Stephen King, “Kötülüğü” İçin Geç Hollywood Efsanesini Taçlandırıyor

Fotoğraf: Ulf Andersen/Getty Images Sırasında Stephen King korkunun ölçüldüğü barometredir, maestronun kendisi, özellikle de onun uğursuz kötü adamını oynayan aktör, 1967 yapımı bir gerilim filminden fevkalade etkilenmiş durumda. Ünlü yazar, Warner Bros.’u azarlamakla veya bir korku efsanesinin emekliliğine karşı çıkmakla meşgul olmadığı zamanlarda, King sevdiği kitaplardan, dizilerden ve filmlerden bahsediyor. Ve haftanın favorisinin son baskısı […]

Stephen King, “Kötülüğü” İçin Geç Hollywood Efsanesini Taçlandırıyor

Fotoğraf: Ulf Andersen/Getty Images

Sırasında Stephen King korkunun ölçüldüğü barometredir, maestronun kendisi, özellikle de onun uğursuz kötü adamını oynayan aktör, 1967 yapımı bir gerilim filminden fevkalade etkilenmiş durumda.

Ünlü yazar, Warner Bros.’u azarlamakla veya bir korku efsanesinin emekliliğine karşı çıkmakla meşgul olmadığı zamanlarda, King sevdiği kitaplardan, dizilerden ve filmlerden bahsediyor. Ve haftanın favorisinin son baskısı unutulmaz psikolojik korku filmi içeriyor, Karanlığa Kadar Bekle, Audrey Hepburn’ün oynadığı, alan arkinve Richard Crenna.

Kesin olmak gerekirse, büyük bir kaçak eroin zulası tutan bir oyuncak bebeği ele geçirmek için kör Susy Hendrix’in (Hepburn) peşine düşen tehditkar suçlu Harry Roat Jr. olarak Arkin’in olağanüstü performansına kendini kaptırmıştır.

Alan Arkin ve Audrey Hepburn
Fotoğraf: Warner Brothers/Getty Images

Filmi ve Alan Arkin’in yoluna hiçbir şeyin çıkmasına izin vermeyen kalpsiz bir adamı tüyler ürpertici tasvirini izleyecek kadar şanslı olan herkes, kendisini, King’in filmdeki pek çok destansı sahneden birini hatırlarken başını sallarken bulacaktır. Karanlığa Kadar Bekle.

1957’den beri oyunculuk yapan efsane oyuncu, 29 Haziran 2023’te 89 yaşında hayata gözlerini yumdu. BoJack Süvari, Norman Newlander’ı oynamak Komansky Yöntemi, Wild Knuckles’ın sesi olmak Minyonlar: Gru’nun Yükselişi, ve Mark Wahlberg ve Winston Duke’un karşısında oynadığı Spenser Gizli Bilgileri.

Oscar ödüllü aktör, filmlerde en çok huysuz, ağzı bozuk büyükbaba olarak bilinirken, Günışığını birazcık özlemek, King’in yukarıdaki tweet’i, Arkın’ın kariyerinin en başından beri örnek performansların parlak bir örneği olduğunu kanıtlıyor.

Yazar hakkında

avatarı

Apeksha Bagchi

Apeksha, We Got This Covered’de Serbest Editör ve Yazar. Yılların deneyimine sahip tutkulu bir içerik oluşturucudur ve güneş altındaki her şeyi kapsayabilir. Kendisini sadık bir Marvel bağımlısı olarak etiketliyor (gizlice Vampire Diaries’i zilyonuncu kez yeniden canlandırırken). Dizüstü bilgisayarında saatlerce yazı yazarak belini kırmadığı zamanlarda, muhtemelen onu bir cinayet gizemi kitabıyla kanepede kıvrılmış ve kucağında kedisini uyuklarken bulabilirsiniz.

Teknory