Twitter/X, seçim dürüstlüğü ekibinin yarısını kovdu

Eskiden Twitter olarak bilinen platform X, önceliklerinin potansiyel olarak zararlı dezenformasyonun kendi platformunda yayılmamasını sağlamak olmadığını açıkça belirtiyor. Perşembe günü Elon Musk’un sosyal medya şirketi, seçim dürüstlüğü ekibinin yarısını işten çıkardı. Bilgi. Bu işten çıkarmalar, X’in, X’in küresel seçim bütünlüğü başkanı Aaron Rodericks de dahil olmak üzere dört ekip üyesinin tamamını işten çıkararak Dublin, İrlanda […]

Twitter/X, seçim dürüstlüğü ekibinin yarısını kovdu

Eskiden Twitter olarak bilinen platform X, önceliklerinin potansiyel olarak zararlı dezenformasyonun kendi platformunda yayılmamasını sağlamak olmadığını açıkça belirtiyor.

Perşembe günü Elon Musk’un sosyal medya şirketi, seçim dürüstlüğü ekibinin yarısını işten çıkardı. Bilgi. Bu işten çıkarmalar, X’in, X’in küresel seçim bütünlüğü başkanı Aaron Rodericks de dahil olmak üzere dört ekip üyesinin tamamını işten çıkararak Dublin, İrlanda merkezli ekibini tamamen yok ettiğini gördü.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk’un Neuralink’i insan denekler arıyor

Bu hamle, X CEO’su Linda Yaccarino’nun şunları söylemesinin ardından geldi: Finans Zamanları Daha dün şirketin seçim dürüstlüğü bölümünü dünya çapında genişleteceğini söyledi. X’in seçim dürüstlüğü ekibini kesmesi aynı zamanda platformda yapılan diğer değişikliklerin de ortasında geliyor. seçeneği kaldırdık Kullanıcıların dezenformasyon ve diğer yanıltıcı bilgileri şirkete bildirmesi için.

Elon Musk, X hakkındaki bir gönderide kendi seçim dürüstlük ekibini küçümseyerek kesintiler hakkında yorum yaptı.

“Ah, seçim dürüstlüğünü baltalayan ‘Seçim Dürüstlüğü’ Ekibini mi kastediyorsun?” Musk paylaştı. “Evet, gittiler.”

Takım lideri Rodericks’in X ile bazen çalkantılı bir ilişkisi olduğu görülüyordu. hukuk savaşı Musk ve şirketi eleştiren beğendiği bir dizi gönderi nedeniyle disiplin cezası verilmesi konusunda şirketle görüşmüştü.

Ancak şu şekilde Gadget’ı etkinleştirin Rodericks’in sadece birkaç hafta önce LinkedIn’de, eski işvereninin dezenformasyona karşı önlemlerini nasıl artırmaya çalıştığını ve sivil dürüstlük ve seçim lideri olarak işe alım arayışında olduğunu paylaştığını belirtti.

“Seçimlerin ve sivil olayların bütünlüğünü koruma tutkunuz varsa, X kesinlikle konuşmanın merkezindedir” diye yazdı.

Yaklaşan 2024 ABD seçimleri de dahil olmak üzere tüm dünyada büyük seçimler yakında gerçekleşecek. Musk ve şirket, içeriğin gerçek değeri söz konusu olduğunda kullanıcıların kendi başlarına olduklarını açıkça ortaya koyduğundan, X kullanıcıları platformda okudukları ve gördükleri konusunda dikkatli olmalıdır.

Teknory