PS4 ve PS5’te Oynamaya Değer 12 Retro PlayStation Özel Oyunu

Sony, PlayStation’ı piyasaya sürdüğünde, konsolun denetleyicilerinde analog çubuklar yoktu; ikonik Dual Analog tasarımı (sonunda Dualshock ile değiştirildi) birkaç yıl boyunca mağaza raflarında görünmedi. Adına sadık kalarak – ve PlayStation’ın ana rakibi olan Nintendo 64’ün aksine – Dual Analogshock, bir yerine iki çubuğa sahipti. Sony, bu benzersiz tasarımın gücünü ve avantajlarını göstermek için tüm oyun serisine […]

PS4 ve PS5’te Oynamaya Değer 12 Retro PlayStation Özel Oyunu

Sony, PlayStation’ı piyasaya sürdüğünde, konsolun denetleyicilerinde analog çubuklar yoktu; ikonik Dual Analog tasarımı (sonunda Dualshock ile değiştirildi) birkaç yıl boyunca mağaza raflarında görünmedi. Adına sadık kalarak – ve PlayStation’ın ana rakibi olan Nintendo 64’ün aksine – Dual Analogshock, bir yerine iki çubuğa sahipti. Sony, bu benzersiz tasarımın gücünü ve avantajlarını göstermek için tüm oyun serisine yeşil ışık yaktı.

“Ape Escape” özünde bir maskot koleksiyonudur, ancak oyuncular tonlarca eşya toplayan bir maskot olarak oynamak yerine maskotları toplayan bir çocuğu kontrol eder. Her “Maymundan Kaçış” oyununun dayanağı “Bir grup maymun, zeka geliştiren miğferleri ele geçirdi ve onları geri almak senin görevin” şeklinde özetlenebilir. Ama kimse hikaye için bir “Ape Escape” oyunu oynamaz.

Oynanış açısından, “Ape Escape” başlıkları, koleksiyona göre kitaba göre parlatılır. Maymunları toplayarak, yükseltmeleri alarak, onları daha fazla maymun yakalamak için kullanarak ve kazanana kadar tekrarlayarak farklı seviyelerde dolaşıyorsunuz. Her seviye benzersiz bir tema ve hile etrafında döner, ancak “Ape Escape” i özel kılan şey, en azından lansman sırasında, kontrol şemasıdır. Sol analog çubuk karakteri kontrol ederken sağ çubuk nişan almayı kontrol eder. Bu sistem günümüzde standarttır, ancak “Ape Escape” yayınlandığında devrim niteliğindeydi.

İkisi birden “Maymun kaçışı“ve devamı”maymun kaçış 2,” PlayStation Store üzerinden edinilebilir. Ancak PlayStation 5 sahipleri için bir uyarı: Bazı oyunculara göre reddit “Ape Escape 2” PS5’te kırıldı, ancak daha fazla oyuncuya göre GameSSSdoku sorunları çözülmüş olabilir.

Teknory