Trump’ın Yeniden Etkinleştirilen Twitter Hesabı Hala Ona Yetmiyor

6 Ocak 2021’deki Capitol Hill isyanlarının ardından Twitter, Trump’ın hesabına disiplin cezası veren platformlar arasında yer aldı. bir resmi olarak Blog 8 Ocak’ta yayınlanan Twitter hesabının “şiddeti daha fazla kışkırtma riski” nedeniyle kalıcı olarak kapatıldığını duyurdu. Yasağın merkezinde, platformun şiddeti teşvik etmek için kullanılmasını yasaklayan Twitter politikası vardı. Kalıcı hesap yasağı, Capitol Hill’deki olaydan üç […]

Trump’ın Yeniden Etkinleştirilen Twitter Hesabı Hala Ona Yetmiyor

6 Ocak 2021’deki Capitol Hill isyanlarının ardından Twitter, Trump’ın hesabına disiplin cezası veren platformlar arasında yer aldı. bir resmi olarak Blog 8 Ocak’ta yayınlanan Twitter hesabının “şiddeti daha fazla kışkırtma riski” nedeniyle kalıcı olarak kapatıldığını duyurdu. Yasağın merkezinde, platformun şiddeti teşvik etmek için kullanılmasını yasaklayan Twitter politikası vardı.

Kalıcı hesap yasağı, Capitol Hill’deki olaydan üç gün sonra ve Başkan’ın tartışmalı iki tweet’inden bir gün sonra Trump’a verildi. O zamanlar Twitter, “Şiddeti Yüceltme” politikasına atıfta bulunarak, tweet’lerinin kötü aktörler için bir teşvik işlevi görebileceği sonucuna vardı. Üstelik tweetlerinde kullandığı sözler tüm fiyaskoyu destekleyici nitelikte görüldü.

Twitter ayrıca Trump’ın “seçimi kazandığına inananları desteklemeye, güçlendirmeye ve korumaya devam etmeyi planladığını” belirten tweet’ini buldu. Şirket, Capitol Hill kargaşasının ardından daha fazla silahlı protestonun patlak verdiğini ve Trump’ın devam eden çevrimiçi varlığının yangını daha fazla körükleyebileceğini savundu.

koz cevap verdi resmi hükümet hesabından (daha sonra @POTUS) tweet atarak, Twitter’ın ifade özgürlüğünü yasakladığını ve zaten alternatif bir sosyal medya platformu oluşturmayı tartıştığını iddia ederek kişisel hesabının yasaklanmasına. Bu tweet’ler, gönderildikten birkaç dakika sonra Twitter tarafından silinirken, Truth Social birkaç ay sonra kullanıma açıldı.

Teknory