PC’nizde Windows Duvar Kağıdı Konumunu Nerede Bulabilirsiniz?

Günde birkaç saat masaüstü monitörünüze bakmak zorunda kaldığınızda moralinizi yükseltmek için yapabileceğiniz en basit şey güzel bir duvar kağıdına bakmaktır. Size ilham verebilir, size neşe havası verebilir ve sizi harika bir şey yapmaya motive edebilir. Windows 3.1’in eski günlerinden Windows 11’e kadar Windows’un her sürümü, işletim sistemi kullanıcılarının Masaüstüne koyabilecekleri bir duvar kağıdı resimleri kütüphanesini […]

PC’nizde Windows Duvar Kağıdı Konumunu Nerede Bulabilirsiniz?

Günde birkaç saat masaüstü monitörünüze bakmak zorunda kaldığınızda moralinizi yükseltmek için yapabileceğiniz en basit şey güzel bir duvar kağıdına bakmaktır. Size ilham verebilir, size neşe havası verebilir ve sizi harika bir şey yapmaya motive edebilir.

Windows 3.1’in eski günlerinden Windows 11’e kadar Windows’un her sürümü, işletim sistemi kullanıcılarının Masaüstüne koyabilecekleri bir duvar kağıdı resimleri kütüphanesini beraberinde getirmiştir. Duvar kağıtları, masaüstü arka planınız olarak ayarlayabileceğiniz görsellerdir ve bize, günümüzün çoğunu oluşturan metin ve şekillerden çok daha fazlasının bu dünyada olduğunu hatırlatmaya yarar.

Duvar kağıtları çalışma alanınızı kişiselleştirmenin ve motivasyon yaratmanın basit bir yoludur. Açtığınız pencereler muhtemelen görüntüyü kaplayacak olsa da, arka plana size ilham veren bir şey koymak yine de iyi bir fikirdir. İster iş bilgisayarınız, ister kişisel bilgisayarınız, ister okulda kullanıyor olun, duvar kağıdınızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Resimlerinizi Bulma

Windows, masaüstü temalarını ve arka planlarını seçmenize izin vererek Masaüstünüzün görünümünü özelleştirmenize olanak tanır.

Öncelikle bilgisayarınızda bulunan görsellere bakmak isteyebilirsiniz. Windows 10 duvar kağıdı yüklemenizdeki görüntüleri başka bir şekilde, örneğin başka bir cihazda veya Windows’un daha eski bir sürümünde arka plan olarak kullanmak istiyorsanız, görüntülenen dosyaların gerçek konumunu bulmanız gerekecektir. Neyse ki bu zor değil.

Windows 10, duvar kağıdı görsellerinizi varsayılan olarak “C:WindowsWeb” dizininde saklar. Bu dizine Windows Görev Çubuğundaki arama çubuğuna tıklayıp “C:WindowsWeb” yazıp geri tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.

Dizin hemen açılacaktır. Duvar kağıtlarınızın saklanabileceği birkaç alt dizin vardır; dizinler arasında dolaşmanız yeterlidir; resimlerinizi bulacaksınız.

Microsoft Store’dan Duvar Kağıtlarını Kullanma

Masaüstünüz için daha kapsamlı bir arka plan seçimi istiyorsanız Microsoft Store web sitesinden yüzlerce duvar kağıdı indirebilirsiniz. Bu duvar kağıtları hayvanları, sanatı, otomotivi, oyunları, mevsimleri, manzaraları, doğayı, bitkileri ve daha fazlasını içerir.

Microsoft mağazası

Kategori listesinden bir görsel seçin, görseli açın ve sağ tıklayın. Daha sonra seçin Arka plan yap.

Kişisel Fotoğrafları Duvar Kağıdı Olarak Kullanma

Bilgisayarınızda yüzlerce varsayılan duvar kağıdı arasında gezindiyseniz veya Microsoft Mağazasına göz attıysanız ancak hâlâ masaüstü arka planınız için mükemmel resmi bulamadıysanız, o zaman belki de kalbinize daha yakın bir fotoğraf seçmelisiniz.

Gerçekten de dijital kameranızla çok güzel fotoğraflar çektiniz ve bunları bilgisayarınıza sakladınız. Peki, bu fotoğraflar tam da aradığınız şey olabilir!

Windows, kişisel dosyalarınızdaki görüntüleri masaüstü duvar kağıdı olarak kullanmanıza olanak tanır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Masaüstünüze sağ tıklayın.
  2. Seçmek Kişiselleştir.
  3. Sizi ayarlara götürecektir. Seçme Arka plan.
  4. Ekranın sağ alt kısmında Arka plantıklamak Resim.
  5. Daha sonra seçin Araştır.
  6. Bu sizi duvar kağıdı olarak kullanmak istediğiniz görüntüyü seçebileceğiniz Resimler klasörünüze götürecektir.

Windows 10 Temalarını Kullanma

Birçok Windows 10 kullanıcısı standart duvar kağıdı dosyalarını kullanmaz. Bunun yerine Windows 10 Temalarını kullanıyorlar. Microsoft, çoğu oldukça muhteşem olan yüzlerce temayı Microsoft Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak kullanıma sundu.

Şuraya göz atabilirsiniz: mevcut temalar Burada. Bu temalar, en sevdiğiniz oyundan, muhteşem dış mekan manzaralarından oluşan bir koleksiyona veya size o yönetici je ne sais quoi’yi sunan bir koleksiyona kadar değişebilir. Bir temayı indirdikten sonra o dosyalara erişebilir ve onları ön plana çıkarabilirsiniz. Bunlar, yazmak için oldukça uzun olan yerel kullanıcı dizininizde bulunurlar; neyse ki bir kısayol var.

Yine Windows 10 görev çubuğundaki arama çubuğuna tıklayın ve bu sefer “%localappdata%MicrosoftWindowsThemes” yazın ve geri dönün. “Temalar” dizini başlayacaktır. Görüntü dosyaları uygun temanın alt dizininde bulunacaktır. Örneğin, yukarıdaki pencerede, bilgisayarda yüklü olan tek tema olan Antik Mısır temasına ait dosyaları bulmak için “Antik E”ye tıklarsınız.

Windows 10 kilit ekranı resimlerini bulmak istiyorsanız, onları bulmak biraz daha zordur; ancak size nasıl yapılacağını öğretecek yararlı bir adım adım kılavuzumuz var Windows Spotlight kilit ekranı resimlerini bulun.

Windows 10 duvar kağıdı ve tema görsellerinin çoğu, 1920×1200 ile 3840×1200 arasında değişen standart piksel boyutlarında gelir ve çoğu ekranda ve cihazda sorunsuzca harika görünürler.

Windows 10 duvar kağıdı

Diyelim ki iş yerinde takıldığınız temayı beğendiniz ancak onu başka bir cihazda yakalayabileceğinizden emin değilsiniz. İstediğiniz görüntüyü bir flash sürücüye veya çevrimiçi depolama hizmetine kopyalayın, mobil cihazınıza veya diğer PC’nize aktarın ve ardından uygun ayarları arka plan duvar kağıdınız olarak yapılandırın.

Ancak önemli bir not, bu görüntülerin Windows’un ticari olmayan kişisel kullanımı için Microsoft’a ait olduğu veya lisanslandığıdır. Bu, kişisel kullanımınız için bunlardan yararlanmakta özgür olduğunuz ancak bunları reklam, video veya diğer ticari amaçlarla kullanmadığınız anlamına gelir.

Duvar Kağıdı Nasıl Kaldırılır

Mevcut duvar kağıdınızdan sıkıldıysanız veya onu başka bir şeye değiştirmeniz gerekiyorsa bunu kolayca yapabilirsiniz.

Windows masaüstünüzde boş bir alan bulun ve sağ tıklayın. Tıklamak Kişiselleştir. Artık mevcut duvar kağıdınızı kaldırmak için varsayılan duvar kağıdını ayarlayabilirsiniz.

Artık duvar kağıdınızı kaldırdığınıza göre daha iyi bir arka plan oluşturabilirsiniz.

Eğer göz atmak isterseniz, çalışma alanınızı kendinizin özgün bir ifadesi haline getirmeye yönelik bazı ek makaleler de mevcut. Çift monitör kurulumunuz var mı? Anlamak çift ​​monitör duvar kağıtları nerede bulunur. isteyebilirsiniz Windows 10/11 için resim kolajı duvar kağıtları oluşturun eğer grafiksel olarak aklınız varsa.

Nasıl yapılacağına dair bir rehberimiz var Windows 10’a 3D animasyonlu duvar kağıtları ekleyin.

Ürkütücü olmak ister misin? Kılavuzumuza bakın PC’niz için Cadılar Bayramı duvar kağıtları.

Eğer psikedelik size daha uygunsa, rehberimize göz atın. Windows 10 için ilginç duvar kağıtları.

Teknory