WiFi’ye Bağlanmayan Bir Xbox Series X|S’yi Düzeltmenin En Kolay Yolları

Göre Microsoft, konsolunuz, kablosuz sinyaller yayan yakındaki elektronik cihazlardan veya diğer parazit biçimlerinden aktif parazit olarak adlandırılan durumla karşılaşabilir. Mikrodalga fırınlar veya klimalar kadar basit olan her şey aktif parazite neden olabilir; ancak, kablosuz hoparlörler veya ışıklar gibi akıllı ev teknolojisi kullanıyorsanız aktif parazit yaşayabilirsiniz. Microsoft, girişime neden olduğundan şüphelenilen cihazları yönlendiricinizden ve konsolunuzun görüş […]

WiFi’ye Bağlanmayan Bir Xbox Series X|S’yi Düzeltmenin En Kolay Yolları

Göre Microsoft, konsolunuz, kablosuz sinyaller yayan yakındaki elektronik cihazlardan veya diğer parazit biçimlerinden aktif parazit olarak adlandırılan durumla karşılaşabilir. Mikrodalga fırınlar veya klimalar kadar basit olan her şey aktif parazite neden olabilir; ancak, kablosuz hoparlörler veya ışıklar gibi akıllı ev teknolojisi kullanıyorsanız aktif parazit yaşayabilirsiniz.

Microsoft, girişime neden olduğundan şüphelenilen cihazları yönlendiricinizden ve konsolunuzun görüş alanından kaldırmaya çalışmanızı önerir. Bu, doğrudan yönlendiriciniz ile Xbox Series X|S’niz arasında duran kablosuz hoparlörler ve diğer parazit yayan aygıtlar gibi aygıtları kapatmanız veya çıkarmanız gerektiği anlamına gelir.

Microsoft’a göre, öyle görünmese de, üçüncü taraf kablosuz kulaklıklar da parazit sorunlarına neden olabilir. Yakın zamanda yeni kablosuz oyun kulaklığı satın aldıysanız (örneğin, Logitech G Astro A30 gibi) ve aniden ağ sorunları yaşıyorsanız, kulaklık kapalıyken Wi-Fi’ye bağlanmayı deneyin ve bunun sorunu çözmeye yardımcı olup olmadığına bakın.

Teknory