Oppenheimer, IMAX’ın Gişe Rekoru Kırmasına Yardımcı Oldu

Oppenheimer, IMAX’ın 2023’te gişe rekoru kırmasına yardımcı olarak şirketin mali açıdan tüm zamanların en iyi yıllık performanslarından birini göstermesine yardımcı oluyor. Özet OppenheimerIMAX performansı, IMAX’ın 2023’te 1,06 milyar dolar kazanarak gişe rekoru kırmasına yardımcı oldu; bunun 183,2 milyon doları biyografik film gösterimlerinden geldi. Yönetmen Christopher Nolan’ın IMAX gösterimlerini tercih etmesi muhtemelen izleyici katılımını etkilemiştir. Filmin […]

Oppenheimer, IMAX’ın Gişe Rekoru Kırmasına Yardımcı Oldu

Oppenheimer, IMAX’ın 2023’te gişe rekoru kırmasına yardımcı olarak şirketin mali açıdan tüm zamanların en iyi yıllık performanslarından birini göstermesine yardımcı oluyor.

Özet

  • OppenheimerIMAX performansı, IMAX’ın 2023’te 1,06 milyar dolar kazanarak gişe rekoru kırmasına yardımcı oldu; bunun 183,2 milyon doları biyografik film gösterimlerinden geldi.
  • Yönetmen Christopher Nolan’ın IMAX gösterimlerini tercih etmesi muhtemelen izleyici katılımını etkilemiştir.
  • Filmin eleştirmenlerin beğenisini kazanması ve gerçekçi detayları da filmin mali başarısına katkıda bulundu.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Oppenheimer 2023’te ekranlarındaki muhteşem performansı sayesinde IMAX’ın gişe rekoru kırmasına yardımcı oldu. Christopher Nolan’ın yönettiği biyografik film, gösterime girdiği süre boyunca dünya çapında toplam 955,1 milyon dolar hasılat elde etti. Bu paranın bir kısmı, vizyona girmesine kadar olan tanıtımlarda filmi izlemenin kesin yolu olarak gösterilen IMAX ekranlarından kazanıldı.

Şimdi, film/news/imax-box-office-second-biggest-year-history-oppenheimer-1235865457/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik bunu bildiriyor Oppenheimer‘in dikkat çekici gişe başarısı, IMAX’ın gişe rekoru kırmasına yardımcı oldu. Şirket, dünya çapındaki ekranlarında gösterilen filmlerden 1,06 milyar dolar kazanarak tarihinin en yüksek ikinci hasılat yılını yaşadı. Biyografi, genel olarak ekranlarda gösterilen en yüksek performansa sahip film oldu ve IMAX gösterimlerinden 183,2 milyon dolar kazandı.


Oppenheimer’ın IMAX Performansı Neden Bu Kadar Muazzamdı?

Oppenheimer-Einstein Atom Bombasının Yapımında Gerçekten Ne Kadar Katıldı?

Nolan, hazırladığı biyografiyi IMAX sinemasında izlemeyi özellikle tercih ettiğini belirterek, şüphesiz izleyicileri mümkün olan formattaki gösterimlere katılmaya teşvik etti. Bu durum, geçici bir münhasırlık anlaşmasıyla daha da kötüleşti. Oppenheimer sınırlı bir süre için şirketin ABD ve Kanada’daki ekranlarında oynatılacak tek film. Bunun nedeni filmin IMAX film kullanılarak çekilmesi ve bu tür gösterimleri daha özgün bir deneyim haline getirmesidir.

Formatın tanıtımı etkileyici finansal başarısını etkilerken, film aynı zamanda eleştirmenler ve izleyiciler tarafından da büyük beğeni topladı. Bunlar arasında hem filmin hikayesi hem de Cillian Murphy’nin Altın Küre ödüllü oyunculuğu da dahil olmak üzere performansları yer alıyor. Oppenheimer ayrıca tarihlerinin gerçeğini koruyan gerçekçi kötü adamların tasviri gibi daha küçük ayrıntıları nedeniyle de iyi işliyor.

İlgili
Oppenheimer’dan Sonra Lewis Strauss’a Ne Oldu?

Christopher Nolan’ın yönettiği Oppenheimer’da Lewis Strauss rolünde Robert Downey Jr. yer alıyor. İşte filmdeki olaylardan sonra başına gelenler.

Filmin gösterildiği yerden kalitesine kadar, Oppenheimer IMAX’ı tüm zamanların en iyi ikinci yılına itmek filmin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Beğenilerini yenemese de Barbie Ve Süper Mario Kardeşler Filmi genel gişe performansı açısından sinema tarihinde hala rekor kıran bir giriş. Bu başarı muhtemelen 2023 filmlerinin ödül sezonu yaklaşırken de yansımaya devam edecek.

Oppenheimer zaten Altın Küre’de En İyi film – Drama ödülünü kazandı.

Kaynak: film/news/imax-box-office-second-biggest-year-history-oppenheimer-1235865457/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Oppenheimer Posteri
Oppenheimer

Oppenheimer, Christopher Nolan’ın atom bombasının arkasındaki adam olan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’ı konu alan bir filmi. Cillian Murphy, Kai Bird ve Martin J. Sherwin’in yazdığı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer adlı kitaptan uyarlanan hikayeyle başrolü oynayacak.

Yayın tarihi
21 Temmuz 2023

Değerlendirme
R

Çalışma süresi
150 Dakika
Türler
Dram , Tarih , Biyografi

Bütçe
100 Milyon Dolar

Stüdyo(lar)
Syncopy Inc., Atlas Eğlence

Distribütör(ler)
Evrensel Resimler

Teknory