Samsung Galaxy Watch’lara uyku apnesi özelliği geliyor

Samsung Galaxy Watches, türünün ilk örneği olan uyku apnesi takip cihazı için Federal İlaç İdaresi’nden (FDA) resmi izin aldığından uyku yükseltmesi alacak. Uyku apnesi sağlık özelliği, bu yaz mevcut, henüz obstrüktif uyku apnesi (OSA) olarak bilinen hastalık tanısı konmamış kullanıcıların uykularını takip etmelerine ve uyarı işaretlerini tespit etmelerine olanak tanır. Kullanıcıların on günlük süre içerisinde […]

Samsung Galaxy Watch’lara uyku apnesi özelliği geliyor

Samsung Galaxy Watches, türünün ilk örneği olan uyku apnesi takip cihazı için Federal İlaç İdaresi’nden (FDA) resmi izin aldığından uyku yükseltmesi alacak.

Uyku apnesi sağlık özelliği, bu yaz mevcut, henüz obstrüktif uyku apnesi (OSA) olarak bilinen hastalık tanısı konmamış kullanıcıların uykularını takip etmelerine ve uyarı işaretlerini tespit etmelerine olanak tanır. Kullanıcıların on günlük süre içerisinde uyumlu bir telefona ve dört saatten fazla süren iki uyku döneminde takması gereken Galaxy saate ihtiyacı olacak. Bu özellik 22 yaş üstü yetişkin kullanıcılar için tasarlanmıştır.

“Göre Ulusal Uyku Vakfı (NSF)ABD’de erkeklerin yaklaşık yüzde 25’i ve kadınların yüzde 10’u OSA yaşamaktadır. Samsung Health Monitor uygulamasındaki yeni özelliğin, daha fazla kişinin orta veya şiddetli OSA formlarını proaktif olarak tespit etmesine ve tespit sonucunda sağlıkla ilgili komplikasyon olasılığını azaltmak için tıbbi yardım almasına yardımcı olması bekleniyor.” diye yazdı Samsung bir basın açıklamasında. serbest bırakmak.

AYRICA BAKINIZ:

Stresinizi takip etmek düşündüğünüzden daha stresli olabilir

Samsung, ABD pazarında bu tür FDA onayını alan ilk teknoloji şirketi olsa da, diğerlerinin de aynı şeyi yapması bekleniyor. Apple Watch’ların da bu yıl benzer bir yükseltme alacağı söyleniyor; şirketin önerilen kan basıncı ve diyabet izleme araçlarının yanı sıra giyilebilir cihazlarına uyku apnesi tespitini de eklediği bildiriliyor.

Ve diğer fitness saatleri de dahil Fitbit’lergece boyunca solunum düzenlerini zaten tespit edip izleyebiliyor ve bu da uyku apnesi tanısı almak isteyen birine yardımcı olabilir.

Samsung’un uyku apnesi takip cihazı cihaz genelinde yer alacak Samsung Sağlık uygulamasıbu zaten kullanıcıların uyku alışkanlıklarını takip edinHorlamanın tespit edilmesi, uyku sırasında oksijen doygunluğunun izlenmesi ve cihaz kullanıcılarına, uyku evrelerinin süresine ve uykudayken yapılan hareketlere göre bir uyku puanı atanması da dahil.

Şirket, “Samsung, daha iyi bir uyku için üç temel unsura odaklanarak uykunun insanların sağlığı ve refahı üzerindeki temel rolünün bilincindedir: uyku düzenini anlamak, daha iyi alışkanlıklar oluşturmak ve uyku dostu bir ortam yaratmak.” “Uyku apnesi özelliğiyle Samsung, Galaxy kullanıcılarına uyku sağlığı alışkanlıklarını iyileştirmeleri için mümkün olan en iyi uyku araçlarını sunma konusundaki kararlılığında bir sonraki adımı atıyor.”

Teknory