Reddit’te Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Reddit’te yeniyseniz, hesabınızı kurduktan sonra fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, varsayılan bir kullanıcı adına sahip olmaktır. Virtual-Image561 veya Traditional_Rate7196’dan daha az genel bir şeyle değiştirmek isterseniz ne olur? Reddit adınızı değiştirmek istediğiniz bir şeyse, bu makale size bunu nasıl yapacağınızı gösteriyor. Başlayalım! Reddit Kullanıcı Adınızı Değiştirmek İçin Gerekli Nitelikler 2020’de Reddit, Wall Street Journal’da günlük […]

Reddit’te Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Reddit’te yeniyseniz, hesabınızı kurduktan sonra fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, varsayılan bir kullanıcı adına sahip olmaktır. Virtual-Image561 veya Traditional_Rate7196’dan daha az genel bir şeyle değiştirmek isterseniz ne olur? Reddit adınızı değiştirmek istediğiniz bir şeyse, bu makale size bunu nasıl yapacağınızı gösteriyor. Başlayalım!

Reddit Kullanıcı Adınızı Değiştirmek İçin Gerekli Nitelikler

2020’de Reddit, Wall Street Journal’da günlük 52 milyon kullanıcısı olduğunu açıkladı. Bu 52 milyon kullanıcı adı! Bugün nerede durduğunu hayal edin!

Doğrudan bir Reddit hesabına kaydolduysanız, zaten özel kimlik bilgilerini kullanarak bir kullanıcı adı oluşturdunuz ve bunu değiştiremezsiniz. Ancak, her zaman yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Birçok insan Google veya Apple hesaplarını kullanarak Reddit’e kaydoldu sıfırdan kurmak yerine. Diğerleri sadece bir e-posta kullandı. Kullanıcı adınızı değiştirmek için üç gereksinimden biri, Reddit’te rastgele atanan bir kullanıcı adı almaktır.

Rastgele atanan kullanıcı adları kalabalığından sıyrılmak istiyorsanız, bu değişikliği kendiniz yapmanız gerekir. Neyse ki bunu yapmak, yalnızca birkaç adımı içeren hızlı ve kolay bir işlemdir, ancak hızlı hareket etmelisiniz.

Reddit kullanıcı adınızı değiştirmek için aşağıdakilerden birini karşılamanız gerekir:

 • Yeni bir hesap için kayıt olmalısınız (kullanıcı adınızı değiştirmek için süre sınırı belirtilmemiştir).
 • Bir Google veya Apple hesabı kullanarak kayıt olmalısınız (değiştirebileceğiniz kullanıcı adını otomatik olarak oluşturur).
 • Genel olarak otomatik oluşturulmuş bir kullanıcı adınızın olması gerekir.

Hatırlatma: Reddit hesabınız için özel bir kullanıcı adı seçtiğinizde kalıcı olacaktır. Bir adı yalnızca otomatik oluşturulmuşsa değiştirebilirsiniz ve yenisiyle değiştirdiğinizde, herhangi bir düzeltme yapamazsınız o hesabın altında Bu nedenle, kararınızı verirken akıllı olun!

iPhone’da Reddit’te Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Reddit kullanıcı adını değiştirmek isteyen bir iPhone kullanıcısıysanız şu basit adımları izleyin:

 1. Reddit uygulamasında oturum açıp simgesine tıklayarak kullanıcı adınızı değiştirebileceğinizi onaylayın. “Profil simgesi.”
 2. üzerine dokunun “Benim profilim” seçenek. Hesabın çalışması için otomatik olarak oluşturulmuş mevcut bir kullanıcı adı ile oldukça yeni olması gerekir.
 3. Kullanıcı adınızı değiştirmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere alırsanız, simgesine dokunun. “Kullanıcı adını değiştir.”
 4. Kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın. buna dikkat et bu seçenek tek seferlik bir işlemdir. Daha sonra düzeltme yapamazsınız. Musluk “Sonraki” Yeni kullanıcı adınızı kaydetmek için sağ üst köşedeki
 5. Reddit sizden bu kullanıcı adını sonsuza kadar kullanmak istediğinizi onaylamanızı isteyecektir. Üzerine dokunun “Kullanıcı Adını Kaydet.”

Artık Reddit kullanıcı adınızı beğeninize göre düzenlediniz.

Not: Halihazırda bir kullanıcı adıyla (Reddit tarafından atanmamış) kaydolduysanız veya bir süredir Reddit tarafından atanmış mevcut bir kullanıcı adınız varsa, bunu değiştiremezsiniz. Eğer sen Artık istemediğiniz bir adla takılıp kaldıysanız, her zaman yeni bir hesap için kaydolabilir ve başka bir kullanıcı adı seçebilirsiniz. Hatırlamak bu eylemin tüm geçmişinizi, takipçilerinizi veya başka herhangi bir şeyi içe aktarmadığını!

Android’de Reddit’te Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Reddit kullanıcı adını değiştirmek isteyen bir Android kullanıcısıysanız, aşağıdaki basit adımları izleyin.

 1. Başlatarak kullanıcı adınızı değiştirebileceğinizi onaylayın. “Reddit” uygulama.
 2. tıklayın “avatar” ardından öğesine dokunun “Benim profilim” seçenek.
 3. Reddit kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsanız, rastgele atanan kullanıcı adınızı onaylamanızı veya yenisiyle değiştirmenizi isteyen bir açılır pencere görünecektir. Üzerine dokunun “Kullanıcı adını değiştir.”
 4. Kullanmak istediğiniz adı yazın. Dikkat, bu tek seferlik bir işlemdirVe sen daha sonra düzeltme yapamayacak.
 5. Üzerine dokunun “Sonraki” sağ üst köşede
 6. Reddit, bu kullanıcı adını sonsuza kadar kullanmak istediğinizi onaylamanızı ister. Üzerine dokunun “Kullanıcı Adını Kaydet.”

Lütfen bunu not al Reddit tarafından atanmamış bir kullanıcı adıyla zaten kaydolduysanız veya Reddit tarafından atanan daha eski bir kullanıcı adınız varsa, onu değiştiremezsiniz. Bunun yerine her zaman yeni bir hesapla kaydolabilir ve başka bir kullanıcı adı seçebilirsiniz.

Bir Web Tarayıcısında Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Rastgele atanan Reddit kullanıcı adınızı değiştirmek için (bir mobil cihazda Reddit uygulamasını kullanmak yerine) Windows, Mac, Linux ve hatta Chrome OS kullanmayı tercih ederseniz, aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Reddit ana sayfasında, “profil avatarı” sağ üst köşede
 2. Seçmek “Profil” menü listesinden.
 3. Kullanıcı adınızı güncellemenizi isteyen bir açılır pencere görünecektir. Tıklamak “Kullanıcı adını değiştir
 4. İstediğiniz kullanıcı adını kutuya girin. Ardından, tıklayın “Devam etmek.” Kullanıcı adınızın altındaki kırmızı metne çok dikkat edin. Reddit, kullanıcı adının uygun olup olmadığını size söyleyen, adınızın karşılaması gereken kriterlere sahiptir.

Kapanışta, Reddit gerçekten topluluk, tartışma ve fikir alışverişi ile ilgilidir. Adınız ve yaşınız orada hiçbir şey ifade etmiyor. Ayrıca, kullanıcı adınız yalnızca profil sayfanızda görünür. Reddit’te yaptığınız diğer her şey “Görünen Adınızı” kullanır, ancak profil ayarlarınızda bir tane oluşturmalısınız. “Görünen Ad”ı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ve herhangi bir sınır yoktur.

Kullanıcı adlarıyla ilgili olarak, Reddit’teki genç kullanıcı adınızı değiştirmek istemiş olabilirsiniz, ancak bu yapabileceğiniz bir şey olmadığı için hayal kırıklığına uğradınız. Belki de profilinizin kötü bir temsilcisi vardır? Belki diğer kullanıcılarla çok fazla çatışma yaşadın? Durumunuz ne olursa olsun, yalnızca bir kullanıcı adına sonsuza kadar izin vermek, Reddit’in siber suçlarla mücadele yöntemidir. Kullanıcı adınızı yalnızca hesabınızı kurarken değiştirebilirsiniz. Son olarak, Flairs’ı kullanmayı planlıyorsanız, kullanıcı adınızı akıllıca seçin.

Reddit Kullanıcı Adı SSS

Kullanıcı Adımı Nasıl Düzeltirim?

Ne yazık ki Reddit, kullanıcı adlarında düzeltme yapılmasına izin vermiyor. Sonsuza kadar kalacak yalnızca bir kullanıcı adı seçmenize izin verilir. Yapabileceğiniz şey, yeni bir adla yeni bir hesap oluşturmaktır. Aynı e-posta ile kaydolsanız bile önceki hesap etkinliğinizin yenisiyle senkronize edilmeyeceğini unutmayın.

Kullanıcı adının yanındaki yetenek nedir?

Flair, buna izin veren belirli alt dizinlerde bir kullanıcı adı (veya gönderi) başlığının yanında gördüğünüz bir etikettir. Belirli bir gruptan (örneğin, belirli bir spor takımının taraftarları) insanların bir tanıma işareti olarak aynı yeteneği sergilediğini sıklıkla görebilirsiniz. Flair’ler ayrıca, akışınızda göstermek istemediğiniz içeriğin filtrelenmesinde de yardımcı olur.

Hesabımı devre dışı bırakırsam, kullanıcı adımı tekrar kullanabilir miyim?

Reddit profilinizi devre dışı bırakmak ve baştan başlamak isteyebilirsiniz. Ne yazık ki, Reddit hesabınızı devre dışı bırakırsanız aynı kullanıcı adını kullanamazsınız. Yeni bir kullanıcı adıyla yeni bir tane oluşturmanız gerekecek. Ancak, istediğiniz kadar profil oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

Hesaplar arasında nasıl geçiş yapabilirim?

İstediğiniz kullanıcı adına sahip olamıyorsanız, ikincil bir hesap oluşturabilir ve ikisi (veya üç veya daha fazlası) arasında geçiş yapabilirsiniz. Mobil uygulamada Reddit hesaplarınız arasında nasıl kolayca geçiş yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. “Reddit uygulaması” ve sol üst köşedeki profil resminize dokunun. Ardından, öğesine dokunun. “Ayarlar.”

2. üzerine dokunun. “Hesap ayarları” kullanıcı adınız için.

3. simgesine dokunun. “aşağı ok” “Hesap Değiştir”in sağında.

4. Kullanmak istediğiniz hesabı seçin.

Oturumu kapatmadan bir web tarayıcısında hesaplar arasında geçiş yapmak istiyorsanız, bir tarayıcı uzantısının yardımına ihtiyacınız olacak. Gibi bir şey yükleme RES görevi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Reddit Kullanıcı Adları: Kalıcı Bir Karar

Öyle görünmese de Reddit adı seçmek büyük bir karar çünkü kalıcı. Bir hesap oluştururken acele etmeyin veya kendinize biraz zaman kazandırmak için Reddit’in bir Google veya Apple Kimliği ile kaydolarak adınızı otomatik olarak oluşturmasına izin verin.

Reddit’in kullanıcı adlarının kalıcı olmasına ilişkin politikası hakkında herhangi bir fikriniz var mı? Lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

Teknory