Trend Belirleme Potansiyeli Olan Korku Filmi ‘The Visit’ İlk On Akışında Eve Dönüyor

Universal üzerinden görüntü Korku trendlere, kinayelere ve klişelere o kadar bağlı kalıyor ki, türün kendi tarihini arşivleme yöntemi gibi. 80’ler franchise slasher’ları gördü, 90’lar indie korkuda bir artış gördü, 00’larda bulunan görüntüler ve ardından 2010’ların sonu ve 2020’lerin başında tuhaf bir tane vardı: korkunç yaşlı insanlar. Evet, kesinlikle modern çağı tanımlayan bir mecaz. Tüyler ürpertici […]

Trend Belirleme Potansiyeli Olan Korku Filmi ‘The Visit’ İlk On Akışında Eve Dönüyor

Universal üzerinden görüntü

Korku trendlere, kinayelere ve klişelere o kadar bağlı kalıyor ki, türün kendi tarihini arşivleme yöntemi gibi. 80’ler franchise slasher’ları gördü, 90’lar indie korkuda bir artış gördü, 00’larda bulunan görüntüler ve ardından 2010’ların sonu ve 2020’lerin başında tuhaf bir tane vardı: korkunç yaşlı insanlar. Evet, kesinlikle modern çağı tanımlayan bir mecaz.

Tüyler ürpertici yaşlı insanlar mecazını gerçekten başlatan ilk filmlerden biri M. Night Shyamalan’ın filmiydi. Ziyaret, ve yönetmen en son sinema çıkışını gördüğü için şimdi izleyicileri ürkütücü hale getirdi. Yeni gerilim filmi Kabinde Bir Tıkırtı şu anda sinemalarda, bu yüzden bu 2015 sürümünü yeniden yaşamak için mükemmel bir zaman olmalı.

Bir şekilde geri dönüyor HBO Max’te bulunması sayesinde 20 ülkede ilk on listede, filmi oldukça gülünç anlarından bazılarıyla hatırlayabilirsiniz. film, görüşmedikleri büyükanne ve büyükbabalarını ziyaret etmek için seyahat eden bir erkek ve kız kardeşin, büyükannenin evinde her şeyin yolunda olmadığına dair ipuçları vermesini konu alıyor. Ziyaret hem geleneksel tekniklerle hem de ara sıra bulunan görüntülerin kullanılmasıyla çekilir.

Yine gerçekten ilginç olan şey, 20 yıllık bir yokluğun ardından korkunç yaşlı insanları uçurumun eşiğinden nasıl geri getirdiği. O zamandan beri ZiyaretMia Goth’unkiler gibi XAlex Garland’ın Erkeklerve diğer yeni korku oyuncuları kalıtsal Ve Barbar hepsi mecaz kullanımından tamamen keyif aldılar.

Diğer tüm Shyamalan filmleri gibi, sadece seyirciler bunu bekleyeceği için yapılmış gibi görünen oldukça korkunç bir olay örgüsüne de sahip. aynen Köyşişkin ve filme çok az şey katıyor – hatta belki de genel kalitesinden uzaklaştırıyor.

Yine de, sizi biraz rahatsız edecek aptalca bir bükülme olmayan bir Shyamalan filmi istemezsiniz.

Teknory