Samsung, Apple’ı devirmek için Galaxy S23 ile hiçbir masraftan kaçınmaya hazır

TL;DR Samsung, gelecek yıl iş stratejisini değiştirmeye karar verdi. Yeni strateji, Samsung’un maliyet düşürmeye daha az ve rekabet edebilirliğe daha fazla odaklandığını görecek. Samsung, Apple’ı yenmek ve en iyi OEM olmak için her şeyi yapıyor. Apple, yıllardır telefon pazarında büyük bir hakimiyete sahipti ve bu kontrol son yıllarda daha da sıkılaştı. Hatta Samsung’un Apple’a kaptırması […]

Samsung, Apple’ı devirmek için Galaxy S23 ile hiçbir masraftan kaçınmaya hazır

TL;DR

  • Samsung, gelecek yıl iş stratejisini değiştirmeye karar verdi.
  • Yeni strateji, Samsung’un maliyet düşürmeye daha az ve rekabet edebilirliğe daha fazla odaklandığını görecek.
  • Samsung, Apple’ı yenmek ve en iyi OEM olmak için her şeyi yapıyor.

Apple, yıllardır telefon pazarında büyük bir hakimiyete sahipti ve bu kontrol son yıllarda daha da sıkılaştı. Hatta Samsung’un Apple’a kaptırması Google’ı kendi stratejisini değiştirmeye bile zorladı. Ancak görünen o ki, Samsung kenarda durmaktan bıktı ve Apple’ı yenmek için her şeyi yapmaya hazır.

Bir rapora göre, Samsung’un cihaz deneyimi bölümüyle yapılan bir yönetici toplantısında, Başkan Yardımcısı Han Jong-hee’nin bölüme “maliyet düşürmeye takılmadan akıllı telefonların rekabet gücünü güçlendirmenin yollarını düşünmesini” söylediği bildirildi. Hankyung.

Bu yorumlar, şirketin eski karlılık odaklı stratejisinden bir değişiklik olan daha rekabetçi bir ürün oluşturmaya odaklanma yönündeki yeni yönünü yansıtıyor. Esasen, daha iyi bir ürün yapmak için hiçbir masraftan kaçınmadığını söylüyor. Bu hamle, mücadeleyi doğrudan Apple’a taşımayı ve şirketin en iyi OEM olmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Emrin ayrıca, Jong-hee’nin tutarsız tasarım ve özelliklere sahip tek kullanımlık telefonları pompalamak gibi Çinli rakiplerinin yaptıklarını taklit etmeyi bırakma iradesinin bir ifadesi olduğuna inanılıyor.

Bu yeni stratejinin 2023’te başlaması bekleniyor ve şirketin tek gerçek rakibiyle daha iyi rekabet etmesini sağlayan telefonlar yaratmaya odaklanması bekleniyor. Henüz resmi olarak duyurulmamış olsa da, Galaxy S23 serisinin Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yongasına sahip olması bekleniyor, bu daha rekabetçi bir telefon yapma yolundaki ilk adımlardan biri olabilir.

Galaxy S23, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, Samsung’un benimsemeye karar verdiği bu yeni yaklaşımdan yararlanmalıdır. Bununla birlikte, düşük ve orta seviye pazara daha az odaklandığı için Samsung’un Galaxy A serisinin maliyeti olabilir.

Samsung, Apple’ı devirmek için Galaxy S23 ile hiçbir masraftan kaçınmaya hazır

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow