Rapora göre X / Twitter kullanımı Musk Çağı başladığından bu yana neredeyse dörtte bir oranında azaldı

Bir yükseliş içinde botlarA yükselmek içinde Nefret söylemive içerik denetimi politikalar yani düzensiz sosyal medya platformunun kullanıcılarına uygulandı. Bunlar, Elon Musk’un şirketi Ekim 2022’de satın almasından bu yana eski adıyla Twitter olarak bilinen X’i rahatsız eden sorunlardan sadece birkaçı. Şimdi, kabaca bir buçuk yıl sonra, öyle görünüyor ki Musk’ın X’i kayıp Kullanıcı tabanının neredeyse dörtte […]

Rapora göre X / Twitter kullanımı Musk Çağı başladığından bu yana neredeyse dörtte bir oranında azaldı

Bir yükseliş içinde botlarA yükselmek içinde Nefret söylemive içerik denetimi politikalar yani düzensiz sosyal medya platformunun kullanıcılarına uygulandı.

Bunlar, Elon Musk’un şirketi Ekim 2022’de satın almasından bu yana eski adıyla Twitter olarak bilinen X’i rahatsız eden sorunlardan sadece birkaçı.

Şimdi, kabaca bir buçuk yıl sonra, öyle görünüyor ki Musk’ın X’i kayıp Kullanıcı tabanının neredeyse dörtte biri.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Grok AI’nın ‘bu haftanın ilerleyen saatlerinde’ premium X kullanıcılarına sunulacağını söyledi

Üçüncü taraf mobil analiz firması Sensor Tower’ın yeni verilerine göre, X’in ABD’deki günlük aktif mobil uygulama kullanıcılarının sayısı Kasım 2022’den bu yana yüzde 23 düştü. Bu, X’in Musk yönetimi altında faaliyet gösterdiği ilk ay olacaktı.

Yıllık verilere bakıldığında, ABD’deki mobil uygulama kullanıcılarının yalnızca bir yıl öncesine göre yüzde 18 oranında azaldığı görülüyor.

Geçen ay itibarıyla ABD’de X’in mobil uygulamasının günlük 27 milyon aktif kullanıcısı bulunuyordu

X düşüşte mi?

Sensor Tower’ın araştırmasına göre, ilk kez bildirildiği üzere NBC HaberleriX, “emsallerine kıyasla aktif kullanıcılarda en önemli düşüşü yaşadı.”

Ve X’in sosyal medya rakipleri arasındaki fark şu: katı.

Musk’s X’in ardından Sensor Tower’dan alınan mobil uygulama verilerine göre kullanıcı sayısında en büyük düşüşle karşılaşan platform TikTok oldu. Viral kısa biçimli sosyal video uygulaması kullanım tabanı Kasım 2022’den bu yana yüzde 9,5 azaldı. Instagram yaklaşık yüzde 4,5, Snapchat yaklaşık yüzde 2 ve Facebook yüzde birden az düşüş yaşadı.

Sensor Tower araştırmasında, “X mobil uygulamasının aktif kullanıcılarındaki bu düşüş, kullanıcıların göze çarpan içerikten duyduğu hayal kırıklığından, genel platform teknik sorunlarından ve kısa biçimli video platformlarının büyüyen tehdidinden kaynaklanmış olabilir.” dedi.

X kullanımındaki en ani düşüş geçen yaz yaşanmış gibi görünüyor. Musk, iki aylık bir süre içinde platformun en büyük iki değişikliğinin müjdesini verdi: Musk, Temmuz 2023’ü hız sınırlaması o zamanki Twitter kullanıcıları, Twitter akışlarını kaç kez yeniden yükleyebileceklerini ve bir günde kaç tweet görüntüleyebileceklerini sınırladı. Daha sonra Ağustos 2023’te Musk, ikonik kuş logosunun yanı sıra “Twitter” adını da bırakarak Twitter markasını platformdan çıkarmaya başladı. değiştirme “X” ile. O zamanlar araştırmacılar algılanan X’in App Store indirmelerinin isim değişikliğinden anında olumsuz etkilendiğini söyledi.

Sensor Tower’a göre X, geçen yılın Eylül ayı itibarıyla ABD’deki mobil uygulama kullanıcılarının yüzde 17’sinden fazlasını kaybetmişti.

X bulgulara karşı çıkıyor ancak pek bir şey kanıtlamıyor

Musk’ın platformu, Sensor Tower’ın bulgularını ve NBC News raporunu, resmi bir X hesabı olan @XData tarafından yayınlanan bir kamu açıklaması aracılığıyla ele aldı.

X, raporun “öncesine kıyasla bugün daha az kişinin X kullandığını yanlış bir şekilde iddia ettiğini” söylüyor.

Açıklama, raporun “yalnızca bu platformlardaki gerçek verilere erişimi olmayan ve mobil verileri içermeyen @SensorTower’ın tahminlerine dayandığını” belirterek devam ediyor.

Mashable, Sensor Tower’ın tahminlerinin yalnızca platformun resmi uygulaması aracılığıyla sağlanan mobil kullanıcı verilerine dayandığını, dolayısıyla mobil tahminleri içerdiğini unutmamalıdır. X mobil cihaza başvurmaya çalışıyor olabilir Sensor Tower’ın hesaba katmadığı bir mobil web tarayıcısı üzerinden kullanım.

X’in açıklaması “çok uzun; okumadım” özetiyle sona erdi: “tl/dr: Hem kendi verilerimiz hem de diğer platformlardan bizzat bildirilen veriler farklı bir hikaye anlatıyor.”

X, raporu çürütecek veya iddialarını destekleyecek herhangi bir veri veya kanıt sunmadı.

Sensor Tower raporundan önce yayınlanan alakasız bir gönderide @XData hesabı, X’in “her gün 250 milyon kişi X kullandığını” ve “her ay 550 milyon kişinin küresel şehir meydanını ziyaret ettiğini” iddia etti.

Ancak Musk’ın Kasım 2022’de şirketi devralmasından kısa bir süre sonra hesabına gönderdiği verilere göre X, o ayın sonunda günlük 260 milyona yakın aktif kullanıcı çekiyordu. @XData hesabı tarafından yayınlanan son istatistikler X’in günlük aktif kullanıcılarını temsil ediyorsa, bu gerçekten de bir düşüş olduğunu kanıtlamak X’teki kullanıcılarda.

Teknory