Romeo ve Juliet 1968 Yıldızları Paramount’a Cinsel Taciz Davası Açtı

Ev film Haberleri Romeo ve Juliet 1968 Yıldızları Paramount’a Cinsel Taciz Davası Açtı 1968 yapımı Romeo ve Juliet’te rol alan Olivia Hussey ve Leonard Whiting, küçükken çektikleri seks sahnesi nedeniyle Paramount Pictures’a dava açtı. 1968’lerin yıldızları Olivia Hussey ve Leonard Whiting Romeo ve Juliet, cinsel taciz iddiasıyla Paramount’a karşı büyük bir dava açıyor. İtalyan yönetmen […]

Romeo ve Juliet 1968 Yıldızları Paramount’a Cinsel Taciz Davası Açtı

1968 yapımı Romeo ve Juliet’te rol alan Olivia Hussey ve Leonard Whiting, küçükken çektikleri seks sahnesi nedeniyle Paramount Pictures’a dava açtı.


1968’lerin yıldızları Olivia Hussey ve Leonard Whiting Romeo ve Juliet, cinsel taciz iddiasıyla Paramount’a karşı büyük bir dava açıyor. İtalyan yönetmen Franco Zeffirelli’nin yönettiği ve birlikte yazdığı Shakespeare’in klasik aşk hikayesinin film uyarlaması, büyük eleştiriler toplayacaktı. En İyi film dahil olmak üzere dört Oscar adaylığı aldı ve En İyi Sinematografi ve En İyi Kostüm Tasarımı ödüllerini kazandı. Ayrıca o yıl Altın Küre’de En İyi İngilizce Yabancı film ödülünü kazanacaktı. Zeffirelli’nin filmi, en çok övülen film uyarlamalarından biri olmaya devam ediyor. Romeo ve Juliet bugüne kadar.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Filmin vizyona girmesinden yaklaşık 55 yıl sonra, yıldızlar Hussey ve Whiting, Paramount Pictures’a 500 milyon $’dan fazla dava açıyorlar. film/news/romeo-and-juliet-child-abuse-nude-scene-lawsuit-1235477837/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik) ergen aktörleri cinsel olarak sömürdüğü ve reşit olmayanların cinsel materyallerini dağıttığı iddiasıyla. Dava 30 Aralık 2022’de açıldı ve oyunculara filmde çıplaklık olmayacağına dair güvence verilmesine rağmen filmde Hussey’nin göğüslerini ve Whiting’in kalçasını gösteren bir seks sahnesiyle ilgili. O sırada Hussey 15, Whiting ise 16 yaşındaydı. Aşağıdaki dosyadan bir alıntı okuyun:

Çekimler sırasında Bay Whiting (Romeo) 16 yaşında reşit olmayan bir çocuktu ve Bayan Hussey de 15 yaşında reşit olmayan bir çocuktu. Bay Zeffirelli, davacılara hiçbir çıplaklığın filme alınmayacağı veya sergilenmeyeceği ve Davacıların yatak odası/aşk sahnesi sırasında ten rengi iç çamaşırları giyecekleri söylendi. Ancak, Aralık 1968’in ikinci haftasında, yatak odası sahnesinin çekildiği sabah, fotoğrafın en son günleri Davacılara küçük çocuklara vücut makyajı yapıldı ve Bay Zeffirelli tarafından çıplak oynamaları gerektiği söylendi. veya Resim başarısız olur. Milyonlarca yatırım yapıldı. Bırakın Hollywood’u, bir daha hiçbir meslekte çalışmazlardı. Zeffirelli onlara kameraların hiçbir çıplaklığın filme alınmayacağı veya fotoğraflanmayacağı şekilde ayarlanacağını gösterdi. Romeo Juliet veya başka bir yerde. Davacılar, çekimlerin son günlerinde talep edildiği gibi vücut makyajıyla çıplak oynama seçeneklerinin olmadığına inanıyorlardı.

İlgili: Her Romeo & Juliet Filmi En Kötüden En İyiye Sıralandı


Hussey ve Whiting’in Davası Hakkında Bildiğimiz Her Şey

1968 Romeo ve Juliet'te Olivia Hussey ve Leonard Whiting

Dava, Zeffirelli’nin genç oyunculara filmde gerçek çıplaklık olmayacağını söylediğini iddia ediyor. Romeo ve Julietve oyuncuların sadece ten rengi iç çamaşırları giyeceklerini. Ancak seks sahnesinin çekileceği gün Zeffirelli, Hussey ve Whiting’e filmin “başarısız“Çıplak oynamasalardı, yine de onlara güvence verirken, kameranın konumu nedeniyle gizleneceklerdi. Yönetmenin olaya karıştığı iddiasına rağmen 2019’da öldü ve davada sanık olarak adı geçmedi. Bunun yerine oyuncular, filmin dağıtımını yapan Paramount Pictures’a dava açıyor.

Dava 50 yıl sonra ani görünse de, bu Hussey ve Whiting’in hakkında ilk kez konuşması değil. Romeo ve Julietson yıllardaki seks sahnesi. 2018’de Hussey aslında bir röportajda sahneyi savundu ve bunun “film için gerekli” ve “o kadar büyük bir anlaşma değildiHussey ayrıca 1968’de Amerika’da çıplak sahnenin şok edici olduğunu söylerken Avrupa filmlerinde çok daha yaygın olduğunu ve “in çekimin ortasında, [she] sadece tamamen unuttum [she] kıyafetleri yoktu.”

Hussey ve Whiting, 2018’deki çıplak sahneyle görünüşte hemfikir olsalar da, o zamandan beri bakış açılarını değiştirdiler ve özellikle küçükken cinsel istismara uğramış gibi hissederlerse bunu yapma hakları da var. Hussey ve Whiting’in menajeri, şu anda 71 ve 72 yaşında olan aktörlerin, “seks sömürüsüParamount Pictures henüz dava hakkında yorum yapmazken, şüphe yok ki Romeo ve Juliet önümüzdeki haftalarda durum.

Devamı: Rosaline, Romeo ve Juliet’in Hikayesinde Kiminle Bitiyor?

Kaynak: film/news/romeo-and-juliet-child-abuse-nude-scene-lawsuit-1235477837/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Teknory