Windows 12 yakın zamanda gelmeyebilir ancak büyük bir işletim sistemi revizyonu yolda

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Microsoft, Windows’un Hudson Valley kod adlı bir sonraki büyük sürümü üzerinde çalışıyor. Bu sistem güncellemesinin Windows 12 olacağı söylendi ancak durum böyle olmayabilir. Kaynaklar, Hudson Valley’in bunun yerine Windows 11 için bir dizi yeni özellik getiren büyük bir güncelleme olacağını söylüyor. Windows 12’nin bu yıl Microsoft’un bir sonraki sistem […]

Windows 12 yakın zamanda gelmeyebilir ancak büyük bir işletim sistemi revizyonu yolda

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Microsoft, Windows’un Hudson Valley kod adlı bir sonraki büyük sürümü üzerinde çalışıyor.
  • Bu sistem güncellemesinin Windows 12 olacağı söylendi ancak durum böyle olmayabilir.
  • Kaynaklar, Hudson Valley’in bunun yerine Windows 11 için bir dizi yeni özellik getiren büyük bir güncelleme olacağını söylüyor.

Windows 12’nin bu yıl Microsoft’un bir sonraki sistem güncellemesiyle gelebileceğine dair bir inanç vardı. Ancak görünen o ki Windows 12 yerine büyük bir Windows 11 revizyonu bizi bekliyor.

Buna göre Windows MerkeziMicrosoft, Windows için bir sonraki sistem güncellemesi üzerinde çalışıyor. Kod adı Hudson Valley olan güncellemenin bu yılın sonlarında “sürüm 24H2” olarak sunulması bekleniyor ve geçen yılın 23H2 sürümünden önemli ölçüde daha büyük bir güncelleme olduğu söyleniyor.

Güncelleme Nisan ayına kadar üreticilere sunulacak olsa da mevcut Windows 11 kullanıcıları için Eylül ayına kadar hazır olmayacak. Bu zaman dilimi, yeni nesil yapay zeka bilgisayarlarının ve deneyimlerinin pazara sunulmasının beklendiği zamana denk geliyor.

Bunun nedeni, zamanlaması ve yeni güncellemenin çok yoğun bir yapay zeka etkisine sahip olması ve Windows 12 olduğu yönünde söylentilerin ortaya çıkmasıydı. Ancak kaynağın kaynakları, eski Windows şefi Panos Panay’ın şirketten ayrılması nedeniyle bunun artık pek olası olmadığını söylüyor.

Bir sonraki sistem güncellemesinin numaralı bir güncelleme yerine Windows 11’in büyük bir revizyonu olacağı bildiriliyor. Mevcut olduğunda, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik (AI ve AI olmayan) getireceği bildiriliyor:

  • Yardımcı pilot güncellemeleri
  • Snap Düzeni güncellemeleri
  • Dosya Gezgini güncellemeleri
  • Hızlı Ayarlar güncellemeleri
  • Telefon Bağlantısı güncellemeleri
  • Yeni bir Enerji Tasarrufu modu
  • ve dahası

Özelliklerin dışında, 24H2 sürümünün performans, güvenlik, UX ve yaşam kalitesi iyileştirmelerini içerdiği söyleniyor. Microsoft, bu iyileştirmelerden bazılarını bir süredir Canary Channel’da test ediyor.

Son olarak, Microsoft’un bazı yerleşik eski uygulamalarını kaldıracağı görülüyor. Buna Cortana, Mail, Takvim, Haritalar, Kişiler ve Filmler ve TV dahildir. Çıkış, Wordpad’in de kesme bloğunda olacağını, ancak gelecekteki bir güncellemeye kadar kaldırılmayacağını ekliyor.

Windows 12 yakın zamanda gelmeyebilir ancak büyük bir işletim sistemi revizyonu yolda

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow