Şaka bir yana satıldı

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Google, Google Domains işletmesini Squarespace’e sattı. Hizmet sonunda anlaşmanın bir parçası olarak kapatılacak. Google, 2014 yılında Google Domains ile alan adı kayıt alanına adım attı. Şimdi, şirket işi Squarespace’e satmaya karar verdi. Kare boşluk ilan edildi dün (15 Haziran) geç saatlerde, hizmette barındırılan yaklaşık 10 milyon müşteri alanı […]

Şaka bir yana satıldı

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, Google Domains işletmesini Squarespace’e sattı.
  • Hizmet sonunda anlaşmanın bir parçası olarak kapatılacak.

Google, 2014 yılında Google Domains ile alan adı kayıt alanına adım attı. Şimdi, şirket işi Squarespace’e satmaya karar verdi.

Kare boşluk ilan edildi dün (15 Haziran) geç saatlerde, hizmette barındırılan yaklaşık 10 milyon müşteri alanı da dahil olmak üzere Google Domains’in varlıklarını satın alacağını doğrulayan haberler. Ne yazık ki, iş “bir geçiş döneminin ardından tasfiye edilecek.”

Bir Google temsilcisi, anlaşmanın “odak noktamızı keskinleştirme çabalarının” bir parçası olduğunu belirtti.

Bu müşteriler için ne anlama geliyor?

Squarespace, anlaşma kapatıldıktan sonra “en az” 12 ay boyunca mevcut tüm Google Domains müşterilerinin yenileme fiyatlarını kabul edeceğini doğruladı. Anlaşmanın 2023’ün üçüncü çeyreğinde kapanması bekleniyor.

Yeni sahip, “Google Workspace’in uzun süredir bayisi olan Squarespace, kapandıktan sonra Google’dan doğrudan Workspace aboneliğiyle birlikte bir alan satın alan tüm müşteriler için özel alan sağlayıcısı haline gelecek” diye ekledi.

Anlaşma, Google Domains’in sekiz yıl sonra nihayet 2022’de beta durumundan çıkmasına rağmen geldi. Ancak, diğer mülklerinde gördüğümüz gibi Google’ın bir işletmeyi tamamen öldürmek yerine sattığını görmek biraz canlandırıcı (bu durumda şaşırtıcı olmasa da).

Şaka bir yana satıldı

Teknory