Samsung’un yeni yakınlaştırma numarası, akıllı telefonların şimdiye kadar yapmadığı bir şeyi yapıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Samsung, Snapdragon 8 Gen 3’ün yapay zeka yeteneklerinden yararlanan yeni bir yakınlaştırma özelliğini tanıttı. Samsung’un yeni yakınlaştırma özelliği, tam boyutlu video çekerken ve nesneleri takip ederken eş zamanlı olarak yakın çekimler yapma yeteneğine sahiptir. Bu özellik özellikle şirketin 200MP kamerasına yöneliktir. Bu hafta Qualcomm, AI destekli Snapdragon 8 Gen […]

Samsung’un yeni yakınlaştırma numarası, akıllı telefonların şimdiye kadar yapmadığı bir şeyi yapıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Samsung, Snapdragon 8 Gen 3’ün yapay zeka yeteneklerinden yararlanan yeni bir yakınlaştırma özelliğini tanıttı.
  • Samsung’un yeni yakınlaştırma özelliği, tam boyutlu video çekerken ve nesneleri takip ederken eş zamanlı olarak yakın çekimler yapma yeteneğine sahiptir.
  • Bu özellik özellikle şirketin 200MP kamerasına yöneliktir.

Bu hafta Qualcomm, AI destekli Snapdragon 8 Gen 3 çipini duyurduğu Snapdragon Zirvesi’ni düzenledi. Yeni işlemciye kavuşacak ilk telefonlardan biri de Galaxy S24 serisi. Şimdi Samsung, çipin yapay zeka yeteneklerini güçlendirecek yeni ve etkileyici bir yakınlaştırma özelliğini tanıttı.

Bir aracılığıyla Blog yazısı ve YouTube videosunun ardından Samsung, üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği duyurdu. ISOCELL Zoom Anyplace olarak adlandırılan bu özellik, aynı anda hem yakın çekim hem de tam çerçeve video yakalamak için şirketin 200MP kamerasını kullanıyor. teknoloji devine göre hem tam görünüm hem de yakınlaştırılmış alanlar 4K’ya kadar kaydedilebiliyor.

Bu özellik, ikili kayda ek olarak nesneleri takip etmek ve çekimleri sabitlemek için yapay zekayı kullanabilecek. Samsung’un web sitesinde açıkladığı gibi:

Şimdiye kadar kullanıcılar video çekerken hareketli bir nesneye odaklanmak zorunda kalıyordu. Ancak ISOCELL Zoom Anyplace ile kamera hızlı hareket eden bir konuyu bile hızlı bir şekilde bulur ve onu takip ederek çekim sırasında kaçırılmamasını sağlar. Ayrıca videolar daha az ekran sarsıntısıyla çekilebilir. ISOCELL Zoom Anyplace, çekim sırasında hareketli nesnelerin takip edilmesiyle ilgili görevleri üstlendiğinden, önlerindeki sahnenin keyfini kendi gözlerinizle çıkarabilirsiniz.

Bu, kayıt becerileriniz ne olursa olsun, çerçevenin dışına çıkan konuların geçmişte kalabileceği anlamına gelir. Samsung ayrıca, kalite veya açı değişikliği olmadan kullanıcıların 2x, hatta 4x yakınlaştırma yapabileceklerini de belirtiyor.

Bu özellik, Google’ın Pixel 8 etkinliği sırasında duyurduğu Yakınlaştırma Geliştirme özelliğine benziyor. Ancak bu özellik, yakınlaştırılmış bir fotoğraftaki ayrıntıları keskinleştirmek ve geliştirmek için yalnızca yapay zekayı kullanıyor.

Samsung’un yeni yakınlaştırma numarası, akıllı telefonların şimdiye kadar yapmadığı bir şeyi yapıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow