X (eski adıyla Twitter) artık sesli ve görüntülü arama özelliğini kullanıma sunuyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR X, platformda sesli ve görüntülü aramayı kullanıma sunuyor. Birçok kullanıcı bu özellikleri aldı ancak henüz geniş çapta kullanıma sunulmadı. Premium X abonesi olmayanların sesli ve görüntülü görüşmeye erişip erişemeyeceği belli değil. X (eski adıyla Twitter) artık sesli ve görüntülü arama yapma ve alma özelliğini kullanıma sunuyor. Son birkaç saat […]

X (eski adıyla Twitter) artık sesli ve görüntülü arama özelliğini kullanıma sunuyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • X, platformda sesli ve görüntülü aramayı kullanıma sunuyor.
  • Birçok kullanıcı bu özellikleri aldı ancak henüz geniş çapta kullanıma sunulmadı.
  • Premium X abonesi olmayanların sesli ve görüntülü görüşmeye erişip erişemeyeceği belli değil.

X (eski adıyla Twitter) artık sesli ve görüntülü arama yapma ve alma özelliğini kullanıma sunuyor. