Samsung, Unpacked etkinliğinde ‘Galaxy Ring’i tanıtıyor. Oura’nın başı belada mı?

Sanki Galaksi S24 Samsung, serisi ve Galaxy AI ile yetinmeyince, Unpacked’de Samsung Galaxy Ring’in tanıtımını yaparak bize “Bir Şey Daha” yapmaya karar verdi. Şirket, Samsung Health uygulamasıyla övündükten sonra cihazı havuç gibi salladı. Ancak Galaxy Ring hakkında sadece ekranda göstermek dışında pek bir şey bilmiyoruz. AYRICA BAKINIZ: Yüzüğü takmalı mısın? Öğrenmek için Oura 3’ü bir […]

Samsung, Unpacked etkinliğinde ‘Galaxy Ring’i tanıtıyor.  Oura’nın başı belada mı?

Sanki Galaksi S24 Samsung, serisi ve Galaxy AI ile yetinmeyince, Unpacked’de Samsung Galaxy Ring’in tanıtımını yaparak bize “Bir Şey Daha” yapmaya karar verdi.

Şirket, Samsung Health uygulamasıyla övündükten sonra cihazı havuç gibi salladı. Ancak Galaxy Ring hakkında sadece ekranda göstermek dışında pek bir şey bilmiyoruz.

AYRICA BAKINIZ:

Yüzüğü takmalı mısın? Öğrenmek için Oura 3’ü bir ay boyunca denedim.

Samsung Galaxy Ring Unpacked’de alay konusu oldu

“Yapay zeka teknolojisine sahip Galaxy Ring ile tanışın [that] Unpacked’de şirket, bağlantıda kalmamızı, yaratıcılığımızı açığa çıkarmamızı ve daha anlamlı yollarla daha sağlıklı alışkanlıklar geliştirmemizi sağlıyor.” “Bu sadece başlangıç ​​ve bunu kendiniz denemeniz için sabırsızlanıyoruz.”

Bu kadar. Yüzük hakkında başka hiçbir şey bilmiyoruz; fiyatı yok, çıkış tarihi yok, hiçbir şey yok.

Eğer Samsung minyatür giyilebilir cihazlar arenasına adım atarsa ​​Oura’nın başı belaya girebilir. Şirket, 300 dolardan başlayan seçenekler sunan sağlık izleme halkalarıyla eş anlamlıdır.

Oura, CES 2024’te konuştuğum bir halkla ilişkiler temsilcisine göre, tüketici giyilebilir cihazları arasında en doğru uyku takibine sahip olduğunu iddia ediyor. Bu doğruysa, Samsung’un bu konuda yapması gereken işler var. Oura’yı uyku izlemeyle yenemezse bile, kalp atış hızı, sıcaklık ve stres (Oura’nın da takip ettiği üç özellik) dahil olmak üzere ustalaşabileceği birçok başka sağlık ölçümü var.

Samsung’un, özellikle akıllı saatler söz konusu olduğunda, giyilebilir pazarda zaten önemli bir varlığa sahip olduğunu belirtmekte fayda var. En yeni Galaxy Watch 6, uyku koçluğu, fitness takibi ve kalp atış hızı izleme gibi tipik bilek tabanlı giyilebilir takip özellikleriyle birlikte geliyor. Ayrıca, telefonunuzun bir uzantısı olarak hizmet vererek kameranızı kontrol etmenize, aramaları yanıtlamanıza ve mesaj göndermenize olanak tanır; üstelik tüm bunları bileğinizden yapabilirsiniz.

Ancak Galaxy Ring neredeyse kesinlikle ekransız olacak ve bu da onu telefonlarına bağlı tutacak bir giyilebilir cihaza ihtiyaç duymayanlar için ideal bir seçenek haline getirecek. Oura yüzüğüne benzer şekilde, muhtemelen temel bilgilere sadık kalacak, sağlığı ve uykuyu izleyecek ve bu bilgiyi kayıt ve ilerleme takibi için bir uygulamaya geri gönderecek.

Oura’nın bu rakibi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Samsung’un ağzından duymamız yeterli.

Konular
Samsung Samsung Ambalajsız

Teknory