T-Mobile, Ocak güncellemesini teslim edemediği için Pixel sahiplerinin kafası karıştı

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Piksel sahipleri, cihazlarının Ocak ayının aylık güncellemesini hiç almadığını bildiriyor. Sorun, yalnızca T-Mobile’daki Pixel sahiplerini etkiliyor gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar, cihazlarının hala Kasım güncellemesinde takıldığını iddia ediyor. Şu anda Pixel sahipleri arasında çok fazla kafa karışıklığı var. Özellikle T-Mobile’da Ocak ayının aylık güncellemesini henüz almamış olan Pixel 6 ve […]

T-Mobile, Ocak güncellemesini teslim edemediği için Pixel sahiplerinin kafası karıştı

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Piksel sahipleri, cihazlarının Ocak ayının aylık güncellemesini hiç almadığını bildiriyor.
  • Sorun, yalnızca T-Mobile’daki Pixel sahiplerini etkiliyor gibi görünüyor.
  • Bazı kullanıcılar, cihazlarının hala Kasım güncellemesinde takıldığını iddia ediyor.

Şu anda Pixel sahipleri arasında çok fazla kafa karışıklığı var. Özellikle T-Mobile’da Ocak ayının aylık güncellemesini henüz almamış olan Pixel 6 ve Pixel 7 sahipleri arasında.

Google, Ocak ayı aylık işletim sistemi güncellemesini 3 Ocak 2023 Salı günü yayınladı. Bununla birlikte, olağan güvenlik yamaları ve hata düzeltmeleri geldi, özellikle özel bir şey yok. Bununla birlikte, dikkate değer olan, herkesin güncellemeyi almadığı gerçeğidir.

Göre Telefon Arenası, insanlar Ocak ayı güncellemesini almamakla ilgili gönderi paylaşmak için Reddit’e akın ediyor. Gibi Telefon Arenası Raporlara göre, bir T-Mobile çalışanı olduğunu iddia eden biri resmi olmayan T-Mobile alt dizinine atladı ve Ocak ayı güncellemesinin sorunlar nedeniyle T-Mobile tarafından çekildiğini belirtti. Gönderi daha sonra silindi.

Kullanıcının bahsettiği sorunlar, Pixel sahiplerinin Bluetooth bağlantısını kaybettiğine dair daha önceki raporlarla ilgili olabilir. Bazı Pixel sahipleri, Ocak ayındaki güncellemeyi yükledikten sonra telefonlarını Bluetooth aracılığıyla arabalarına bağlayamadıklarını iddia ettiler.

Görünüşe göre bunun bir T-Mobile sorunu olduğunu onaylıyor, Telefon Arenası Jimx2 olarak bilinen bir Reddit kullanıcısının şunları yayınladığına dikkat çekiyor:

Vay. Bunun gerçekten işe yaradığına inanamıyorum. Uluslararası simlerimden birini koydum ve onu AT&T Roaming olarak değiştirdim ve güncelleme hemen başladı. Teşekkürler! Sanırım bu, bunun bir T-Mobile sorunu olduğunu daha da doğruluyor.

Ancak sorun sadece Pixel 6 ve 7 sahiplerinin etrafında dönmüyor. Görünüşe göre Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro kullanıcıları hala Kasım güncellemesinde takılıp kaldıklarını iddia ediyorlar.

Google Fi, T-Mobile’ın müşteri hizmetlerine de güvendiğinden, bu hizmetteki Pixel sahipleri de etkilenmiş gibi görünüyor. Google, bildiğimiz kadarıyla güncellemeyi geri çektiğini açıklamadı.

Android Yetkilisi durumu sormak için Google ve T-Mobile’a ulaştı. Gelen yeni bilgilerle birlikte bu gönderiye güncellemeler sağlayacağız.

T-Mobile, Ocak güncellemesini teslim edemediği için Pixel sahiplerinin kafası karıştı

Teknory