SAG-AFTRA Saldırısına Karşı Boşluktan Yararlanan Stüdyolar Kendi İlaçlarını Tatabilir

WGA greviyle birlikte, SAG-AFTRA grevi gibi Hollywood’daki yapımları da kapatıyor. Deadpool 3, Stranger Things, The Sandman, Mission: Impossible – Dead Reckoning Part Two, Ve Ölümlü Savaş 2 tamamlanan filmlerin tanıtımları da yasaklanırken duraklatıldı. Ancak oyuncu kadrosunu gören bu katı kurallar arasında oppenheimer Londra prömiyerinden ayrılırken, teknik bir sorundan dolayı birkaç projenin çekimleri devam ediyor. Örneğin […]

SAG-AFTRA Saldırısına Karşı Boşluktan Yararlanan Stüdyolar Kendi İlaçlarını Tatabilir

WGA greviyle birlikte, SAG-AFTRA grevi gibi Hollywood’daki yapımları da kapatıyor. Deadpool 3, Stranger Things, The Sandman, Mission: Impossible – Dead Reckoning Part Two, Ve Ölümlü Savaş 2 tamamlanan filmlerin tanıtımları da yasaklanırken duraklatıldı. Ancak oyuncu kadrosunu gören bu katı kurallar arasında oppenheimer Londra prömiyerinden ayrılırken, teknik bir sorundan dolayı birkaç projenin çekimleri devam ediyor.

Örneğin HBO dizisinin yapımı, ejderha evi Ve sanayi, HBO Max’in yanı sıra Kumdan tepe yan dizi, Dune: Kardeşlik grevlere rağmen devam etmesi planlanıyor.

Nedenini merak etmek? Bunun nedeni, yukarıda belirtilen yapımların üyelerinin çoğunluğunun SAG-AFTRA’nın değil, İngiliz birliği Equity’nin parçası olmasıdır. Ama kadrolarında SAG-AFTRA üyeleri de var, ya greve katılırlarsa? Birleşik Krallık’ın katı sendika karşıtı yasalarına göre Equity üyeleri ve onunla sözleşmeli çalışanlar greve katılamıyorlar ve eğer katılırlarsa, güçlü bir dava ile karşı karşıya kalacaklar.

Uzun süredir devam eden WGA grevinin, Hollywood’un ihtiyaç duyduğu ders olmayı başaramadığını ve SAG-AFTRA grevinin zaten etrafında çalışmaya çalışan stüdyoları olduğunu gören, haklarını haklı olarak talep edenlerle dayanışma içinde olmaya istekli olan genel halk ayağa kalktı. bir çözümle – abonelikleri iptal edin Tümü akış platformları. Bu da stüdyoları, grevlerin belirlenmiş kurallarını atlatmayı başarsalar bile bir şovun veya filmin ihtiyaç duyduğu toplam izleyici sayısını karşılayamaz hale getirecektir.

Şu anda stüdyolar birleşik grevleri sona erdirme şartlarını kabul etme niyeti göstermiyor, Bob Iger gibi endüstri patronları açıkça aktörlerin ve yazarların “gerçekçi” olmadığını söylerken, yıllarca süren sıkı çalışma yayıncılar tarafından varoluştan siliniyor. . Yaratıcılık ve inovasyon gerçekten hak ettiği değeri alamayınca, birçok kişi yayıncılara kendi ilaçlarını tattırma fikrini düşünüyor.

İngiliz sendikası Equity’ye saldırmayı planlayanların, greve katılmama taraftarı olmadığını bilmeleri gerekiyor. bir açıklamada Haber haftasıEquity, “toplu pazarlık anlaşmalarını baltalamaya çalışan boğa güreşçileri deneyimlediği” ve bunun yalnızca Birleşik Krallık’taki “kısıtlayıcı” ve “acımasız” endüstriyel ilişkiler mevzuatı nedeniyle aktörlerin grevine “sarsılmaz dayanışma” yaydığını tespit etti. SAG-AFTRA’nın hakları için verdiği mücadeleye katılamayacağını.

Teknory