Twitter'dan Trendler Nasıl Kaldırılır

Twitter'ın platformu, haberlerden eğlenceye kadar her konuda hızlı, dakika dakika güncellemeler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ancak, Twitter özet akışınızın Trendler bölümünde ilgi çekici olmayan konular görünmeye devam ederse ne yapabilir...

Twitter'dan Trendler Nasıl Kaldırılır

Twitter'ın platformu, haberlerden eğlenceye kadar her konuda hızlı, dakika dakika güncellemeler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ancak, Twitter özet akışınızın Trendler bölümünde ilgi çekici olmayan konular görünmeye devam ederse ne yapabilirsiniz?

Twitter'ın algoritması, içeriğinize ilginç bulabileceğiniz konuları aktarırken, şirket size gördükleriniz üzerinde biraz kontrol sağlar. Bu makale size Twitter'daki trendleri nasıl kaldıracağınızı öğretecek.

Twitter'da Trendler Nasıl Kaldırılır

Gördüğünüz içeriği, özellikle Twitter trendlerini daha iyi düzenlemek için farklı cihazlar için farklı adımlar atmamız gerekecek.

Twitter'da Trendler Nasıl Kaldırılır – Web Tarayıcısı

Twitter'ın web tarayıcısı sürümü, kullanıcıların Ayarlar'daki eğilimleri kaldırmasına olanak tanır. Mobil uygulamanın aksine, kaldırmadan önce bir trendin görünmesini beklemeniz gerekmez. İster Mac, Chromebook veya PC kullanıyor olun, ilginç olmayan trendleri nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Twitter hesabınıza giriş yapmak için bir web tarayıcısı kullanın. Ardından, sol alt köşedeki Diğer simgesini tıklayın.

 2. O'ya tıklayınn Ayarlar ve Gizlilik.

 3. Gizlilik ve güvenlik'i tıklayın.

 4. Gördüğünüz içeriği tıklayın.

 5. Tıklayın.

 6. Listeyi kaydırın ve ilgilenmediğiniz konuların işaretini kaldırın.

Artık, Trendler sekmesini tıkladığınızda, Twitter bu konularla ilgilenmediğinizi biliyor ve bu konular ortadan kalkmalı.

Twitter'da Trendler Nasıl Kaldırılır – Android

Android kullanıcıları, içeriği doğrudan Twitter'ın Trend Olan veya Sizin İçin bölümlerinden kaldırabilir. İşte nasıl:

 1. Twitter uygulamasını açın ve alttaki Ara simgesine dokunun.
 2. Sizin İçin'e veya Trend olan üstte.

 3. Kaldırmak istediğiniz trendi bulun. Ardından sağdaki Üç nokta simgesine dokunun.

 4. Değil'e dokununbununla ilgileniyor.

Trend, feed'inizden kaybolacak. Bunu Politikadan oyun oynamaya kadar her şey için yapabilirsiniz.

Twitter iOS'ta Trendler Nasıl Kaldırılır?

iOS kullanıcıları, Sizin İçin ve Trend özet akışlarından tüm konuları kaldırma seçeneğine de sahiptir. Twitter'ın ayarlarına gitmek yerine şu adımları izlemeniz gerekir:

 1. Twitter uygulamasını açın ve sayfanın altındaki Ara simgesine dokunun.

 2. Sizin İçin veya Trendler<'e dokunun

 3. Yapmadığınız trendin sağındaki üç nokta simgesine dokunun'görmek istemiyorum.

 4. Bununla ilgilenmiyorum seçeneğine dokunun.

Anahtar Kelimelere Dayalı Tweetler Nasıl Sessize Alınır?

Tüm trendleri değil, yalnızca ilgilenmediğiniz trendleri gizlemek istiyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz.

 1. “Ayarlar”'a ve ardından “Sesi Kapat” seçeneğine gidin (Tercihler). Kullanıcılara ek olarak belirli anahtar kelimeleri de kapatabilirsiniz.
 2. Sesi kapatmak istediğiniz kelimeleri veya kelime öbeklerini yazın. Bazen bir anahtar kelime, belirli bir konuyla ilgili tüm tweet'leri susturmak için yeterli olmaz. İstediğiniz kadar kelime yazabilirsiniz.
 3. Seçtiğiniz kelimeleri içeren tweet'leri ne kadar süreyle sessize almak istediğinizi seçin. Seçenekleriniz bir gün, bir hafta ve bir ay içerir. Tabii ki, yeterince aldıysanız, onları da sonsuza kadar gizleyebilirsiniz!

Twitter Trendlerini Gizlemek için Chrome Uzantıları

Birkaç yıl önce, Twitter trendlerini gizlemenize olanak tanıyan bir Chrome uzantısı vardı. Adı "Twitter Guff'ı Gizle" idi ve indirmek ücretsizdi. Artık "”, 'moath.dev.'

Son olarak, Twitter eğlenmek ve güncel olaylar hakkında bilgi almak için harika bir yerdir. Ancak, ilgilenmediğiniz haberleri ve hashtag'leri takip etmeye devam etmek zorunda değilsiniz. Yukarıda açıklanan yöntemler, Twitter Trendleri'nde gördüklerinizi daraltmanın bir yoludur.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow