Siber Pazartesi 2023: Bilmeniz gereken her şey

Siber Pazartesi ne zaman başlıyor? Siber Pazartesi resmi olarak 27 Kasım 2023 Pazartesi günü başlıyor, ancak son birkaç yıldır çevrimiçi alışverişe yönelik baskı, bunların hepsinin bir arada bulanıklaştığı anlamına geliyor. Perakendecilerin Siber Pazartesi veya Siber Hafta Sonu dilini 25 Kasım Cumartesi gibi erken bir tarihte kullanmaya başlamasına şaşırmazdık. Kara Cuma ve Siber Pazartesi arasındaki fark […]

Siber Pazartesi 2023: Bilmeniz gereken her şey

Siber Pazartesi ne zaman başlıyor?

Siber Pazartesi resmi olarak 27 Kasım 2023 Pazartesi günü başlıyor, ancak son birkaç yıldır çevrimiçi alışverişe yönelik baskı, bunların hepsinin bir arada bulanıklaştığı anlamına geliyor. Perakendecilerin Siber Pazartesi veya Siber Hafta Sonu dilini 25 Kasım Cumartesi gibi erken bir tarihte kullanmaya başlamasına şaşırmazdık.

Kara Cuma ve Siber Pazartesi arasındaki fark nedir?

Ulusal Perakende Federasyonu resmen uydurulmuş Önceki yıllarda Şükran Günü’nden sonraki Pazartesi günü çevrimiçi satışlarda büyük bir artış görüldüğünü fark ettikten sonra 2005 yılında “Siber Pazartesi” terimini kullandı. Bu fenomeni iki faktöre bağladı: Çevrimiçi perakendeciler Kara Cuma pastasından bir dilim için rekabet etmeye başlıyorlardı ve alışveriş yapanlar Pazartesi sabahı daha hızlı çalışan bilgisayarlarında fırsatları incelemeyi bekliyordu. (O zamanlar ofis bilgisayarları evdeki bilgisayarlardan daha iyi bir geniş banda sahipti.)

Kara Cuma ile Siber Pazartesi arasında, Kara Cuma ile Siber Pazartesi arasında, Kara Cuma’nın internete geçişi nedeniyle çok az fark var ve deneyimlerimize göre, ikisi de alışveriş yapmak için kategorik olarak “daha iyi” bir gün değil. Bazen Kara Cuma sırasında indirimde bulduğunuz bir ürünün Siber Pazartesi günü daha da ucuz bir fiyata satışa çıkıp çıkmayacağını görmek için beklemeye değer – ancak yine de ürünün tükenme riskiyle de karşı karşıya kalırsınız.

Kara Cuma nedir?

Kara Cuma, her yıl Şükran Günü’nden hemen sonraki gün gerçekleşen bir alışveriş tatilidir. Eskiden öyleydi eşanlamlı Gece geç saatlerde yaşanan izdihamlar, viral yumruk kavgaları ve büyük mağazaların önünde uzun çadır kuyrukları kuruluyordu çünkü en iyi kapı hırsızları yalnızca şahsen bulunabiliyordu. Ancak son yıllarda pek çok perakendeci Kara Cuma fırsatlarını çevrimiçi olarak kullanıma sunarak bunu bir alışverişe dönüştürdü. melez etkinlik; Günümüzde bir mağazanın gerçek anlamda kapı eşiği yerine web sitesinde kamp yaparak harika fırsatlar elde edebilirsiniz.

Modern Kara Cumalar da geleneksel tek günlük slotların sınırlarının çok ötesine geçme eğiliminde. Perakendecilerin işleri ultra rekabetçi tutmak için Cadılar Bayramı’ndan önce bile “erken Kara Cuma fırsatları” ve “Kara Cuma ön izleme fırsatları” sunduğunu görmek anormal değil.

Kara Cuma ne zaman başlıyor?

Kara Cuma teknik olarak bu yıl 24 Kasım Cuma gününe denk geliyor ancak tatil indirimleri birçok mağazada Ekim ayının ortasından itibaren başladı.

Ekim ayında Kara Cuma programını açıklayan ilk perakendeci olan Best Buy, en agresif yaklaşımı benimsiyor. Onun dört bölümlü tatil takvimi 27 Ekim’de, My Best Buy programının ücretli üyeleri için belirli fırsatlara özel erişim sağlayan bir hafta sonu olan Üyeler için Black Friday Erken Erişim ile başladı ve ardından 30 Ekim’de genel Black Friday Deals for Everyone etkinliğine geçti. Kara Cuma satın alma indirimi 17 Kasım Cuma günü başladı ve bunu 26 Kasım Pazar günü Siber Pazartesi Tasarruf Etkinliği takip edecek.

Best Buy’ın erken Black Friday fırsatları, tatillere yönelik yeni Best Buy Drops programının bir parçası olarak akıllı telefon uygulamasındaki kısa indirimler ve bulunması zor sürümlerle desteklenecek. Ayrıca yeni bir diziye de ev sahipliği yaptı. canlı yayın alışveriş etkinlikleri Kasım ayının ilk üç çarşamba günü popüler hediye fikirleri ve sınırlı süreli fırsatlar içeriyor.

Target, Cadılar Bayramı’ndan hemen önce geldi ve gerçek tatilden önce dört hafta erken Kara Cuma fırsatları sunma planlarını açıkladı. Ücretsiz Target Circle sadakat programının üyelerine özel indirimler ve Günün Fırsatları tatil sezonu boyunca devam edecek.

Walmart Kasım’da iki Kara Cuma Fırsatı etkinliği düzenledi: İlk satış 8 Kasım Çarşamba günü çevrimiçi olarak başladı ve 10 Kasım Cuma günü mağazalarda devam etti; ikincisi ise 22 Kasım Çarşamba günü yayına girdi ve 24 Kasım Cuma günü mağazalarda yerini aldı. Her iki etkinlik de ücretli (deneme sürümü olmayan) Walmart+ üyeleri için üç saatlik erken erişim içeriyor.

Bu arada Amazon, 17 Kasım Cuma günü başlayan kendi uzatılmış Kara Cuma indirimine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor ve 25 Kasım Cumartesi günü Siber Pazartesi satışına geçecek. basın bülteniyeni fırsatlar etkinlikler sırasında “belirli dönemlerde her beş dakikada bir” düşecek ve Black Friday’deki New York Jets/Miami Dolphins futbol maçı sırasında bir avuç sınırlı süreli kapı kırıcı mevcut olacak (Prime’da yayınlanabilir) Video).

Kara Cuma’da işler gerçekten daha mı ucuz?

Mashable Alışveriş ekibi yıl boyunca sürekli olarak fırsatları araştırıyor ve raporluyor ve Kara Cuma’ya giden haftalarda pek çok ürünün büyük indirimlerle satışa çıktığını görsek de, o gün her zaman yeni rekor düşük seviyelerle karşılaşıyoruz. Bununla birlikte, istek listenizdeki bir ürün Kara Cuma öncesi indirim sırasında satın alınmaya değer olabilir, bu popüler bir hediyedir veya zaten anormal derecede ucuzdur: Vaktinden önce tükenen ürünler her zaman gerçek etkinlik için yeniden stoklanmaz.

En iyi Kara Cuma fırsatlarını nasıl bulabilirim?

Fiyat takip siteleri ve kupon avcılığı tarayıcı uzantıları sizin için pek çok zor işi yapabilir; favorilerimiz arasında Honey, Slick Fırsatları, KaleVe devedevedeve. Ayrıca, en iyi Kara Cuma fırsatlarını, ortaya çıkmaya başladıklarında bu sayfada kendimiz de takip edeceğiz, bu nedenle ileride başvurmak üzere yer imlerine ekleyin.

Fırsatları kendiniz aramak istiyorsanız perakendecilerin web sitelerindeki özel Kara Cuma açılış sayfalarına göz atın. Bunlar en iyi teklifler için merkez görevi görür.

Kara Cuma ne kadar sürer?

Bu olayı haber yapan muhabir ve editörlere sorarsanız cevap 84 yıl. Aslına bakılırsa Kara Cuma artık sadece Cuma günü değil; perakendeciler Ekim ayında anlaşmalarını uygulamaya başladıkları için Kara Cuma’nın artık iki aylık bir süreç olduğunu dürüstçe söyleyebiliriz.

Ancak Kara Cuma günü saat gece yarısını vurduğunda, sonra görüşürüz. Bundan sonra her şey Siber Pazartesi moduna geçiyor. Anlaşmalar büyük ölçüde aynı, ancak arama terimleri artık tamamen farklı.

Mashable Editörün Seçimi Kara Cuma fırsatları

En büyük perakendecilerin tümünde bulabileceğimiz tüm Kara Cuma fırsatlarının canavar listesini arıyorsanız, Kara Cuma mega gönderimize gidin. Aşağıda Mashable editörlerinin favori Black Friday fırsatlarından seçilmiş bir seçki bulacaksınız:

En iyi erken Siber Pazartesi Apple anlaşması

Neden bunu seviyoruz?

Mac ve MacBook’lardan oluşan M3 serisi sadece birkaç hafta önce duyuruldu ve 150 $ indirimle bu, giriş seviyesi M3 modelinin bugüne kadarki en düşük fiyatı. (My Best Buy programının ücretli bir üyesiyseniz teknik olarak daha da ucuza alabilirsiniz, ancak 1.449 dolar genel halk için tüm zamanların en düşük seviyesidir.) Bu MacBook’un yükseltmeleriyle, ışık hızında hızlar bekleyebilirsiniz. 2.000 $’dan fazla primle gelmeyen ve son olarak dokunmatik çubuğu olmayan geniş 14 inç ekran. Daha da güçlü bir makineyi seviyorsanız, 14 inç ve 16 inç M3 Pro MacBook Pro’ları da indirimde bulacaksınız.

Daha erken Siber Pazartesi Apple fırsatları

AirPod’lar

Elma Saatleri

iPad’ler

En iyi erken Siber Pazartesi Dyson anlaşması

Neden bunu seviyoruz?

Hem Walmart hem de Dyson’da 200 $ indirimli olan V15 Detect Absolute, en sevdiğimiz elektrikli süpürgelerden biridir. Fiyat ve emiş gücü açısından tam da ideal noktadadır ve zeminlerinizin gerçekte ne kadar iğrenç olduğunu size gösteren imrenilen lazer teknolojisine sahiptir. Bu modeldeki “Mutlak”, bir dizi aksesuarla birlikte geldiği anlamına gelir: Fluffy Optic lazer kafası, Digital Motorbar temizleme kafası, saç vidalama aleti ve duvar dock’una ek olarak diğer üçü.

Dyson V15 Detect elektrikli süpürgeyle ilgili tam incelememizi okuyun.

Daha erken Siber Pazartesi Dyson fırsatları

Süpürgeler

Saç araçları

En iyi erken Siber Pazartesi Amazon cihaz fırsatı

Neden bunu seviyoruz?

Amazon, Kara Cuma’da harika Echo paketleri yayınlamasıyla ünlüdür ve bu yıl da bir istisna değil. Bu paketin normalde size maliyeti yaklaşık 113 $ olacaktır, ancak bu yazının yazıldığı sırada sadece 39,99 $ olarak işaretlenmişti. Echo Show 5’in 2023 versiyonunun yanı sıra Kasa Smart Color ampulünü de kazanacaksınız. Bu paket, akıllı evin sularını test etmenin bütçe dostu mükemmel bir yoludur, ancak aynı zamanda mükemmel bir beyaz fil hediyesi de olabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Echo ve Echo Dot: Kara Cuma’da hangisini satın almalısınız?

Daha erken Siber Pazartesi Amazon cihaz fırsatları

Yangın tabletleri

Yankı cihazları

Yangın TV çubukları

Eero cihazları

Tutuşmak

En iyi erken Siber Pazartesi robot vakum anlaşması

Neden bunu seviyoruz?

Eylül ayında piyasaya çıkan paspaslama Roomba’ya ilişkin bu mükemmel anlaşma ile otomatik boşaltma, silme ve küçük engellerden kaçınmadan oluşan üçlü tehdidi 500 dolardan daha düşük bir fiyata evinize getirebilirsiniz.

Roomba j7+ ile karşılaştırıldığında, j5+’ın engel algılama kameraları o kadar hassas değildir ve yine de havlu veya çorap gibi şeyleri almanızı veya evcil hayvan mama kabının etrafına sanal bir bariyer koymanızı gerektirebilir. Ancak, gereksiz kablolar için zemini taramayı atlamak ve 400 dolardan daha düşük bir fiyata otomatik boşaltmanın keyfini çıkarmak için, muhtemelen çamaşırların sepete girmesini sağlamakla ilgilenebilirsiniz. Paspaslamaya gelince, bu iRobot’un yeni Swap ve Mop modellerinden biridir; paspaslamak istediğinizde fiziksel olarak su deposuna tıklamak için evde olmanızı gerektirir.

Daha erken Siber Pazartesi robot vakum anlaşmaları

Bağımsız robot süpürgeler

Kendiliğinden boşalan robot süpürgeler

Kendiliğinden boşalan paspas robotu süpürgeleri

En iyi erken Siber Pazartesi kulaklık fırsatı

Neden bunu seviyoruz?

Bose gibi süper premium, süper saygın bir markaya bağlı kalmak istediğinizi ve aynı zamanda bir bütçeye bağlı kalmak istediğinizi onayladığınızda, çok sayıda satış seçeneği arasından kulaklık yükseltmesini daraltmak daha az zorlayıcıdır. 200 doların biraz altında bir fiyata alabileceğiniz yalnızca bir çift Bose kulak üstü kulaklık var ve bu da 199 dolar gibi rekor düşük bir fiyata sahip QuietComfort 45’ler. Bu klasik çift, AirPods Max’in yarı fiyatından daha düşük bir fiyata birinci sınıf ANC, 20 saatlik pil ömrü ve tüm gün konfor sağlıyor.

Daha fazla kulaklık fırsatı

Kulak üstü ve kulak üstü kulaklıklar

Kulaklıklar

Konular
Kara Cuma Siber Pazartesi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow