Wi-Fi’ye bağlanamayan Yale Assure Lock 2 nasıl düzeltilir

Yale Assure Lock 2, çeşitli formatlarda mevcut olması ve evden uzakta olduğunuzda ön kapınızdaki sekmeleri tutmanızı kolaylaştırması nedeniyle en iyi akıllı kilitlerden biridir. Bu işlevselliğin çoğu, belirli modellerde Wi-Fi bağlantılarının desteklenmesiyle sağlanır; çünkü üniteyi hızlı bir şekilde ev ağınıza bağlayabilir ve tüm özelliklerine eşlik eden mobil uygulama aracılığıyla erişebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar Yale Assure Lock […]

Wi-Fi’ye bağlanamayan Yale Assure Lock 2 nasıl düzeltilir

Yale Assure Lock 2, çeşitli formatlarda mevcut olması ve evden uzakta olduğunuzda ön kapınızdaki sekmeleri tutmanızı kolaylaştırması nedeniyle en iyi akıllı kilitlerden biridir. Bu işlevselliğin çoğu, belirli modellerde Wi-Fi bağlantılarının desteklenmesiyle sağlanır; çünkü üniteyi hızlı bir şekilde ev ağınıza bağlayabilir ve tüm özelliklerine eşlik eden mobil uygulama aracılığıyla erişebilirsiniz.

Ancak bazı kullanıcılar Yale Assure Lock 2 cihazının çevrimdışı göründüğünü veya artık Wi-Fi’ye bağlı olmadığını fark edebilir. Çevrimdışı olan bir kilit, en iyi özelliklerine erişmenize izin vermeyeceğinden, bu durum sinir bozucu bir sorun olabilir; bu, onu mümkün olan en kısa sürede tekrar çevrimiçi duruma getirmek isteyeceğiniz anlamına gelir.

Yale Assure Lock 2 cihazınız çevrimdışı mı oldu veya Wi-Fi bağlantısı mı kesildi? Yale Assure Lock 2’yi Wi-Fi’ye nasıl yeniden bağlayacağınız ve tüm özelliklerine yeniden nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Jon Bitner / Dijital Trendler

Yale Assure Lock 2’yi Wi-Fi’ye yeniden bağlama

Tüm Yale Assure Lock 2 modellerinin Wi-Fi’ye bağlanmadığını unutmayın. Yalnızca Wi-Fi Akıllı Modülüne sahip olanlar Wi-Fi bağlantısı yapabilir, diğerleri ise yalnızca Bluetooth ile sınırlıdır. Bir Wi-Fi Akıllı Modülünüz varsa, Yale’in bu bileşenleri, çevrimdışı olduğunda Wi-Fi ağınıza otomatik olarak yeniden bağlanmayı deneyecek şekilde tasarladığını bilmek sizi memnun edecektir. Ne yazık ki bu her senaryoda işe yaramıyor. Yale Assure Lock 2 cihazınız birkaç dakikadır çevrimdışıysa, onu tekrar çevrimiçi duruma getirmek için yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Öncelikle istikrarlı bir internet bağlantınızın olduğundan ve yönlendiricinizin çevrimdışı olmadığından emin olun. Wi-Fi Akıllı Modülü otomatik olarak internete bağlanmaya çalıştığından, sorunun aslında akıllı kilidinizde olmaması ve bunun yerine ev ağınızla ilgili olması muhtemeldir.

Adım 2: Yönlendiriciyle ilgili her şey yolunda görünüyorsa sorun gidermeye akıllı kilidinizden başlamak isteyeceksiniz. Başlamak için kilidin pilinin bitmediğinden emin olun. Bu, arkadaşınızın mobil uygulamasını kontrol ederek veya kapıyı kilitlemeyi (veya kilidini açmayı) deneyerek yapılabilir. Ünite ölmüşse pilleri değiştirmeyi deneyin. Piller değiştirildikten sonra kilit Wi-Fi’ye yeniden bağlanmayı denemelidir.

Aşama 3: Ünite ölmemişse, pilleri çıkarıp yeniden takmanız gerekir. Pil kapağını yukarı kaydırın, dört pilin tamamını üniteden çıkarın ve yeniden takın. Bu, kilidi, Wi-Fi’nize bağlanmayı denemeyi de içeren bir başlatma döngüsünden geçmeye zorlayacaktır.

Adım 4: Bu süre zarfında, kilide Wi-Fi aracılığıyla erişebildiğinizden emin olmak için akıllı telefonunuzda Bluetooth’u kapatmayı düşünün. Wi-Fi bağlantısı kurmanın birkaç dakika sürebileceğini unutmayın.

Adım 5: Wi-Fi bağlantısı kurulduğunda mobil uygulamanın sağ üst köşesinde bir Wi-Fi simgesinin göründüğünü göreceksiniz. Kilit hâlâ Wi-Fi’ye bağlanamıyorsa yardım için Yale’in müşteri destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekebilir.

Editörlerin Önerileri






Teknory