Sesli Posta Parolanızı mı unuttunuz? İşte Parolayı Nasıl Sıfırlayacağınız

Akıllı telefonların çoğu, arkadaşlarınız, aileniz ve iş ortaklarınızla her zaman iletişim halinde olmanızı sağlayan sesli mesaj desteğiyle gelir. Ancak, farklı cihazların kilidini açmak için birkaç kodu hatırlamamız gerektiğinde, sesli posta şifresini unutmak kolaydır. Neyse ki, bu sorunu aşmanın ve sesli posta gelen kutunuza yeniden erişim sağlamanın yöntemleri var. Sesli posta şifrenizi unuttuğunuzda ne yapacağınızı öğrenmek […]

Sesli Posta Parolanızı mı unuttunuz? İşte Parolayı Nasıl Sıfırlayacağınız

Akıllı telefonların çoğu, arkadaşlarınız, aileniz ve iş ortaklarınızla her zaman iletişim halinde olmanızı sağlayan sesli mesaj desteğiyle gelir. Ancak, farklı cihazların kilidini açmak için birkaç kodu hatırlamamız gerektiğinde, sesli posta şifresini unutmak kolaydır.

Neyse ki, bu sorunu aşmanın ve sesli posta gelen kutunuza yeniden erişim sağlamanın yöntemleri var. Sesli posta şifrenizi unuttuğunuzda ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir iPhone’da Sesli Posta Parolasını Unuttum

iPhone, kullanıcıların sesli posta ayarlarını düzenlemelerine olanak tanıyan yerleşik bir özelliğe sahiptir. Bu, telefon operatörünüze ulaşmadan veya üçüncü taraf yazılım yüklemeden şifrenizi sıfırlayabileceğiniz anlamına gelir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. iPhone’unuzu başlatın “Ayarlar” uygulamasını bulun ve “ bulmak için en alta kaydırınTelefon” seçenek.
 2. Seçme “Sesli Posta Parolasını Değiştir
 3. Eylem bir tuş takımı oluşturacaktır. Yeni şifrenizi girin ve 4-10 basamak içerdiğinden emin olun.
 4. Basmak “TamamlamakGörevi tamamladığınızda şifre değişikliğini kaydetmek için ”.
 5. Etkinleştirmek ve doğru olduğundan emin olmak için yeni parolayı girin.
 6. Tıkla “Tamamlamak” düğme.

Artık iPhone sesli mesajınızı kontrol etmek için yeni şifreyi kullanabilirsiniz.

AT&T için Sesli Posta Şifremi Unuttum

AT&T, hem Android hem de iPhone kullanıcılarının sesli posta şifrelerini operatörün web sitesi veya mobil cihazları aracılığıyla sıfırlamasına olanak tanır.

AT&T’nin Android kullanıcılarının bir Sesli Posta şifresini sıfırlamak için destekle iletişime geçmesi veya web sitesine gitmesi gerekmez. AT&T’nin görsel sesli mesajını kullanıyorsanız, kodu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. içinde olduğunuzdan emin olun “AT&T hizmet alanı.” Hesaba genel bakış bölümüne gidin ve seçin “Kablosuzum.”
 2. Bulmak “Cihazlarım ve eklentilerim,” ardından cihazınızı seçin.
 3. Seçmek “Cihazımı yönet.”
 4. Şu yöne rotayı ayarla “Cihaz seçenekleri ve ayarları” sonra seç “Sesli posta şifresini sıfırla” ve yönergeleri izleyin.
 5. Metin yoluyla geçici bir şifre alacaksınız.
 6. Geçici parolayı kullanarak oturum açın.
 7. Tamamlandığında geçici parolayı daha uygun bir şeyle değiştirin.

  Parolayı yükseltmenin etkili bir yolu, AT&T’nin web sitesini ziyaret etmektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. MyAT&T Giriş sayfasına gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından, yeni bir Sesli Posta şifresi isteyen cihaza ilerleyin. Tıklamak Cihazı Yönet.
  2. Sayfanın en altına gidin ve simgesine dokunun.
  3. Musluk Evet.

  Şimdi, AT&T size kısa mesaj yoluyla yeni bir sesli posta kodu gönderecek. Not: Birinci adımda doğru telefonu seçtiğinizden emin olun, aksi takdirde yanlış parolayı sıfırlayabilirsiniz.

