Plex artık Google TV’nin ‘Sizin için en çok tercih edilenler’ bölümünde görünüyor

Damien Wilde / Android Otoritesi TL;DR Plex artık Google TV’nin “Sizin için en çok tercih edilenler” bölümünde görünüyor. Google TV artık Plex’i Disney Plus ve Netflix’e benzer bir içerik kaynağı olarak ele alıyor. Plex kurulu olmasa bile öneriler görünüyor. Google TV, “Sizin için en iyi seçimler” önerileriyle favori yayın platformlarınızdan izlemek istediğiniz programları ve filmleri […]

Plex artık Google TV’nin ‘Sizin için en çok tercih edilenler’ bölümünde görünüyor

Damien Wilde / Android Otoritesi

TL;DR

  • Plex artık Google TV’nin “Sizin için en çok tercih edilenler” bölümünde görünüyor.
  • Google TV artık Plex’i Disney Plus ve Netflix’e benzer bir içerik kaynağı olarak ele alıyor.
  • Plex kurulu olmasa bile öneriler görünüyor.

Google TV, “Sizin için en iyi seçimler” önerileriyle favori yayın platformlarınızdan izlemek istediğiniz programları ve filmleri bulmanızı kolaylaştırır. Bu bölüm çoğunlukla Disney Plus gibi entegre uygulamalardan içerik önerir, ancak bu listeye başka bir uygulama eklemiş gibi görünüyor: Plex.

Plex bir süredir Google TV’de mevcut olmasına rağmen “Sizin için en çok tercih edilenler” bölümünde görünmüyordu. Yakın zamana kadar uygulama çoğunlukla yalnızca bir içerik taşıyıcısı olarak görülüyordu. Ancak görünen o ki Google TV, Amazon Prime ve Netflix’e yaklaşımına benzer şekilde artık bunu bir içerik kaynağı olarak görüyor.

Diğer akış hizmetleri gibi, Google TV de artık doğrudan Plex’ten içerik öneriyor. Öneri sayfasında programın bir açıklamasının yanı sıra programı izlemek, İzleme Listesine eklemek, izlendi olarak işaretlemek ve seçimi derecelendirmek için düğmeler bulunur.

Google TV’nizde Plex yüklü olmasa bile platformun yine de Plex içeriğini önereceğini keşfettik. Sonuçta küçük bir kullanıcı arayüzü değişikliği olmasına rağmen, uygulamaya olan ilgiyi etkili bir şekilde artırıyor ve bu da Plex için büyük bir olay haline geliyor.

İzleme Listenize ne kadar çok program ve film eklerseniz, buna benzer içerikler için o kadar çok öneri alırsınız. Dolayısıyla Plex’ten daha fazla öneri istiyorsanız Plex içeriğini İzleme Listenize ekleyerek Google TV’ye bildirmeniz gerekir.

Plex artık Google TV’nin ‘Sizin için en çok tercih edilenler’ bölümünde görünüyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow