Söylentilere göre Lenovo Legion Go, bir sonraki Steam Deck rakibi olabilir

Eric Zeman / Android Otoritesi TL;DR Ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre, çalışmalarda sözde Lenovo Legion Go adlı bir cihaz olabilir. Bu, ASUS ROG Ally veya Steam Deck’e benzer, Windows destekli bir avuçiçi oyun cihazı olacaktır. İddialara göre Legion Go, 8 inçlik bir ekrana ve yepyeni bir AMD Ryzen çipe sahip olabilir. Daha önce piyasada […]

Söylentilere göre Lenovo Legion Go, bir sonraki Steam Deck rakibi olabilir

Eric Zeman / Android Otoritesi

TL;DR

  • Ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre, çalışmalarda sözde Lenovo Legion Go adlı bir cihaz olabilir.
  • Bu, ASUS ROG Ally veya Steam Deck’e benzer, Windows destekli bir avuçiçi oyun cihazı olacaktır.
  • İddialara göre Legion Go, 8 inçlik bir ekrana ve yepyeni bir AMD Ryzen çipe sahip olabilir.

Daha önce piyasada pek çok avuçiçi oyun PC’si olmasına rağmen, Valve’ın Steam Deck’i piyasayı gerçekten değiştirdi. Şimdi, herkes pastadan bir parça kapmaya çalışıyor gibi görünüyor, en önemlisi de beğenilen ROG Ally’li ASUS.

Şimdi, Lenovo’nun devreye girebileceği anlaşılıyor. kaynaklanan bir rivayete göre Windows Merkezi, çalışmalarda sözde bir “Lenovo Legion Go” olabilir. Legion, Lenovo’nun oyun ürünleri için kullandığı alt markadır. Hatırlarsanız, şirket oyun telefonlarını burada piyasaya sürdü, ancak Lenovo bu pazardan bu yılın başlarında tamamen çıktı.

Bu yeni söylenti ile Lenovo’nun oyun telefonu hırsından vazgeçmesinin olası nedenini görebiliriz. Söylentilere göre Legion Go, hem Steam Deck hem de ROG Ally’deki 7 inçlik ekranlardan daha büyük olacak şekilde 8 inçlik bir ekrana sahip olabilir. Ayrıca AMD Ryzen hattı altında gelen yeni bir Phoenix işlemciye sahip olabilir. Bu muhtemelen onu ROG Ally’den daha güçlü yapacaktır. Ancak, bu lansmanları henüz görmedik, bu yüzden onlar hakkında fazla bir şey söyleyemeyiz.

Bu bilgilerin dışında, Lenovo Legion Go hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. Lenovo’nun bir oyun konsolu üzerinde çalıştığını ilk kez duymuyoruz. Geçen sefer, söylenti değirmeni şirketin Razer Edge’e benzer şekilde oyun akışına odaklanan Android tabanlı bir el cihazı üzerinde çalıştığını ileri sürdü. Yine de bu asla olmadı. Bu nedenle, bu Legion Go karasını asla görmememiz tamamen mümkün.

Bu cihazla ilgili hiçbir render veya başka sağlam bilgimiz olmadığı için, onu bu yıl göremeyeceğimizi tahmin edeceğiz. 2023’te gözleriniz bir oyun konsolundaysa, Steam Deck veya ROG Ally muhtemelen hala en iyi seçeneklerinizdir.

Söylentilere göre Lenovo Legion Go, bir sonraki Steam Deck rakibi olabilir

Teknory