“Quantumania” Disney Plus’ta Kaçak Kalırken, Fare Evi Kang’dan Çok Daha Büyük Sorunlarla Karşı Karşıya

Marvel Studios aracılığıyla görüntü Her zaman için büyük bir haber günü disneyama bu sadece köpürüyor. Şu anda House of Mouse (ve Marvel), The House of Mouse’un (ve Marvel’ın) dijital sürümünü tanıtmaya devam ederken, odadaki Jonathan Majors büyüklüğündeki fili hararetle görmezden geliyor. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania, şirketin Majors hakkındaki açıklaması gibi Disney Plus’ta da […]

“Quantumania” Disney Plus’ta Kaçak Kalırken, Fare Evi Kang’dan Çok Daha Büyük Sorunlarla Karşı Karşıya

Marvel Studios aracılığıyla görüntü

Her zaman için büyük bir haber günü disneyama bu sadece köpürüyor.

Şu anda House of Mouse (ve Marvel), The House of Mouse’un (ve Marvel’ın) dijital sürümünü tanıtmaya devam ederken, odadaki Jonathan Majors büyüklüğündeki fili hararetle görmezden geliyor. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania, şirketin Majors hakkındaki açıklaması gibi Disney Plus’ta da yok. Bu tek başına genellikle bir gün için yeterli haber olurdu, ama bugün değil.

Disney, bu sabah ikinci tur işten çıkarmalara maruz kaldı ve binlerce çalışanın işini kaybetmesine neden oldu. Maliyet tasarrufu stratejisi Şubat ayında önceden haber verildi, ancak şimdi nihayet burada olduğuna göre, hapı yutması zor.

Bu arada – tüm bunların yeterli olmaması durumunda – canlı aksiyon Lilo ve Dikiş bir kez daha (evet, gerçekten) ırkçı tepkiyle o kadar lanetlendi ki, David Kawena karakterinin başka bir oyuncuyla yeniden düzenlenmesiyle sonuçlandı. Söylediğimiz gibi, büyük bir haber günü. O halde, hadi dalalım.

Kuantum4.000 çalışan şirket genelindeki işten çıkarmalar nedeniyle işten çıkarıldığı için Disney Plus gecikmesi her geçen gün daha da artıyor

karınca adam ve yaban arısı kuantumanyası
Marvel Stüdyoları aracılığıyla

Geçmiş emsal bize, filmlerin sinemada gösterime girdikten yaklaşık 45 gün sonra yayında gösterime girme eğiliminde olduğunu gösterdi. Bu haftanın sonunda, üzerinden 70 gün geçmiş olacak. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania 17 Şubat’ta prömiyeri yapıldı. Gecikmenin ulusal tatille hiçbir ilgisi olmadığını fark etmemek zor – tıpkı 17 Şubat’ta olduğu gibi. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda – ve Jonathan Majors’ın başgösteren aile içi şiddet iddialarıyla ilgili her şey.

Yine de gecikme, binlerce Disney çalışanının bugün şirketin ikinci tur işten çıkarmaları sırasında aldığı haberlerin yarısı kadar yıkıcı. Bugüne kadar 4.000 çalışanın işine son verildi ve yaz sonuna kadar 3.000 kişinin daha işten çıkması bekleniyor. CEO Bob Iger, işten çıkarmaları şirketin harcamalarını 5,5 milyar dolar azaltmanın bir yolu olarak özetledi. (Bu, eğer şanslıysak, şirketin artan VFX sorununu azaltabilir).

Lilo ve Dikiş ırkçı hakaretlerle geçmişi gün ışığına çıktıktan sonra aktör projeden kovuldu

Lilo & Stitch'te (2002) David Kawena rolünde Jason Scott Lee
Walt Disney Pictures ile görüntü

Halihazırda birden fazla renkçilik suçlamasıyla mücadele ettikten sonra, canlı aksiyon Lilo ve Dikiş Disney, aktör Kahiau Machado’nun karakterini keşfettikten sonra bir aksilik daha yaşadı. ırkçı hakaretler kullanma geçmişi sosyal medyada Machado daha önce, karakteri Lilo’nun kız kardeşi Nani ile romantik bir şekilde bağlantılı olan ve aktris Sydney Elizabeth Agudong’un canlandırdığı David Kawena’yı oynayacaktı. Şimdi, aktör Kaipot Dudoit, Kawena’yı oynaması için seçildi.

Canlı aksiyon filminin oyuncu kadrosunu akladığı, yanlış Cobra Bubbles’ı kullandığı ve ırkçı sözlere katılan bir aktörü işe aldığı için arka arkaya üç kez karalandığı düşünülürse, bu canlı aksiyon uyarlamasının gerçekten de yokuş yukarı tırmandığını söylemeye gerek yok. savaş zaten engellerle dolu.

Disney’in Jonathan Majors’a potansiyel olarak zararlı yatırımı MCU’nun ötesine geçiyor

kang karınca adam ve yaban arısı kuantumanyası
Marvel Studios aracılığıyla fotoğraf

Disney, Jonathan Majors’a çok şey katıyor. Sadece 33 yaşındaki aktörün Marvel Sinema Evreni’nin büyük kötüsü Fatih Kang’ın yüzü olduğu için değil. Sadece manşet olması için kendisine 20 milyon dolarlık bir anlaşma teklif edildiği için değil. Yenilmezler: Kang Hanedanı. Sadece Disney Plus’ın ikinci sezonu gibi birkaç hazır projeye zaten bağlı olduğu için değil. Lokizaten filme alınmış.

Hayır, Disney’in Majors ile ilişkisinin MCU’nun ötesine geçmesinin nedeni, şirketin yan kuruluşu Searchlight Pictures’ın MCU’nun dağıtım haklarını zaten güvence altına almış olmasıdır. Dergi Dramları8 Aralık’ta gösterime girmesi planlanan Majors’ın oynadığı bir drama, tam da onun “güç gösterisi performansının” Oscar için değerlendirilmesi için zamanında. Şimdi ve o zaman arasında ne olursa olsun, ne kadar iyi olursa olsun, tartışmasının performansını düşürmesi neredeyse garanti, bu da Disney’in oyuncuya yaptığı yatırımın Yenilmezler’le savaşmak için yeni bir Kang’ı yeniden canlandırmaktan çok daha karmaşık olduğu anlamına geliyor.

Sana büyük bir haber günü olduğunu söylemiştim. Yarın daha fazlası için tetikte olun. Nerede çay varsa, onu dökmek için buradayız.

Teknory