Steve Jobs, Apple’ın İkonik Logosunu Nasıl Etkiledi?

Janoff, kişisel bilgisayarların o zamanlar dünya için hala yeni olduğunu, bu nedenle eve gelen birinin “tehdit” olduğunu hatırlıyor (Creative Bits aracılığıyla). Radio Shack tarafından satılan TRS-80 gibi, günün diğer kişisel bilgisayarlarından bazılarının “çok tekno isimleri” vardı. Daima ileri görüşlü olan Jobs, teknik veya kurumsal olmayan bir logo istiyordu. Özellikle, bilgisayarları okullara sokabilmeleri için (Creative Bits […]

Steve Jobs, Apple’ın İkonik Logosunu Nasıl Etkiledi?

Janoff, kişisel bilgisayarların o zamanlar dünya için hala yeni olduğunu, bu nedenle eve gelen birinin “tehdit” olduğunu hatırlıyor (Creative Bits aracılığıyla). Radio Shack tarafından satılan TRS-80 gibi, günün diğer kişisel bilgisayarlarından bazılarının “çok tekno isimleri” vardı. Daima ileri görüşlü olan Jobs, teknik veya kurumsal olmayan bir logo istiyordu. Özellikle, bilgisayarları okullara sokabilmeleri için (Creative Bits aracılığıyla) çocuklarla ilişkilendirilebilir olmasını istedi.

Bir elma, Janoff’un dediği gibi, “temel” idi. Bu, dünyadaki herkesin ilk bakışta bildiği bir şeydi ve teknolojinin antiteziydi. Böylece elmanın görüntüsünü aldı ve iki ilk versiyon yarattı. Biri bütün bir elmaydı ve biri ondan bir ısırık aldı. Jobs’ın ısırığı olan kişiyi fazla sevimli bulmasından korkuyordu. Ayrıca ısırığın ölçek için eklendiğini ve insanların onu başka bir meyveyle karıştırmamasını sağladığını söyledi (Yaratıcı Bitler aracılığıyla).

Apple II, tamamen monte edilmiş ilk bilgisayardı. renkli görüntüler üretmek bir monitörde. Şehir efsanesinin aksine, çok renkli gökkuşağı logosu monitördeki renk çubuklarını temsil ediyordu, başka bir şey değil. Janoff, şeritleri gri tonlamalı yarı tonda yapmaya çalıştığını hatırlıyor, ancak bu iyi görünmüyordu. Janoff’un ajansındaki bir hesap yöneticisinden renklerle ilgili bazı tepkiler geldi. Yönetici, Jobs’ın bundan nefret edeceğini düşündü, çünkü renkli kırtasiye malzemeleri basmanın maliyeti, Apple daha ayağa kalkmadan finansal olarak mahvolacaktı, ama Jobs bunu hemen beğendi.

Merak ettiyseniz, Janoff logoyu oluşturmak için bilgisayar kullanmadı. Eski moda bir şekilde yapıldı … serbest el (Yaratıcı Bitler aracılığıyla).

Teknory