Uber Eats, Miami’deki robot teslimatları için Cartken ile ortak oldu

Miami, gece hayatıyla tanınır, ancak Uber Eats’iniz sevimli küçük bir robot tarafından teslim edilirse sipariş vermek isteyebilirsiniz. Bugün, Uber ile ortaklığını duyurdu araba, kaldırım taşıma robotları yapan bir şirket. Uber Eats, başka yerlerde kaldırım robotu dağıtımını çoktan başlattı. California’da, West Hollywood’da Serve Robotics ve Santa Monica’da otonom bir otomobil şirketi olan Motional ile ortak oldu. […]

Uber Eats, Miami’deki robot teslimatları için Cartken ile ortak oldu

Miami, gece hayatıyla tanınır, ancak Uber Eats’iniz sevimli küçük bir robot tarafından teslim edilirse sipariş vermek isteyebilirsiniz.

Bugün, Uber ile ortaklığını duyurdu araba, kaldırım taşıma robotları yapan bir şirket. Uber Eats, başka yerlerde kaldırım robotu dağıtımını çoktan başlattı. California’da, West Hollywood’da Serve Robotics ve Santa Monica’da otonom bir otomobil şirketi olan Motional ile ortak oldu. Ve şimdi Cartken’in robot filosu, Uber Eats pilotunu Miami’ye getirdi.

AYRICA BAKINIZ:

Uber, AV şirketi Motional ile sürücüsüz yolculukları başlatıyor

Cartken şu anda Ohio Eyalet Üniversitesi ve Arizona Üniversitesi kampüslerinin yanı sıra Downtown Dadeland ve Miami’nin Brickell mahallesi adlı bir yaya alışveriş merkezine teslimat yapıyor. Cartken, Uber Eats ağı aracılığıyla 2023’te Miami-Dade ilçesine ve diğer şehirlere teslimat hizmetini genişletecek. Uber Eats uygulamasında sipariş verdiğinizde, teslimatın robot tarafından yapılıp yapılmadığı size bildirilecek.

Uygulama size aracın kilidini nasıl açacağınız konusunda talimatlar verir ve ilerlemesini takip edebilirsiniz.

Kredi bilgileri: Uber

teslimat ilerlemesini takip eden ve aracın kilidinin nasıl açılacağını gösteren uygulama ekranı.

Kredi bilgileri: Uber

Kaldırımda dolaşan Radio Flyer vagonu büyüklüğündeki bir robotun tuhaf görüntüsünün yanı sıra, otomatik teslimatların sunabileceği çok şey var. Cartken’in kurucu ortağı ve CEO’su Christian Bersch, “Birlikte trafik sıkışıklığını azaltma, yerel tüccarların teslimat kapasitesini artırmalarına yardımcı olma ve tüketicilere hızlı, rahat ve emisyonsuz teslimatlar sunma fırsatına sahibiz” dedi.

Web sitesine göre Cartken’in robotları, çarpışmaları önlemek ve “en az tehlikeye sahip rotaları seçmek” için tasarlanmış birden fazla sensöre ve kameraya sahip. Umarım bunlar, bir kavşağı geçerken biraz kafası karışan Kaliforniya’daki trafiği bundan daha iyi idare edebilir.

Teknory