Sonunda Reddit’in Android uygulamasının yazı tipi boyutunu kontrol edebileceksiniz

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Android için Reddit uygulamasının en yeni sürümündeki kod, uygulamanın yazı tipi boyutunun artırılmasının yolda olduğunu gösteriyor. Yazı tipi boyutunun artırılması, Reddit onları kapatmaya zorlamadan önce sunulan üçüncü taraf uygulamalarının önemli bir erişilebilirlik özelliğidir. Reddit sözcüsü, şirketin önümüzdeki aylarda bu konuda daha fazla şey söyleyeceğini doğruladı. Güncelleme, 29 Kasım 2023 […]

Sonunda Reddit’in Android uygulamasının yazı tipi boyutunu kontrol edebileceksiniz

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Android için Reddit uygulamasının en yeni sürümündeki kod, uygulamanın yazı tipi boyutunun artırılmasının yolda olduğunu gösteriyor.
  • Yazı tipi boyutunun artırılması, Reddit onları kapatmaya zorlamadan önce sunulan üçüncü taraf uygulamalarının önemli bir erişilebilirlik özelliğidir.
  • Reddit sözcüsü, şirketin önümüzdeki aylarda bu konuda daha fazla şey söyleyeceğini doğruladı.

Güncelleme, 29 Kasım 2023 (19:56 ET): Bir Reddit sözcüsü yorum talebimize yanıt verdi. İşte açıklama:

Her zaman Reddit’te kullanıcılara ve topluluklara değer sağlamanın yollarını araştırıyoruz ve önümüzdeki aylarda bu konuda paylaşacak daha çok şeyimiz olacak.

Bu, yazı tipi boyutu kontrol özelliğinin geleceğine dair doğrudan bir onay olmasa da, bu özelliği yakında görmeyi bekleyebileceğimizi gösteriyor.


Orijinal makale, 29 Kasım 2023 (17:48 ET): Reddit’in bu yılki API değişikliklerinin çoğu üçüncü taraf uygulamasını etkili bir şekilde kapatmaya zorlamasıyla, resmi uygulama artık hizmete erişmenin birkaç seçeneğinden biri. Ancak üçüncü taraf uygulamaların sunduğu bir özellik resmi uygulamada eksik: yazı tipi boyutunu artırma yeteneği. Neyse ki Reddit Android uygulamasının en son sürümünde yeni dizeler görünüyor (v.2023.47.0.1303604) uygulama içi yazı tiplerini özelleştirme özelliğinin yolda olduğunu öne sürüyor.

Bir APK’nın sökülmesi Devam eden çalışma kodunu temel alarak gelecekte bir hizmete gelebilecek özelliklerin tahmin edilmesine yardımcı olur. Ancak bu tür öngörülen özelliklerin kamuya açıklanmaması da mümkündür.

Reddit, uygulamasının iOS sürümünde bir dereceye kadar yazı tipi özelleştirmesine izin verdi. Ancak Android sürümünde hiçbir yazı tipi kontrolü yoktur. Uygulamanın yazı tipini değiştirmek için şu adrese giderek sisteminizin yazı tipini değiştirmeniz gerekir: Ayarlar > Ekran > Ekran boyutu ve metin. Ne yazık ki, bu düşündüğünüz kadar yararlı değil. Reddit uygulaması için kullanılan yazı tipi çok küçük olduğundan, bunu telafi etmek için sistem yazı tipinizi komik derecede büyük yapmanız gerekir. Bu da ister istemez Reddit’i okumakta zorluk çeken kişilerin, özellikle de görme bozukluğu olanların yaşamasına neden oluyor.

Bugün gördüğümüz yeni diziler, üzerinde çalışılanlar hakkında oldukça net bir fikir veriyor:

Large text sizes
Adjust the text size in the Reddit app without affecting the rest of your device
Override device settings
Increase text size
Increase text size

Oradaki ikinci dize, Reddit uygulamasının metin boyutunu telefonunuzun sistem ayarlarından bağımsız olarak ayarlayarak ne bekleyeceğiniz konusunda tam bir açıklama bile veriyor. Ancak “cihaz ayarlarını geçersiz kıl” bölümü daha gizemlidir. Reddit uygulamasının yazı tipini değiştirmek işe yaramazsa, sistem ayarlarınızdaki bir şey buna karıştığı için bu, kullanabileceğiniz isteğe bağlı bir geçiş olabilir. Bunu zaman gösterecek.

Bu konuyla ilgili bir açıklama için Reddit ile iletişime geçtik ancak hemen bir yanıt alamadık. Bir yanıt aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz. Reddit’in API erişim kurallarını değiştirirken verdiği sözlerden biri de resmi uygulamanın erişilebilirliğini iyileştirmekti. Bu söz, bu en son uygulama sürümünde gördüğümüz dizelerden farklı olsa bile gelecekte yazı tipi boyutu kontrolünü görme olasılığımızı artıracaktır. Yine de bunun er ya da geç başlayacağını umabiliriz.

Sonunda Reddit’in Android uygulamasının yazı tipi boyutunu kontrol edebileceksiniz

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow