekranı, daha uzun açılış ekranını oynatacağı için tarayıcının daha yavaş açılmasına neden oldu.

Kullanıcılar, tarayıcının hoparlörlerini nasıl çığlık attırdığını belirttiğinde Opera GX iki katına çıktı.

Resim 426

Beklediğiniz gibi pek çok kullanıcı bundan memnun değil. Tüm Opera GX alt dizini hareketten duydukları memnuniyetsizliği ifade eden sayfalarca kullanıcıyla dolu. Pek çok kişi, açık kaynak olma avantajına sahip olan Firefox ve Brave gibi alternatif tarayıcılara yöneliyor. Opera GX keskinliğiyle gurur duysa da tüm kullanıcılarını korkutmak çok ileri bir adımdı.

Opera GX’in Eric Andre pazarlama kampanyasını beğendiniz mi?

573 oy


Opera GX tarayıcısının atlaması kullanıcılarını korkuttu ve haklı olarak buna kızdılar

Teknory