  Bu geçici parolayı aldıktan sonra, onu daha kişisel ve güvenli bir parolayla değiştirebilirsiniz.

  Verizon için Sesli Posta Şifremi Unuttum

  Birkaç yanlış parola denemesinden sonra, Verizon kullanıcıları sesli posta gelen kutularına kilitlenir. Ancak, operatörün gelen kutunuzun kilidini açmanıza ve sesli mesajınıza ulaşmanıza yardımcı olacak birkaç yolu vardır.

  Öncelikle Verizon mobil uygulamasına başvurabilirsiniz. Bu yöntem, gerekli güncellemeler olmadan etkisiz olacağından, uygulamanın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Verizon uygulaması aracılığıyla parolanızı sıfırlamak için:

  1. Uygulamayı cihazınızda başlatın.
  2. Arayüzün sağ alt kısmındaki “Diğer”i seçin ve “Ayarlar”ı seçin.
  3. Uygulama, cihazınızın parolasını girerek, parmak iziyle kilit açmayı veya Face ID’yi kullanarak kimliğinizi doğrulamanızı isteyebilir.
  4. “Güvenlik” sekmesi altındaki “Sesli posta şifresini yönet” seçeneğine dokunun.
  5. Gerekli ayrıntıları uygun alanlara yazın ve “Güncelle” düğmesine basın.
  6. Yeni kodunuzu girin. 4-7 hane uzunluğunda olmalıdır. Tekrar eden veya ardışık sayılar kullanmayın.
  7. Etkinleştirmek için şifreyi onaylayın.

  Verizon uygulaması, Android 5.0 veya daha yeni tabletler ve iOS 11.0 veya daha yeni cihazlarla uyumludur.

  Mobil cihazınızda bu işletim sistemlerinin önceki bir sürümü çalışıyorsa, Verizon’a telefonla ulaşabilirsiniz. Bu aramayı yapmak ücretsizdir. Arama yoluyla şifrenizi sıfırlamak için:

  1. Telefonunuzun çeviricisinden 611’i arayın. (800) 922-0204 numaralı telefonu da arayabilirsiniz.
  2. Tanımlayıcı bilgiler vermeniz istenebilir. Bu durumda, istenen ayrıntıları girin.
  3. Neden aradığınız sorulduğunda, “Sesli posta şifresini sıfırlayın” şeklinde yanıt verin.
  4. Parolanızı nasıl değiştireceğinize ilişkin talimatlar alacaksınız.

  İşlemi tamamlamak için sağlanan adımları izleyin.

  T-Mobile için Sesli Posta Şifremi Unuttum

  Bir T-Mobile müşterisiyseniz, Sesli Posta şifrenizi sıfırlamak için yıldız kodlarını kullanabilirsiniz. Neyse ki, bu hızlı ve acısız bir yöntemdir ve şifrenizi sıfırlamak için herhangi bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle konuşmanıza gerek yoktur.

  Yıldız kodunu kullanmak için şunu yapın:

  1. Telefonunuzun çevirici uygulamasını açın ve yazın #793#.
  2. Ara düğmesine basın.
  3. İstemleri bekleyin.

  Bu, sesli posta şifrenizi telefon numaranızın son dört hanesine sıfırlayacaktır.

  Üçüncü Taraf Sesli Posta Uygulamaları

  Android cihazınızın sesli mesaj şifresini unuttuysanız, şifreyi sıfırlamak ve sesli mesajlarınıza yeniden erişim kazanmak için telefon operatörünüze başvurmanız gerekir. Neyse ki, çoğu operatör sorunu çözmek için birkaç yol sunar. Mevcut şifrenizi mobil uygulamaları, web siteleri aracılığıyla veya müşteri desteğine ulaşarak unutmuş olsanız bile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

  Ancak, sesli mesajlarınıza ulaşmak için aceleniz varsa, bunları incelemek için PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Bu seçenek, mesajlara web üzerinden erişmek için bir sesli posta uygulaması yüklemiş olan Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. YouMail uygulaması, sesli mesajınızı Android tabletinizde ve PC’nizde düzenleyen bir yazılım üzerine kurulmuştur. Uygulamayı yüklediyseniz, şifreyi unutmanız sesli mesajlara erişiminizi kesmez. Sesli posta gelen kutusunu PC’nizde görüntülemek için:

  1. Tarayıcınızı açın ve şu adrese gidin: YouMail web sitesi.
  2. “Giriş Yap” seçeneğine dokunun ve oturum açmak için hesap bilgilerinizi girin.
  3. Yeni sesli mesajları görmek için “Son Mesajlar” sekmesine gidin. Bu mesajları doğrudan web tarayıcınızdan iletebilir, silebilir ve yeniden oynatabilirsiniz.

  Sesli posta şifrenizi yükseltene kadar, YouMail’in web sürümü sesli mesajlarınızı yönetmenin etkili bir yoludur.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Sesli posta şifreniz hakkında daha fazla soruyu yanıtlamak için bu bölümü ekledik.

  Hiç Sesli Posta parolası belirlemezsem ne yapmalıyım?

  Hiç şifre belirlemediyseniz endişelenmeyin. Varsayılan Sesli Posta şifresi, operatörünüze bağlı olarak telefon numaranızın son yedi hanesi veya son dört hanesidir. Telefon numarasını alan kodu olmadan girin ve sesli mesajlarınıza erişmelisiniz.

  Elbette, bu işe yaramazsa, yukarıdaki ilgili öğreticiyi izleyin.

  Sesli Posta şifremi kapatabilir miyim?

  Operatörünüzün Visual Voicemail’inden yararlanıyorsanız, mesajlarınızı her kontrol ettiğinizde şifrenizi girmeniz gerekir. Ancak, Sesli Postanızı her aradığınızda sayısal kodları yazmak oldukça can sıkıcı olabilir.

  Ne yazık ki, Verizon müşterileri parolayı devre dışı bırakamaz. Ancak, kodu kaydetme konusunda yardım almak için Verizon’un destek ekibini arayabilirsiniz, böylece artık mesajlarınızı kontrol ederken kod girmenize gerek kalmaz.

  T-Mobile müşterilerinin bir şifresi olacaktır, ancak giden aramaları engellemediğiniz sürece T-Mobile telefonunuzdan arama yaparken parola girmenize gerek yoktur.

  AT&T müşterileri, Sesli Posta’yı arayarak (çeviricide 1’i basılı tutun) Sesli Posta parolalarını devre dışı bırakabilir. Ana menüye gitmek için mesajlarınız varsa * tuşuna dokunun. Ardından, 4’e dokunun. Yönetim Seçenekleri için 2’ye ve ardından Şifre Seçenekleri için 1’e basın. Son olarak, sesli posta şifrenizi kapatmak için 2’ye basın.

  Sesli mesajıma başka bir telefondan nasıl erişebilirim?

  Telefon numaranızı (alan kodu dahil) başka bir telefondan arayabilir ve sesli mesajınızı kontrol edebilirsiniz. Ancak, mesajlarınızı almak için Sesli Posta şifrenizi bilmeniz gerekecektir.

  T-Mobile veya AT&T kullanıyorsanız telefonunuzu arayın. “Sesli Mesaj Bırakın” mesajları oynatıldığında, * anahtar. Sesli posta parolanızı girin.

  VerIzon kullanıyorsanız, telefonunuzu arayın ve sesli posta mesajının çalmasını bekleyin. Ardından, # anahtar. Artık Sesli Posta şifrenizi girebilir ve mesajlarınızı dinleyebilirsiniz.

  Sesli Posta Kutunuzu Her Zaman Açık Tutun

  Mobil cihazınızın sesli mesaj özelliği, diğer kişilerle iletişiminizi güçlendirmede önemli bir araçtır. Bu nedenle, ona her zaman erişiminiz olmalıdır. Parolanızı unuttuğunuzda bile geçici bir kod almak için Samsung cihazınızı veya iPhone’unuzu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, operatörün uygulaması veya web sitesi, parolanızı sıfırlamanız için size yol gösterecektir.

  Hiç sesli mesaj kutunuz kilitlendi mi? Sorunu çözmek için hangi yöntemi kullandınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

  Teknory

  Tepkiniz nedir?

  like

  dislike

  love

  funny

  angry

  sad

  wow