Squarespace, Google Domains Varlıklarını Alphabet’ten Alacağını Söyledi

Google Domains varlıklarının satın alınmasıyla, Squarespace, başlangıçta Google’ın nispeten kısa ömürlü girişimine bağlı yaklaşık 10 milyon alan için yeni iş pazarı haline gelecek. Google hizmetinden satın alınan alan adlarının yenilenmesinden endişe duyan müşteriler için şirket, Squarespace’in “işlemin kapanmasını takip eden en az 12 ay boyunca mevcut tüm Google Domains müşterilerinin yenileme fiyatlarını karşılayacağını” garanti ediyor. […]

Squarespace, Google Domains Varlıklarını Alphabet’ten Alacağını Söyledi

Google Domains varlıklarının satın alınmasıyla, Squarespace, başlangıçta Google’ın nispeten kısa ömürlü girişimine bağlı yaklaşık 10 milyon alan için yeni iş pazarı haline gelecek. Google hizmetinden satın alınan alan adlarının yenilenmesinden endişe duyan müşteriler için şirket, Squarespace’in “işlemin kapanmasını takip eden en az 12 ay boyunca mevcut tüm Google Domains müşterilerinin yenileme fiyatlarını karşılayacağını” garanti ediyor.

İki şirket aynı zamanda etki alanı geçişinin sorunsuz bir süreç olacağına söz veriyor, ancak durum neredeyse hiç böyle değil. Yenileme oranlarını olduğu gibi tutmanın 12 aylık fahri aşamasının ardından, Squarespace’in daha fazla ücret alıp almayacağı veya web sitesi oluşturma hizmetlerini zorunlu bir teklif olarak zorlamaya başlayıp başlamadığı da net değil.

Ama görünüşe göre Squarespace harika bir iş fırsatı yakaladı. Şirket diyor en az üç yıllık Google Workspace aboneliğiyle bir alan adı almayı hedefleyen tüm kişiler için özel alan pazarı olacaktır. Web sitesi kurma yeri olarak adından söz ettiren Squarespace, alan adı tescil hizmetleri de sunuyor. Mevcut Google Domains müşterilerinin şimdilik herhangi bir işlem yapmaları gerekmiyor. Squarespace, kullanıcıların alan adı transferinin yanı sıra web sitelerini kendi platformuna taşımasına ve Squarespace sunucularında barındırıldığı sürece özel alan adlarını bir siteden diğerine taşımasına izin verecek.

Teknory