Senua’s Saga: Hellblade II Mayıs’ta Çıkıyor

Geliştirici Ninja Teorisi, devamı olan Senua’s Saga: Hellblade II’yi tartışmak üzere Microsoft’un Xbox Geliştirici Doğrudan akışında göründü. Görüntülerdeki büyük haber, oyunun sonunda çıkış tarihinin olması: 21 Mayıs. Microsoft ayrıca oyunun yalnızca dijital sürümde yayınlanacağını doğruladı. Geliştirici, geliştirme sürecinin son aylarında olduğunu açıkladı ve Hellblade II’den beklenecek bazı unsurları özetledi. Senua, orijinal oyunda olduğu gibi seslerinden […]

Senua’s Saga: Hellblade II Mayıs’ta Çıkıyor

Geliştirici Ninja Teorisi, devamı olan Senua’s Saga: Hellblade II’yi tartışmak üzere Microsoft’un Xbox Geliştirici Doğrudan akışında göründü. Görüntülerdeki büyük haber, oyunun sonunda çıkış tarihinin olması: 21 Mayıs. Microsoft ayrıca oyunun yalnızca dijital sürümde yayınlanacağını doğruladı.

Geliştirici, geliştirme sürecinin son aylarında olduğunu açıkladı ve Hellblade II’den beklenecek bazı unsurları özetledi. Senua, orijinal oyunda olduğu gibi seslerinden pek korkmuyor ama yine de psikozla mücadele eden bir Kelt savaşçısı. İlk oyunda olduğu gibi Ninja Theory, Senua’nın karmaşık zihinsel sorunlarla mücadele eden birinin doğru versiyonunu temsil etmesini sağlamak için Cambridge’den Paul Fletcher gibi profesyonellerle çalışıyor.

Etkileşim kuracağı birkaç yeni karakter var. Bazıları onun bakış açısını takdir edecek ve onu bir müttefik olarak görecek, ancak diğerleri onu reddedecek ve onu bir düşman olarak görecek. Orijinal oyun gibi Hellblade II de geliştiricinin araştırma için ziyaret ettiği 10. yüzyıl İzlanda’sını ele alıyor ve halkını köleleştiren Vikinglere karşı savaşıyor. Ninja Theory, oyunu tarihsel olarak doğru hale getirmeye odaklanıyor ancak bunun üzerinde bariz bir fantezi katmanı da var.

Oyunun devamı için savaş, Senua’nın bir süper kahraman olmadığı gerçeğine odaklanılarak elden geçirildi. Dövüşün amacı, oyuncuların her karşılaşmadan zar zor kurtulmuş gibi hissetmelerini sağlamaktır ve dövüşün oynanış görüntüleri acımasız görünmektedir.

Ninja Theory, “oyunu değiştiren teknolojiyle hayat değiştiren sanat yaratmayı” umduğunu söyleyerek yayını sonlandırdı. Oyunun bu büyük hedefe ulaşıp ulaşamayacağını 21 Mayıs’ta belirleyeceğiz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow