Samsung’un en yeni Galaxy S23 modeli savaş bölgeleri için üretildi

TL;DR Samsung, Galaxy S23 Tactical Edition’ı piyasaya sürdü. Firma ayrıca Galaxy XCover 6 Pro Tactical Edition’ı da ortaya çıkardı. İki cihaz da ordu için yapılmıştır ve çeşitli ekstra özelliklere sahiptir. Samsung’un Galaxy S23 telefonları oldukça çok yönlü cihazlardır ve özellikle S23 Ultra, yılın en özellikli telefonlarından biridir. Ya ordudaysanız ve Galaxy S23 ailesi buna rağmen […]

Samsung’un en yeni Galaxy S23 modeli savaş bölgeleri için üretildi

TL;DR

  • Samsung, Galaxy S23 Tactical Edition’ı piyasaya sürdü.
  • Firma ayrıca Galaxy XCover 6 Pro Tactical Edition’ı da ortaya çıkardı.
  • İki cihaz da ordu için yapılmıştır ve çeşitli ekstra özelliklere sahiptir.

Samsung’un Galaxy S23 telefonları oldukça çok yönlü cihazlardır ve özellikle S23 Ultra, yılın en özellikli telefonlarından biridir. Ya ordudaysanız ve Galaxy S23 ailesi buna rağmen yeterli değilse?

Eh, ortaya çıktı ki, Samsung teklif iki yeni Tactical Edition akıllı telefon. Bunlar Galaxy S23 Tactical Edition ve Galaxy XCover 6 Pro Tactical Edition’dır. Cihazlar, bir dizi ekstra özellikle birlikte gelen “askeri akıllı telefonlar” olarak konumlandırıldı. Ve hayır, gizli bıçak bunlardan biri değil.

Galaxy S23 sürümünün donanımından başlayarak, telefon Gorilla Glass Victus Plus ekran koruması sunarken aynı zamanda vanilya serisinin IP68 derecesini ve Armor Aluminium çerçevesini koruyor. Ancak Samsung, Galaxy S23 Tactical Edition’ın, telefonu göğsünüze veya bileğinize monte etmenize izin veren sağlam, “askeri sınıf” bir kılıfla birlikte geldiğini söylüyor.

Bu arada Galaxy XCover 6 Pro Tactical Edition, IP68 derecesi, MIL-STD-810H sertifikası ile çıtayı yükseltiyor ve çok çeşitli sıcaklıklarda çalışıyor. Sonra tekrar, standart XCover 6 Pro aynı avantajları sunuyordu.

Başka yerlerde bir sürü ekstra özellik

Samsung Galaxy XCover 6 Pro Taktik Sürüm resmi

Aksi takdirde, yazılım alanında bazı büyük değişiklikler gelir. Her iki telefonun da gece görüş optiklerini (muhtemelen harici bir aksesuarla eşleştirildiğinde) destekleyen bir “gece görüş modu” vardır. İki telefon ayrıca eldivenlerle kullanım için otomatik dokunma hassasiyetini, sözde “gizli mod” (LTE’yi sessize alma ve acil durum 911 işlevselliği), taktik radyo sistemlerine/drone beslemelerine/lazer uzaklık ölçerlere/harici GPS cihazlarına bağlanma becerisini, ve otomatik dönen bir kilit ekranı.

Samsung, her iki telefon için de geleneksel özellikler açısından pek bir şey ortaya koymadı. Galaxy S23 Tactical Edition’ın Galaxy SoC için bir Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklendiğini ve 120Hz OLED ekrana sahip olduğunu belirtiyor. Bu arada, Galaxy XCover 6 Pro Tactical Edition’da Snapdragon 778G yonga seti, çıkarılabilir pil ve pogo pimi şarj etme özellikleri bulunur. Her iki telefon da Dex desteği ile donatılmıştır.

Samsung’tan teknik özellikler ve diğer ayrıntılarla ilgili daha fazla bilgi istedik. Bununla birlikte, bu cihazların askeri ve savunma ile ilgili personele özel olması mantıklıdır.

Samsung’un en yeni Galaxy S23 modeli savaş bölgeleri için üretildi

Teknory