Steam, PS5 DualSense kontrol cihazı kullanan PC oyuncularının hayatını kolaylaştırdı

PS5 DualSense kontrol cihazı kullanan bir PC oyuncusuysanız Valve’den bazı iyi haberlerimiz var. Yani Steam artık bu özel denetleyiciye daha derinlemesine hitap ediyor ve hangi oyunların DualSense’i (ve ayrıca DualShock ve Xbox gamepad’lerini) desteklediğini gösteriyor. Valve’ın belirttiği duyuru Steam’deki kontrolcü dostu merkezin artık oyunları bu kontrolcülerden herhangi birinin (ya da dilerseniz birden fazla kontrolörün) desteğine […]

Steam, PS5 DualSense kontrol cihazı kullanan PC oyuncularının hayatını kolaylaştırdı

PS5 DualSense kontrol cihazı kullanan bir PC oyuncusuysanız Valve’den bazı iyi haberlerimiz var.

Yani Steam artık bu özel denetleyiciye daha derinlemesine hitap ediyor ve hangi oyunların DualSense’i (ve ayrıca DualShock ve Xbox gamepad’lerini) desteklediğini gösteriyor.

Valve’ın belirttiği duyuru Steam’deki kontrolcü dostu merkezin artık oyunları bu kontrolcülerden herhangi birinin (ya da dilerseniz birden fazla kontrolörün) desteğine göre filtreleme seçeneği sunduğunu söyleyebiliriz.

Dolayısıyla, PlayStation 5’in şık DualSense denetleyicisini neyin desteklediğini görmek istiyorsanız tek yapmanız gereken o filtreye tıklayıp sonuçları keşfetmek.

Bir başka akıllı dokunuş da Steam’in varsayılan olarak oyunları yakın zamanda oynadığınız kontrol cihazına göre filtrelemesidir.

Steam’deki arama fonksiyonuna ayrıca filtreler eklenmiştir, böylece sonuçları bir kontrol cihazına göre daraltabilir veya tam kontrol cihazı desteğine sahip oyunları (veya bir oyun kumandasının bile tercih edildiği oyunları) bulmayı belirtebilirsiniz.

Ayrıca, kişisel oyun kitaplığınızda, kullandığınız kumandayı destekleyen tüm ürünler, oyun koleksiyonunuza göz atarken gözden kaçırmış olmanız ihtimaline karşı dikkatinizi buna çekmek amacıyla bu şekilde işaretlenir. Burada ayrıca denetleyici filtreleri de mevcuttur.

Bir DualSense denetleyici satın almayı düşünüyorsanız, gördüğümüz en iyi Kara Cuma fırsatlarından birinin bu pedlerde (ve önyükleme için bazı harika alternatif denetleyicilerde) büyük bir indirim olduğunu belirtmekte fayda var.


Analiz: Kontrolde kalmak

Burada Steam’in arayüzünde pek çok değişiklik var ve bunların hepsi, PS5 sahibi olan ve Windows’taki bazı oyunlar için DualSense kullanan PC oyuncuları için gerçekten hoş dokunuşlar. (Ya da gerçekten de bilgisayarları için tam anlamıyla bir DualSense satın almış olanlar – ve evet, bunu yapan oyuncular var, ancak uyarlanabilir tetikleyiciler gibi şık parçalarla tam PS5 deneyimini tam olarak elde edemediğinizi unutmayın. , yine de çalışıyorlar).

Kaç oyuncu Steam’de PC oyunları oynamak için konsol denetleyicisi kullanıyor? Valve ayrıca bu konuyla ilgili bazı veriler paylaştı ve bize aktif oyuncu tabanının %12’sinin düzenli olarak bir kontrol cihazı kullandığı söylendi, yani kabaca sekizde biri. Elbette, çoğunluğun (%80’in üzerinde) gamepad kullandığı top sporları gibi bazı oyunlarda kontrolörler hakimdir. Biraz daha şaşırtıcı bir şekilde Valve, bazı popüler RPG’lerde oyuncuların yarısından fazlasının bir kontrol cihazında olduğunu söylüyor.

Aracılığıyla Ç3

Bunları da beğenebilirsin

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow