Windows PC veya Mac için En İyi Video Konferans Yazılımı

Günümüzde video konferans yazılımı, uzak ve hibrit şirketler ve hatta çoğunlukla fiziksel ofis kullanan işverenler için toplantılar için ilk tercihtir. Dünya çapındaki profesyoneller her gün bu programlara güvendiğinden, sürekli olarak iyi performans gösteren ve yüksek kaliteli görüntülü aramalar sunan bir seçeneği seçmek çok önemlidir. Bir Windows PC veya Mac bilgisayar için kullanılabilen beş video konferans […]

Windows PC veya Mac için En İyi Video Konferans Yazılımı

Günümüzde video konferans yazılımı, uzak ve hibrit şirketler ve hatta çoğunlukla fiziksel ofis kullanan işverenler için toplantılar için ilk tercihtir. Dünya çapındaki profesyoneller her gün bu programlara güvendiğinden, sürekli olarak iyi performans gösteren ve yüksek kaliteli görüntülü aramalar sunan bir seçeneği seçmek çok önemlidir.

Bir Windows PC veya Mac bilgisayar için kullanılabilen beş video konferans yazılım aracının bir listesini derledik. Bu araçlar, kaliteleri ve özelliklerinin çeşitliliği ile seçenekler denizinde öne çıkıyor. Her giriş hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek için okumaya devam edin.

Zoho Toplantısı

Zoho Toplantısı kalitesi ve olanakları ile asla anlayamayacağınız video konferans pazarındaki en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Platform, 100 katılımcıya kadar bir saatlik toplantılar düzenlemenizi sağlayan ücretsiz bir sürüm bile sunar. Ücretli planlar şu şekilde fiyatlandırılır:

 • Toplantı Standart Planı: Ana bilgisayar başına aylık 5,77 ABD doları
 • Profesyonel Toplantı Planı: Toplantı sahibi başına aylık 9,90 ABD doları
 • Web Semineri Standart Planı: Ana bilgisayar başına aylık 17,32 ABD doları
 • Web Semineri Profesyonel Planı: Ana bilgisayar başına ayda 29,70 ABD doları

Zoho Meeting ayrıca, Zoho iş yazılımı paketi altındaki diğer araçlarla sorunsuz bir şekilde entegre olarak tüm işinizi tek bir kontrol merkezinden yürütmenize olanak tanır.

Bağımsız bir çözüm olarak Zoho Meeting, temiz bir düzene sahip kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Bu nedenle, daha az teknoloji meraklısı kullanıcılar için bile öğrenme eğrisi yoktur. Bir toplantıdayken, dikkatinizin dağılmasını en aza indirmek için ekranınızdaki tüm simgeler kaybolacaktır. Sessize alma veya sesi açma düğmesini kullanmanız veya ekranınızı paylaşmanız gerekirse, farenizi hareket ettirin ve seçenekler yeniden görünecektir.

Bir toplantı düzenlerken, katılımcıları sessize alma ve sessizden çıkarma ve misafir ekleme gibi tipik moderatör kontrollerine erişim elde edeceksiniz. Ancak, toplantıyı kilitleme seçeneğiniz de olacaktır. Temel olarak, bu özellik yeni kişilerin tartışmaya katılmasını engeller. Bu kullanışlı özellik sayesinde, davetsiz katılımcıların bir şekilde kullanıcı adı ve parolayı ele geçirseler bile oturumunuzun çökmemesini sağlayabilirsiniz.

Bir katılımcıysanız, şık Tepkiler özelliğini kullanarak toplantı sahibinin dikkatini çekebilirsiniz. Bu seçenek, sanal olarak elinizi kaldırmanıza ve araya girerek bir yorum veya soru sormanıza olanak tanır. Toplantı sırasında duygularınızı belirtmek veya onları takip ettiğinizi onaylamak için başka hareketler de sunar.

Ayrıca, metin biçimlendirme seçenekleriyle dolu bir özellik olan Zoho Notebook’u kullanarak not alabilirsiniz.

İhtiyacı olanlar için Zoho, ev ofisinizin eşit görünmediği günlerde bir zorunluluk olan sanal bir arka plan uygulamanıza izin verir. Ayrıca, bir toplantıyı canlandırmanız gerekiyorsa, çeşitli animasyonlu seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Zayıf bir bağlantı, çevrimiçi bir toplantı sırasında büyük bir engel olabilir. Bu nedenle Zoho, zayıf toplantı deneyimi için ağı hatalı olarak belirleyen bir ağ performans göstergesi sunar. Bu şekilde, suçlu sorunu hemen çözmek için gerekli adımları atabilir ve toplantı sorunsuz bir şekilde kısa sürede devam edebilir.

Zoho, Windows PC ve Mac istemcilerinin yanı sıra iOS Ve Android hareket halindeyken bağlantıda kalmanıza yardımcı olacak uygulama.

yakınlaştır

yakınlaştır piyasadaki en popüler video konferans programlarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Platform, iş akışını önemli ölçüde etkileyebilecek gereksiz gecikmelerden kaçınarak bir toplantıya ev sahipliği yapmayı ve toplantıya katılmayı son derece kolaylaştırır. Önceden video konferans görüşmeleri planlayabilir veya kişilerinizden birini anında arayabilirsiniz.

Bu son derece güvenilir yazılım, internet bağlantınız kesilse bile toplantıya devam edecektir.

Zoom, hem toplantı sahipleri hem de katılımcılar için zengin özellikler sunar. Ev sahibi olarak şunları yapabilirsiniz:

 • Herhangi bir aramayı tam uzunlukta bir video olarak kaydedin
 • Ekranınızı, ekranın bir bölümünü veya belirli bir uygulamayı paylaşın
 • Bilgisayarınızın sesini paylaşın
 • Katılımcıları beklemeye alma
 • Uzaktan kumandayı başka birine verin

Katılımcılara gelince, şunları yapabilirler:

 • Birbirinizle iletişim kurmak için sohbeti kullanın
 • Kişilere özel mesajlar gönderin
 • arka planı bulanıklaştır
 • Görünümlerini rötuşlayın

Zoom’u çekici bulursanız, ücretsiz bir planla deneyebilirsiniz. Bu plan, 100 katılımcıya kadar ve 40 dakikayı geçmeyecek şekilde bir toplantı düzenlemenizi sağlar. Ücretli planlar söz konusu olduğunda, üç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Pro: Kullanıcı başına yıllık 149,90 ABD doları
 • İşletme: Kullanıcı başına yıllık 199,90 ABD doları
 • Kurumsal: özel fiyat

Google Meet

Google Meet diğer uygulamalarla kolayca entegre olabilir ve işletmeniz için bir olasılıklar dünyasının kapılarını aralayabilir. Google Takvim’i kullanarak bir toplantı oluşturabilirsiniz ve tüm katılımcılar görüşmeye katılmaları için otomatik olarak bir Google Meet bağlantısı alır. Görüşme sırasında, Google Drive’ınızdaki dosyalara hızla erişebilir ve bunları toplantıdan çıkmadan herkesle paylaşabilirsiniz. Bir oturum sırasında kullanışlı olabilecek diğer Google hizmetleri şunları içerir:

Google Meet, toplantıları daha erişilebilir kılmak için gerekli olan gerçek zamanlı altyazı ekleme olanağı sunar. Ancak, uygulamanın varsayılan dilinin İngilizce olduğunu ve altyazı yazılımının başka bir dili algılamayacağını unutmayın.

Bu yazılım bir tarayıcıda çalışır, dolayısıyla bilgisayarınıza bir uygulama yüklemeniz gerekmez. Daha kullanışlı olmasına rağmen, tarayıcı tabanlı video konferans araçları bazen daha büyük çağrılarla mücadele edebilir. Katılımcıların salt görüntüleme modu aracılığıyla katılmasını sağlayarak bu sorunu önleyebilirsiniz.

Google Meet, dört ücretli katman sunan Google Workspace paketinin bir parçasıdır:

 • İş Başlangıç ​​Planı: Kullanıcı başına aylık 6 ABD doları
 • İş Standart Planı: Kullanıcı başına aylık 12 ABD doları
 • Business Plus Planı: Kullanıcı başına aylık 18 ABD doları
 • Kurumsal Plan: özel fiyatlandırma

Microsoft ekipleri

Microsoft ekipleri mükemmel arama kalitesi ve pazarın en sağlam video konferans özelliklerinden bazılarını sunar. Bu öznitelikler, çok sayıda kişi aramadayken bile toplantının sorunsuz bir şekilde yürütülmesine yardımcı olur.

Bununla birlikte, çok sayıda özellik ve Microsoft’un yenilerini eklemeye devam etmesi nedeniyle uygulamanın arayüzü biraz karmaşık hale gelebilir. Bu nedenle, bu yazılımın sunduğu her şeye alışmak için zamana ihtiyacınız olacak.

Microsoft Teams, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli özelleştirme seçenekleri sunduğundan, uygulamayı öğrenmek için harcanan zamana şüphesiz değecektir. Ayrıca, diğer Microsoft Office uygulamalarıyla sorunsuz eşleştirme de dahil olmak üzere birden çok entegrasyon seçeneği sunar.

Toplantıdayken, güçlü bir Beyaz Tahta uygulaması da dahil olmak üzere birçok iletişim ve katılım aracından yararlanabilirsiniz. Bu seçenek, diyagramları serbestçe çizmenizi sağlar ve mükemmel bir sonuç için çizimlerinizi yumuşatır. Katılımcılar ayrıca toplantıdan sonra not alabilir ve ekip üyeleriyle paylaşabilirler. Ayrıca, bir toplantıdaki tüm sohbetler ileride başvurmak üzere uygulamaya kaydedilir.

Fiyatlandırma ile ilgili olarak, Microsoft Teams, kullanıcı başına aylık 4 ABD Doları karşılığında bağımsız bir araç olarak mevcuttur. Bu aracı Microsoft 365 İş aboneliğinin bir parçası olarak da edinebilirsiniz. Bu durumda, aşağıdaki fiyatları ödemeniz gerekir:

 • Temel plan için kullanıcı başına aylık 6 ABD doları
 • Standart plan için kullanıcı başına aylık 12,50 ABD doları
 • Premium plan için kullanıcı başına aylık 22 ABD doları

Webex

Webex Windows PC veya Mac bilgisayarınız ve iOS ve Android cihazlarınız için birinci sınıf bir video konferans uygulamasıdır. Bu yazılım öncelikle video kalitesine odaklanır, bu nedenle her aramanın daha iyi görünmesini sağlamakta mükemmel olması şaşırtıcı değildir.

İyi görünmesinin yanı sıra yazılım, özellikle gelişmiş işbirlikçi özelliklerle iyi bir performans sergiliyor. Bunlar şunları içerir:

 • Belgeleri tüm katılımcılarla paylaşma
 • ekranınızı paylaşma
 • Paylaşılan dosyaların ortak açıklaması
 • Sanal beyaz tahta

Bu kullanışlı özellikler sayesinde, tüm ekibin birlikte yeni bir proje için beyin fırtınası yapması gerektiğinde Webex mükemmel bir seçenektir. Otomatik el kaldırma en iyi özelliklerden biridir ve herkesin hemen yorum veya öneride bulunmasına olanak tanır. Tek yapmanız gereken elinizi kameranın önüne koymak, bu da bir tepkiyi tetikleyerek toplantı sahibinin ve diğer katılımcıların dikkatini çekecektir.

Fiyatlandırma kişiye özeldir, bu nedenle belirli bir fiyat teklifi için bir Webex satış temsilcisiyle iletişime geçmek en iyisidir.

Evden Çıkmadan İşi Bitirin

Video konferans programları, toplantıları daha verimli bir şekilde yürütmenizi sağlayan önemli bir iş aracı haline geldi. Bu araçlar, çok az yüz yüze toplantının erişebileceği düzeyde esneklik ve erişilebilirlik sunar. Bu nedenle, bu makalede listelediğimiz video konferans çözümlerine göz atın ve hangisinin size, ekibinize ve işinize en uygun olduğunu belirleyin.

Herhangi bir video konferans aracı kullandınız mı? En çok hangisini beğendin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory