Reddit’in API protestosu daha da fazla NSFW aldı

Popüler alt diziler tarafından Reddit’in API değişikliklerine karşı yürütülen protesto devam ediyor ve bu hafta bir NSFW dönüşü aldı. Pazartesi gününde, r/resimler(yeni bir sekmede açılır) – 30 milyondan fazla üyesi olan devasa bir topluluk – resmi olarak kendisini NSFW (iş için güvenli değil) olarak işaretledi, bu da Reddit’in artık alt dizinde görünen gönderilerin yanında reklam […]

Reddit’in API protestosu daha da fazla NSFW aldı

Popüler alt diziler tarafından Reddit’in API değişikliklerine karşı yürütülen protesto devam ediyor ve bu hafta bir NSFW dönüşü aldı.

Pazartesi gününde, r/resimler(yeni bir sekmede açılır) – 30 milyondan fazla üyesi olan devasa bir topluluk – resmi olarak kendisini NSFW (iş için güvenli değil) olarak işaretledi, bu da Reddit’in artık alt dizinde görünen gönderilerin yanında reklam gösteremeyeceği anlamına geliyor.

AYRICA BAKINIZ:

Reddit, Apollo, BaconReader gibi üçüncü taraf uygulamalara veda ediyor

Reddit’in API (uygulama programlama arayüzü) erişimi için ücret alma planlarını protesto etmek için 6500 subreddit’in karartmaya katıldığı Haziran ortasında başlayan bir protestonun en son yinelemesi. Reddit kullanıcıları, ücretleri karşılayamayan Apollo gibi üçüncü taraf uygulamaların kapanmak zorunda kalmasına yol açan Twitter benzeri değişikliklere kızgın.

Kesintiden bu yana, bir dizi büyük alt dizin, Reddit’in değişikliklerini çeşitli yaratıcı yollarla protesto etmeye devam etti. r/pics, John Oliver odaklı bir rota izlemeyi seçti, önce yalnızca komedyenin görüntülerine izin verdi ve Geçen Hafta Bu Akşam sunucunun alttan paylaşılması ve ardından kendi kurallarını değiştirerek – erotik fan kurgusu da dahil olmak üzere – Oliver’ın yer aldığı herhangi bir medyanın yayınlanabilmesi için.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Eski bir Reddit CEO’su, kurak arazileri sağlam ormanlara dönüştürüyor. Küresel olarak nasıl ölçeklendireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


bir hafta önce, r/pics moderatörleri bir gönderi paylaştı(yeni bir sekmede açılır) denizaltındaki küfür düzeyini tartışarak, topluluğa – çok şakacı bir “açık mektup” aracılığıyla – modların topluluğu NSFW olarak işaretlemeye zorlanmaması ve böylece Reddit’i reklam gelirinden mahrum bırakmaması için gönderilerinde küfür etmemeleri gerektiğini hatırlatıyor.

Gönderide “Şimdi gerçekten, gerçekten r/pics’i NSFW olarak işaretlemek istemiyoruz” yazıyor. “Bunu yapmak, artık keşfedilemez olduğumuz, artık Reddit’in ana akışlarında görünmeyeceğimiz ve milyonlarca insanın ekranlarında John Oliver’ın varlığından mahrum kalacağımız anlamına gelir. Aynı zamanda Reddit’i uzak tutma etkisi de olur. Haksızlık olacağını düşündüğümüz gönderilerimizin yanında reklam gösteriyoruz.”

Reddit’in daha önce topluluklarını NSFW’yi bir protesto biçimi olarak işaretlemek için modları kaldırmak için adım attığı bildirildiğine göre, bu gönderinin ifadesi çok önemlidir. r/pics’teki gönderide “r/pics bir protesto biçimi olarak NSFW yapılmayacak” yazıyor. “Reddit’in politikalarına uymak için bu tür herhangi bir değişiklik yasalaştırılacaktır. Reddit, moderatörleri r/pics’ten çıkarırsa, bu eylem onların alenen onaylanmış kurallarına aykırı olacaktır.”

Tüm bunlar, subreddit’in Pazartesi günü resmi olarak NSFW olarak işaretlenmesine yol açtı. Başka yerlerde, diğer Reddit toplulukları kendi yöntemleriyle protesto etmeye devam ediyor. r/videos şu anda yalnızca bir videoyu açıklayan metinler içeren gönderilere izin verilir(yeni bir sekmede açılır)r/funny’de ise Reddit’e açık mektup(yeni bir sekmede açılır) alt üst kısmında sabitlenmiş.

Teknory