Telefonunuzu Yavaşlatabilecek 12 Popüler Android Uygulaması

TikTok, sosyal medya gruplarının en kötüsü değildir, ancak temelde bir video uygulamasıdır ve bu nedenle videoyu aşağı yukarı kesintisiz olarak indirmek, kodunu çözmek ve görüntülemek için çok sayıda sistem kaynağı kullanır. Açıkçası, bu ölçekte video akışı oldukça fazla veri kullanır, bu da ölçülü bir bağlantıda sorun anlamına gelebilir ve pilin bitmesine katkıda bulunabilir. TikTok’ta performans […]

Telefonunuzu Yavaşlatabilecek 12 Popüler Android Uygulaması

TikTok, sosyal medya gruplarının en kötüsü değildir, ancak temelde bir video uygulamasıdır ve bu nedenle videoyu aşağı yukarı kesintisiz olarak indirmek, kodunu çözmek ve görüntülemek için çok sayıda sistem kaynağı kullanır. Açıkçası, bu ölçekte video akışı oldukça fazla veri kullanır, bu da ölçülü bir bağlantıda sorun anlamına gelebilir ve pilin bitmesine katkıda bulunabilir.

TikTok’ta performans sorunlarını düzeltmek için birkaç strateji var. İlk olarak, kullanmayı düşünün TikTok Lite, daha küçük olma, daha eski ağ teknolojileri üzerinde çalışma ve daha az veri kullanma gibi olağan avantajlara sahiptir. Ayarlar menüsünde daha düşük bir kalite seçerek de verileri kaydedebilirsiniz. Bildirimleri kapatmak, arka plan kaynak kullanımını en aza indirmek için de uzun bir yol kat edebilir.

TikTok hakkında yaygın bir şikayet, uygulamanın indirilen video dosyaları ve kendi oluşturduğunuz video taslakları için çok büyük miktarda depolama alanı kullanabilmesidir. Gereksiz taslakları silin ve bir tutamda, TikTok’un uygulama verilerini tamamen silmek için Android’in ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz.

Son olarak, pil ömrü konusunda sorun yaşıyorsanız TikTok’un karanlık modunu kullanmayı düşünün. Ekranlar, telefonunuzun pil ömrünün büyük bir bölümünü kaplar ve karanlık modu kullanmak bunu önemli ölçüde azaltabilir.

Teknory