Twitter, NPR’ye “hükümet tarafından finanse edilen medya” etiketi veriyor

Farklı her zaman daha iyi değildir. Elon Musk’ın Twitter’ındaki son gelişmelerden birinde muhtemelen durum budur. için resmi Twitter hesabı Ulusal Halk Radyosu(Yeni bir sekmede açılır) (veya NPR) geçen hafta profilinde tartışmalı bir şekilde “ABD devlete bağlı medya” etiketi aldı ve bu etiket, hafta sonu sessizce “hükümet tarafından finanse edilen medya” olarak değiştirildi. Gizmodo(Yeni bir sekmede […]

Twitter, NPR’ye “hükümet tarafından finanse edilen medya” etiketi veriyor

Farklı her zaman daha iyi değildir.

Elon Musk’ın Twitter’ındaki son gelişmelerden birinde muhtemelen durum budur. için resmi Twitter hesabı Ulusal Halk Radyosu(Yeni bir sekmede açılır) (veya NPR) geçen hafta profilinde tartışmalı bir şekilde “ABD devlete bağlı medya” etiketi aldı ve bu etiket, hafta sonu sessizce “hükümet tarafından finanse edilen medya” olarak değiştirildi. Gizmodo(Yeni bir sekmede açılır). Orijinal etiket genellikle daha açık bir şekilde propaganda amaçlı sayfalara yapıştırılır.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter-Substack davası nedeniyle Matt Taibbi ile görünüşe göre çıkışlarda

Etiket ilk ortaya çıktığından beri NPR tweet atmadı.

Farklı ama biraz aynı.
Kredi: Ekran Görüntüsü: Twitter

İkisi arasındaki fark büyük ölçüde anlamsaldır. Aslında, etikete tıklamak sizi şuraya getirir: Bir sayfa(Yeni bir sekmede açılır) önceki etiketin ne anlama geldiğini açıklamak. Twitter’a göre, bu etiket “devletin mali kaynaklar, doğrudan veya dolaylı siyasi baskılar ve/veya üretim ve dağıtım üzerinde kontrol yoluyla editoryal içerik üzerinde kontrol uyguladığı satış yerleri” için var.

Bu tanım, NPR ile ilgili olduğu için yüzde 100 doğru olup olmadığını dışarıdan bakarak söylemek imkansız olacak kadar belirsizdir. Garip bir şekilde, yeni etiket aslında daha az geniş ve dolayısıyla potansiyel olarak daha az doğru. Doğrudan hükümet finansmanı, satış noktasının yıllık bütçesinin yalnızca yaklaşık yüzde birini oluşturur. NPR’nin kendisi(Yeni bir sekmede açılır).

Bu, Musk’ın Twitter’a sahipliğini içeren hemen hemen her şeyde olduğu gibi, garip, gelişen bir durum.

Teknory