T-Mobile dolandırıcılık mesajları yeni cezalarla yavaşlayabilir

Akıllı telefon kullanıcısıysanız, birkaç spam mesajından fazlasını almış olma ihtimaliniz yüksektir. Bazıları müstehcen görseller göndermek gibi aşırıya kaçabilir. Diğerleri ise yasal gibi görünen ama gerçekte sadece özel bilgilerinizi vermenizi isteyen kurnaz sosyal mühendislik dolandırıcılıkları olabilir. Neyse ki T-Mobile 2024’te bu metinlerin en azından bir kısmının engellenmesine yardımcı olabilecek bir değişiklik yapıyor. 1 Ocak 2024’ten itibaren […]

T-Mobile dolandırıcılık mesajları yeni cezalarla yavaşlayabilir

Akıllı telefon kullanıcısıysanız, birkaç spam mesajından fazlasını almış olma ihtimaliniz yüksektir. Bazıları müstehcen görseller göndermek gibi aşırıya kaçabilir. Diğerleri ise yasal gibi görünen ama gerçekte sadece özel bilgilerinizi vermenizi isteyen kurnaz sosyal mühendislik dolandırıcılıkları olabilir. Neyse ki T-Mobile 2024’te bu metinlerin en azından bir kısmının engellenmesine yardımcı olabilecek bir değişiklik yapıyor.

1 Ocak 2024’ten itibaren Uncarrier, T-Mobile ağını dolandırıcılık, spam ve yasa dışı metinler göndermek için kullanan üçüncü taraf kuruluşlara karşı para cezası uygulayacak. Tarafından duyurulduğu gibi Yolculuk — Markalara kısa mesaj kullanarak potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın bir yolunu sunan bir pazarlama şirketi. Kordon Kesiciler Haberleri, T-Mobile bunu yapan şirketlere 500 $, 1.000 $ veya 2.000 $ para cezası uygulayacaktır. Cezanın miktarı metnin kategorisine bağlı olacaktır ve bu kategori şu şekildedir:

  • 1. kat: 2.000$
    • Kimlik avı, smishing ve sosyal mühendislik için
  • 2. Aşama: $1000 dolar
  • 3. Aşama: $500 dolar

Bu yeni cezaların, en azından bazı spam ve dolandırıcılık mesajlarının telefonunuza ulaşmasını engellemeye yardımcı olacağını varsayıyoruz. Açıkçası bu, bireysel dolandırıcıları caydırmayacağı gibi, yanlışlıkla bir şirketten pazarlama metinleri almayı kabul ettiğinizde sizi mesajlara boğulmaktan da alıkoyamaz. Ancak Vonage gibi şirketleri kullanan dolandırıcılar/spam gönderenler, T-Mobile ağını kötü niyetli olarak kullanırlarsa artık tehlikede olacaklar ve bu da onları rahatsız etmekten caydırabilecek.

Şu ana kadar Verizon veya AT&T’den benzer cezalarla ilgili bir açıklama görmedik. İnşallah onlar da uçağa binerler.

T-Mobile dolandırıcılık mesajları yeni cezalarla yavaşlayabilir

Teknory