Starbucks, uygulama ödemelerini 900 milyon dolar kar elde etmek için manipüle etmekle suçlandı –

Gary Sims / Android Otoritesi TL;DR Starbucks, bir tüketici koruma grubunun, uygulama ödeme sistemi aracılığıyla haksız yere 900 milyon dolar kar elde ettiği yönündeki iddialarıyla karşı karşıya. Grup, Starbucks’ın harcanmamış tüketici parası yoluyla karını en üst düzeye çıkarmak için manipülatif bir uygulama tasarımı kullandığını iddia ediyor. Starbucks, müşterilerin uygulama paralarının tamamını harcamakta özgür olduklarını belirterek […]

Starbucks, uygulama ödemelerini 900 milyon dolar kar elde etmek için manipüle etmekle suçlandı –

Gary Sims / Android Otoritesi

TL;DR

  • Starbucks, bir tüketici koruma grubunun, uygulama ödeme sistemi aracılığıyla haksız yere 900 milyon dolar kar elde ettiği yönündeki iddialarıyla karşı karşıya.
  • Grup, Starbucks’ın harcanmamış tüketici parası yoluyla karını en üst düzeye çıkarmak için manipülatif bir uygulama tasarımı kullandığını iddia ediyor.
  • Starbucks, müşterilerin uygulama paralarının tamamını harcamakta özgür olduklarını belirterek iddialara itiraz etti.

Bir tüketici koruma grubunun, kahve zincirinin adil olmayan uygulama ödeme sisteminden beş yıl içinde 900 milyon dolar kar elde ettiğini iddia etmesinin ardından Starbucks’ın başı dertte.

Washington Tüketiciyi Koruma Koalisyonu eyalet başsavcısından Starbucks’ın müşterileri şirkete gereğinden fazla para vermeye yönlendiren hediye kartı ve uygulama ödeme sistemlerini araştırmasını istedi. Grup, müşterilerin ön ödemeli Starbucks hesaplarına yükledikleri tutarın tamamını harcayamadıklarını iddia ediyor.

Grubun kampanya yöneticisi Chris Carter, “Starbucks ödeme platformunda hileler yapıyor, böylece tüketiciler kartlarında ve uygulamalarında harcanmamış para bırakmaya teşvik ediliyor” dedi. Bir deyim.

“Ödeme platformunda şurada burada kalan birkaç dolar çok fazla görünmeyebilir, ancak anlamlıdır. Carter, son beş yılda Starbucks’ın harcanmamış hediye kartı ve uygulama parasından kurumsal gelir olarak yaklaşık 900 milyon dolar talep ettiğini, kurumsal karları artırdığını ve yönetici ikramiyelerini şişirdiğini belirtti.

“Müşteriler geçen yıl Starbucks Kartlarına yaklaşık 15 milyar dolar yükledi ve şirket, faizsiz işletme sermayesi kaynağı olarak bu fonlara güveniyor. Bu nedenle şirketin, Ödeme Platformuna akan fonları en üst düzeye çıkarmak için güçlü bir teşviki var ve aslında, mobil uygulamasında çeşitli manipülatif dijital tasarım özelliklerini kullanarak bu akışı en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor.” resmi şikayet.

Bu arada Starbucks iddialara itiraz etti ve şunları söyledi: Talih Müşterilerin siparişlerinin ödemesini uygulamasında veya hediye kartında kalan bakiyeyle ödeyebilmesi, kalan tutarı mağazada nakit olarak ödeyebilmesi ve böylece sıfır bakiyeye ulaşması sağlanıyor.

Starbucks sözcüsü Sam Jefferies, yayına şirketin “tüm eyalet yasa ve düzenlemelerine uygun kalmasını sağlamak için Washington Eyaleti ile birlikte çalışmaya kararlı olduğunu” söyledi.

Starbucks, uygulama ödemelerini 900 milyon dolar kar elde etmek için manipüle etmekle suçlandı –

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow