Snapchat’te Daha Fazla Görüntülenme Nasıl Elde Edilir?

İster kişisel ister ticari bir hesap olsun, kesinlikle Snapchat’teki hedef kitlenizi artırmak isteyeceksiniz. Ancak, rekabetin boyutu göz önüne alındığında bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir. Ama imkansız değil. Snapchat’teki görüntülemelerinizi nasıl artıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Snapchat’te Daha Fazla Görüntülenme Nasıl Elde Edilir? Sosyal medya bir eğlence kaynağı olarak başlamış olabilir, ancak artık çok […]

Snapchat’te Daha Fazla Görüntülenme Nasıl Elde Edilir?

İster kişisel ister ticari bir hesap olsun, kesinlikle Snapchat’teki hedef kitlenizi artırmak isteyeceksiniz. Ancak, rekabetin boyutu göz önüne alındığında bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir. Ama imkansız değil.

Snapchat’teki görüntülemelerinizi nasıl artıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Snapchat’te Daha Fazla Görüntülenme Nasıl Elde Edilir?

Sosyal medya bir eğlence kaynağı olarak başlamış olabilir, ancak artık çok önemli bir pazarlama ve iş aracı haline geldi. Ürün ve hizmetlerini tanıtan şirketler dışında birçok kişi sosyal medya aracılığıyla para kazanmanın bir yolunu bulmuştur.

Snapchat’te izlenme sayınızı nasıl artırabileceğinizi merak ediyorsanız işte size birkaç öneri:

  • Snapchat Hesabınızı Diğer Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

Gerçek adınızı kullanmıyorsanız veya ortak bir adınız yoksa bulmak zor olabilir. Her iki durumda da, insanların Snapchat’te olduğunuzu bilmelerini sağlamak için, örneğin hesabınızı hedef kitlenizle Instagram’da paylaşmayı deneyin.

Bu, tüm sosyal medya hesaplarınız için dikkate almanız gereken bir şeydir. İnsanlar içerik için oradalar ve bunu her gün istiyorlar. Onlara yeterince sık teslim etmezseniz, başka hesaplara geçebilirler.

Bu sadece Snapchat’te değil, tüm sosyal medyada uygulanabilecek bir başka nokta. Diğer içerik oluşturucularla ekip oluşturmak, takipçilerin yanı sıra fikirleri de paylaşmanıza olanak tanır. Özellikle o kişinin şu anda sizden daha geniş bir kitlesi varsa.

Herkesi memnun edecek içerikler oluşturmak neredeyse imkansız. Ve bunu yapmak için hiçbir sebep yok. Belirli bir grup seçin ve bunu hedefiniz yapın. İlginizi çekecek içerik oluşturmak daha kolay olacağından, ne kadar dar olursa sizin için o kadar iyidir. Bu aynı zamanda rekabetinizi daraltacak, belki de sizi daha da eşsiz ve vazgeçilmez kılacaktır.

Mümkünse, trend olan şarkıları veya o anda sosyal medyada konuşulan başka herhangi bir şeyi dahil etmeye çalışın. Bu, algoritmanın içeriğinizi daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlar.

  • Onlara “Perde Arkasını” Gösterin

Bir işletme profili yönetiyorsanız, hedef kitlenize işletmenizin perde arkasını gösterin. Onlarla ofiste bir gününüzü, ürünlerinizi nasıl yaptığınızı paylaşın, bu ürünler üzerinde sizinle çalışan birine onları tanıtın, vb. İnsanlar bir şirkette sadece satılan ürünleri değil, gerçekte neler olup bittiğini görmeyi severler. Ayrıca, bir işletme değil, etkileyici iseniz, insanlar kameralar kapalıyken hayatınızı görmekle ilgilenebilirler. Onlara sosyal medya dışında neler yaptığınızı, gününüzü nasıl geçirdiğinizi vb. anlatın.

  • İçeriğinizin Bir Yapısı Olmalı

İçeriğin aşırı yüklenmesi, insanların kısa bir dikkat süresine sahip olmasına neden oldu. İçeriğinizin net bir yapıya sahip olduğundan, takip edilmesi kolay ve dikkat çekici olduğundan emin olun. Kafa karıştırıcıysa, çok uzunsa veya tekrar ediyorsa, insanlar muhtemelen onu atlayacaktır.

  • İçeriğinize Değer ve Amaç Verin

Yeni içerik gönderirken veya oluştururken, önce kendinize şunu sorun: “Biri bunu neden görmek istesin?” Çok az zamana ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla içeriğe sahip olmak, insanları ne izleyecekleri konusunda çok seçici hale getirdi. Ayrıca içeriği fazlasıyla atlanabilir hale getirdi. İster izleyicilerinize bir şeyler öğretmek ister sadece onları güldürmek olsun, amacı olan içerikler oluşturun.

Snapchat+’a abone olmak, başka türlü bilmediğiniz özelliklere erişmenizi sağlar. Bu, içeriğinizi ayırt etmenizi kolaylaştıracaktır.

  • Snapcode’unuzu Profil Resimlerinize Ekleyin

Profilinizi diğer sosyal medyada tanıtmaktan zaten bahsetmiştik. Ancak, insanların sizi bulmasının en kolay yolu bu olduğundan, Snapcode’unuzu içeren bir profil resmi eklemeyi deneyin.

  • Olabildiğince Çok Kişiyi Takip Edin

İyiliğe karşılık verebilirler. Ayrıca onları takip eden kişiler de sizi bu şekilde fark edebilir. Ve bu şekilde haberi yayarsınız.

Sosyal medyada bir kitle oluşturmak kolay bir iş değildir. Umarım, bu yöntemlerden en azından bazıları size yardımcı olacaktır.

Anlık Fotoğraflarınızı Spot Işığında Nasıl Görünür Hale Getirirsiniz?

Spotlight, adından da anlaşılacağı gibi, en çok görüntülenen enstantaneleri sıralar ve daha fazla kullanıcı tarafından görünür hale getirir. Ekranınızın altındaki “Oynat” düğmesine dokunun ve Gündem bölümünü oluşturan anlık görüntüleri göreceksiniz. Bu bölümde herkes gönderi paylaşabilir, ancak insanların yalnızca en iyi çalışmalarınızı görmesini istediğiniz için, orada ne paylaştığınızı düşünmelisiniz.

Spotlight’a göndermeye değer bir şeyiniz olduğunu düşünüyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Snapchat’i açın ve bir snap oluşturun.
  2. “Gönder”de “Spot Işığı”nı seçin.

Ve işte, artık Spotlight bölümünün bir parçasısınız. “Anonim Olarak Paylaş” seçeneğini işaretlemediğinizden emin olun, çünkü hiç kimse profilinizi eklenmiş olarak görmeyecektir.

Anlık Fotoğraflarınızın Öne Çıkmasını Nasıl Sağlarsınız?

Mantıken bu, daha fazla izleyici kazanmanın ek bir yolu olabilir. Öne Çıkanlar bölümünde enstantanelerinizi nasıl öne çıkaracağınıza dair bazı ipuçları:

Sesler, filtreler, müzik vb. kullanın. Başka kimseyi kopyalamayın, yoksa sadece bir “kopya” olursunuz. Ayrıca, bunların beş ile 60 saniye arasında sürebileceğini unutmayın.

  • Telif Hakkı Yasalarını İhlal Etmemeye Çalışın

Yalnızca gerçekten size ait olanı yayınlayın. Telif hakkı ihlaliyle suçlandıysanız, yeni takipçiler önemli olmayacaktır.

  • Snaplerinizi Geniş Bir Kitle İçin Uygun Tutun.

Belirtildiği gibi, belirli bir kitleyi hedefleyin ve onların ilgi alanlarını hedefleyin. Ancak Spotlight’ın bundan çok daha geniş bir kitleye ulaşacağını unutmayın. Bu nedenle, Spotlight’ta yayınladığınız her şeyin kimseyi gücendirmeyeceğinden ve sizi şikayet etmeyeceğinden emin olun. Aksi takdirde hesabınız kilitlenecektir.

SSS

Snapchat’in Öne Çıkanlar bölümünde fotoğraf çekmek neden kötü bir fikir olabilir?

Bunun size daha fazla görüntüleme kazandırması ve potansiyel olarak daha geniş bir izleyici kitlesi getirmesi gerekmesine rağmen, bunun olumsuz bir yanı da var. Çıtçıt seçiminiz zayıfsa, daha da fazla kişi tarafından görülecektir. Bu, gelecekte fotoğraflarınızı atlamalarına neden olabilir.

Ancak bunlar için de ipuçları var. Yine, yaratıcı tutun ve kendinize neden birisinin onu ilginç bulduğunu sorun. Çocukların bunları görebileceğini unutmayın, bu nedenle tüm gruplar için uygun tutun. Raporlanmak ve ardından hesabınızın bloke edilmesini istemezsiniz.

Hepimiz En Az Sosyal Medyada Ünlü Olmak İstiyoruz

İlgi odağı olmak asla kolay değildir. Önce insanların sizi fark etmesini sağlamalı, sonra da buna devam etmelisiniz. Aynı şey sosyal medya için de geçerli ve Snapchat de bir istisna değil. İçerik oluşturucuların ve kullanıcıların sayısı her geçen gün artıyor. Oyunun zirvesinde kalmaya çalışabileceğiniz belirli yollar vardır: düzenli olarak gönderi paylaşmak, ilgi çekici tutmak, niş alanınızı bulmak, işinizin veya kişisel yaşamınızın günlük yaşamını paylaşmak, hesabınızı diğer platformlarda tanıtmak vb.

Snapchat’te hedef kitleniz ne kadar büyük? Daha fazla görüntüleme elde etmek için paylaşacağınız gizli bir ipucunuz var mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow