TikTok’ta Ses Filtreleri Nasıl Alınır ve Kullanılır

Ses değiştiren efektler dünyayı kasıp kavurdu ve TikTok da Ekim 2022’de kullanımı kolay filtreler ekleyerek buna katıldı. Bu filtrelerle, çektiğiniz her video için sesinizi doğrudan uygulama üzerinden değiştirebilirsiniz. Ancak daha da heyecan verici olan şey, kendi ses efektlerinizi oluşturup uygulayabileceğiniz bir yol olması. Bu benzersiz sesler, kendinizi diğerlerinden ayırmanıza ve olağanüstü bir katılım elde etmenize […]

TikTok’ta Ses Filtreleri Nasıl Alınır ve Kullanılır

Ses değiştiren efektler dünyayı kasıp kavurdu ve TikTok da Ekim 2022’de kullanımı kolay filtreler ekleyerek buna katıldı. Bu filtrelerle, çektiğiniz her video için sesinizi doğrudan uygulama üzerinden değiştirebilirsiniz.

Ancak daha da heyecan verici olan şey, kendi ses efektlerinizi oluşturup uygulayabileceğiniz bir yol olması. Bu benzersiz sesler, kendinizi diğerlerinden ayırmanıza ve olağanüstü bir katılım elde etmenize yardımcı olacaktır.

TikTok’ta ses filtreleri mi arıyorsunuz? Bu makale sizin için.

Dahili Ses Filtreleri Nasıl Alınır?

TikTok, kullanıcılara içeriklerini daha ilginç hale getirmek için kullanabilecekleri yerleşik ses filtreleri sağlar. Bu, yeni ses filtreleri oluşturmakla fazla uğraşmak istemeyen veya herhangi bir nedenle gerçek sesini gizlemeye karar vermiş kullanıcılar için idealdir.

Bu filtreleri almak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. TikTok’u başlatın.
 2. Konuştuğunuz bir videoyu kaydedin, ardından onay işaretine dokunun.
 3. Ekranınızdaki üç noktaya tıklayın ve “Ses düzenleme”ye gidin.
 4. Görüntülenen ses efektleri arasında gezinin ve seçiminizi yapın.
 5. Uygulamak için efekti tıklayın, ardından “Kaydet”i tıklayın.

TikTok’un ses değiştiricisi mükemmel çalışmıyor ve videodaki diğer gürültüleri azaltabilir, bu nedenle yüksek sesle ve net konuştuğunuzdan emin olun. Ayrıca, seçenek galerinizden taşınan videolar için çalışmaz, yalnızca uygulama aracılığıyla yerel olarak oluşturulan videolar için çalışır.

TikTok’ta Popüler Ses Efektleri

Ses efektleri bir süredir TikTok’un trend olan konularından biri ama trendler gelişmeye devam ediyor ve yenilik yapmanız gerekiyor. Etkileşiminizi artırmanın yollarını arıyorsanız, kaçırmamanız gereken popüler efektlerden bazıları şunlardır:

Eko: Bir mağaradaymışsınız gibi görünmesini ister misiniz? Sonra Echo’yu seçin ve büyü yapmaya başlayın.

Vibrato: Bu filtre sesinize titreşim efekti ekler.

Megafon: Önemli bir duyurunuz var ama yakınınızda megafon yok mu? Bu bir sonraki en iyi şey.

Bariton: Bariton, sesinizi derin bir erkek tonuna ayarlar. Modaya uygun “Venom” mücadelesinden sonra popüler oldu.

Sincap: Bu genellikle TikTok’taki komedi içeriği oluşturucuları arasında yaygındır. Kaydedilen sesinizin gıcırtılı olmasını sağlar.

Üçüncü Taraf Uygulama Kullanma

Temel seçenekler beğeninize göre değilse, üçüncü taraf uygulamaları kurtarmaya gelir. Clipchamp, seslendirme efektinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz harika bir platformdur. Özelleştirilmiş TikTok seslendirme efektleri oluşturmak için bunu şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. Clipchamp’ı açın ve “Medyayı içe aktar” düğmesine dokunun.
 2. Seçtiğiniz videoyu platforma sürükleyin.
 3. “Kaydet ve oluştur” düğmesine dokunun.
 4. “Metin okuma” seçeneğini seçin.
 5. Dönüştürmek istediğiniz metni girin ve onaylayın.
 6. Kullanmak istediğiniz ses filtresini seçin ve “Önizleme oynatma düğmesine” dokunun.
 7. “Medyaya kaydet” düğmesine tıklayın.
 8. Oluşturduğunuz ses filtresini zaman çizelgenize sürükleyin ve ses filtrenizi düzenleyin.
 9. TikTok videonuzu kaydedin ve dışa aktarın.

TikTok Ses Filtresini Kullanmayla İlgili İpuçları

Ses filtreleri çok yönlü bir özelliktir. TikTok’ta listelenen ses filtrelerinden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

 • Videoyu zaman çizelgenize ekledikten sonra daima ses filtreleri ekleyin. Bunu yapmazsanız, videonuzdaki ses filtresi işlevi düzgün çalışmayabilir.
 • Sesli bir ses filtresi seçmeyin. Ekranın üst kısmındaki ses simgesine tıklayarak sesi ses filtresinden kaldırabilirsiniz. Sesi tamamen kaldırmak için alttaki X düğmesine dokunun. Ses filtresinin TikTok üzerinde çalışmasını sağlamak için videoyu yalnızca bunu yaptıktan sonra kaydedin.
 • TikTok, bir düete ses filtreleri eklemenize izin vermiyor. Filtreye eklemek için ses efekti olmayan yepyeni bir video oluşturmanız gerekecek. Bu, içerik üretiminizi yükseltecek ve videoyu mükemmel bir şekilde şekillendirmenize yardımcı olacaktır. Bunu yaparsanız herhangi bir ses sorununu çözmek de çok kolaydır.

TikTok’ta Ses Filtrelerinde Sorun Giderme

Bu bölüm, TikTok’ta ses filtreleriyle ilgili yaşayabileceğiniz sorunları çözmenize yardımcı olacak denenmiş ve test edilmiş çözümler sağlayacaktır.

Önbelleği Temizle

Uygulamadaki tüm ses filtrelerine erişemiyorsanız önbelleğinizi temizlemeyi deneyebilirsiniz. Önbelleğinizi temizlemek, uygulamanın sorunsuz çalışmasını ve tüm ses filtrelerinizi görebilmenizi sağlar. Endişelenmeyin, bu işlem sırasında herhangi bir veri kaybetmeyeceksiniz. Önbelleğinizi temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Telefonunuzun Ayarlarına gidin.
 2. “Uygulamalar”ı seçin.
 3. “TikTok”u seçin.
 4. “Önbelleği temizle” düğmesine dokunun.

Uygulamayı Güncelle

TikTok uygulamanızın düzgün çalışması için cihazınızın güncel kalması gerekir. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu cihazınızı güncellemektir. Uygulamayı güncellemek için şunları yapabilirsiniz:

 1. “Ayarlar” üzerine dokunun.
 2. “Cihaz hakkında”yı seçin.
 3. “Yazılım güncellemesi”ni seçin.

Güncelleme tamamlandıktan sonra TikTok’a geri dönün ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için ses efektlerini kullanmayı deneyin. Umarız bu iki seçenek, ses filtrenizin keyfini bir kez daha çıkarmanıza yardımcı olur.

Filtreden Sonra Efektler Ekleyin

Ses filtreleriniz düzgün çalışmıyorsa, ses efektlerini yanlış sırada ekliyor olabilirsiniz. Filtrenin sesinizi ve yalnızca sizin sesinizi düzenlemesi için video çekildikten hemen sonra uygulanması gerekir.

TikTok uygulaması aracılığıyla çekilmemiş bir videoyu da kullanamazsınız. Ancak, video kaydettikten ve filtreyi uyguladıktan sonra, daha sonraki işlemler için başka bir uygulamaya aktarabilirsiniz.

SSS

TikTok ses filtreleriniz neden hesabınızda görünmüyor?

TikTok, uygulamada kaydedilmeyen videolarda ses filtresi uygulamalarını desteklemez. TikTok dışında bir ses filtresi oluşturmayı seçerseniz, videoyu o uygulamayı kullanarak da oluşturduğunuzdan emin olun.

Neden ses filtreleri kullanıyorsunuz?

TikTok alanında gelişmek için güncel kalmanız gerekir. Videolarınıza ses filtreleri eklemek, trendlere kolayca ayak uydurmanıza yardımcı olacaktır.

TikTok’ta Siri ses filtresini alabilir misin?

Evet. Bu yazıda listelenen yöntemleri uygulayarak Siri ses filtresini alabilirsiniz.

TikTok’un Ses Filtresi Koleksiyonunu Keşfedin

Düzenleme, içerik oluşturmanın harika bir yönüdür. Ses filtreleri, TikTok içeriğinizi geliştirmenize yardımcı olacak ve sonuç olarak alanla etkileşiminizi ve erişiminizi artıracaktır. En son ses filtresi güncellemelerine erişerek her zaman önde olabilmeniz için TikTok uygulamanızı her zaman güncel tutmanız önemlidir. Bu makalenin, TikTok’ta ses filtrelerini nasıl kullanacağınızı öğrenmenize ve bu dahiyane yeniliğin avantajlarından yararlanmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

TikTok’a abone olmanızı sağlayan nedir? Platformda ses filtreleriyle ilgili görmek istediğiniz iyileştirmeler var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory