Samsung, katlanabilir cihazlarda toza karşı dayanıklılığın kolay olmadığını ancak bunun üzerinde çalıştığını söylüyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Samsung, katlanabilirleri için toza dayanıklılık üzerinde çalıştığını onayladı. Bir yönetici, tüketicilerin bu özellik için “biraz daha” beklemeleri gerektiğini söyledi. Samsung, bu hafta Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5’i duyurdu ve cihazların su geçirmezlik için IPX8 derecesini koruduğu ortaya çıktı. Bu derecelendirme, yine de toza dayanıklılık almadığınız […]

Samsung, katlanabilir cihazlarda toza karşı dayanıklılığın kolay olmadığını ancak bunun üzerinde çalıştığını söylüyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung, katlanabilirleri için toza dayanıklılık üzerinde çalıştığını onayladı.
  • Bir yönetici, tüketicilerin bu özellik için “biraz daha” beklemeleri gerektiğini söyledi.

Samsung, bu hafta Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5’i duyurdu ve cihazların su geçirmezlik için IPX8 derecesini koruduğu ortaya çıktı. Bu derecelendirme, yine de toza dayanıklılık almadığınız anlamına gelir.

Şimdi, Samsung mobil şefi TM Roh bir basın toplantısında şirketin gerçekten de katlanabilir ürünlerine toz geçirmezlik getirmek için çalıştığını açıkladı.

Bir makineye göre Roh, “Tüketicilerin toz geçirmezlik talebinin gayet iyi farkındayız ve bunu başarmak için çeşitli çabalar gösteriyoruz, ancak katlanabilir malzemelerin doğası gereği çok sayıda hareketli parça var, bu nedenle toz geçirmezlik zor,” dedi. – tarafından çevrilmiş gönderi BizWatch çıkış.

Bu özelliğin katlanabilir telefonlara gelmesi için tüketicilerin “biraz daha beklemesi” gerektiğini sözlerine ekleyen yönetici, eski katlanabilir telefonların ilk başta su geçirmezlik özelliğinin de bulunmadığına dikkat çekti.

2023 Motorola Razr telefonlar, IP52 derecesine sahip olsalar da şu anda toza dayanıklılık sunan tek katlanabilir telefonlar. Bu, tam teşekküllü su direnci yerine yalnızca sıçrama direnci elde ettiğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, gelecekte IP67 veya IP68 derecelerine sahip katlanabilirleri görmek istiyoruz.

Flip daha da popüler olabilir

samsung galaxy z flip 5 laboratuvarları youtube

Ryan Haines / Android Otoritesi

Mobil şef ayrıca Galaxy Z Flip serisinin, Fold serisinden daha fazla Galaxy katlanabilir ürün satabileceğini iddia etti.

Roh, “Küresel bazda Flip ve Fold satışlarının oranını sırasıyla %60 ve %40 olarak belirledik, ancak bu yıl Flip’in oranının artacağını temkinli bir şekilde %65 ve %35 olarak tahmin ediyoruz” dedi. için Mael günlük iş.

İşin garibi, Samsung daha önce Flip modellerinin, Fold modellerine kıyasla 2021’de sevk edilen tüm katlanabilir Galaxy ürünlerinin %70’ini oluşturduğunu belirtmişti. Bu nedenle, Samsung’un %65/%35’lik son hedefi, Flip cihazları için bu açıdan yeni bir zirveyi tam olarak temsil etmiyor. Ancak yine de Galaxy Z Flip 5’in şirketten daha fazla sevgi gördüğünü gösteriyor. Flip 5, Flip 4’e göre Fold 5’in Fold 4’e göre daha büyük bir yükseltme olduğu için bu sürpriz olmaz.

Samsung, katlanabilir cihazlarda toza karşı dayanıklılığın kolay olmadığını ancak bunun üzerinde çalıştığını söylüyor

Teknory