Pixel 8 Pro’nun Termometre uygulaması ve sıcaklık sensörü nihayet amaçlandığı gibi çalışabiliyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörü nihayet insan vücudunun sıcaklığını ölçebilir. Google buna tıbbi düzeyde bir özellik diyor. Güncelleme, en yeni Pixel özellik düşüşüyle ​​birlikte geliyor. Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörü başka bir Pixel hilesinden başka bir şey değildi. Şimdiye kadar sensör ve Google’ın beraberindeki Termometre uygulaması yalnızca nesne sıcaklıklarını […]

Pixel 8 Pro’nun Termometre uygulaması ve sıcaklık sensörü nihayet amaçlandığı gibi çalışabiliyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörü nihayet insan vücudunun sıcaklığını ölçebilir.
  • Google buna tıbbi düzeyde bir özellik diyor.
  • Güncelleme, en yeni Pixel özellik düşüşüyle ​​birlikte geliyor.

Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörü başka bir Pixel hilesinden başka bir şey değildi. Şimdiye kadar sensör ve Google’ın beraberindeki Termometre uygulaması yalnızca nesne sıcaklıklarını ölçebiliyordu. Google, şirketin gerekli FDA onaylarına sahip olmaması nedeniyle insanlar üzerinde çalışmadığını açıkça belirtti. Bugün tüm bunlar, Pixel cihazları için yılın ilki olan en son Pixel özellik düşüşüyle ​​değişiyor.

Google, sıcaklık sensörünün artık Termometre uygulaması aracılığıyla insan vücudunun sıcaklığını kaydedebildiğini söylüyor. Şirket bunu “tıbbi düzeyde bir özellik” olarak adlandırıyor, bu da yalnızca FDA onayına sahip olduğu anlamına gelebilir.

Vücut Sıcaklığı

Pixel 8 Pro kullanıcıları artık vücut ısısını ölçmek için telefonlarıyla alınlarını (veya başka birinin alınlarını) tarayabilirler. Kullanıcılar ayrıca sağlık ve zindeliklerini “daha derinlemesine anlamak” için sonuçlarını Fitbit profillerine kaydedebilirler.

Google doğru sıcaklık ölçümleri vaat etse de, şirketin bu sözüne güvenemeyiz. Pixel 8 Pro sıcaklık sensörünü daha önce endüstriyel bir termometreyle test ettiğimizde, aşırı değişken ve çoğunlukla hatalı okumalar sağladığını gördük. Yani evet, ateşi kontrol etmek için körü körüne güvenmeyiz. Yeni özelliği kapsamlı bir şekilde test ettikten sonra doğruluğu konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Bu arada web sitemizde yakın zamanda yapılan bir anket, Pixel 8 Pro kullanıcılarının sıcaklık sensörünü çok sık kullanmadığını gösterdi. Okurlarımızın çoğu bunu birkaç kez denediklerini ama sonra unuttuklarını söyledi. Eğer Google gerçekten insan sıcaklığı ölçümlerini doğru yaptıysa, insanlar onu daha sık kullanmaya başlayabilir.

Pixel 8 Pro’nun Termometre uygulaması ve sıcaklık sensörü nihayet amaçlandığı gibi çalışabiliyor

Teknory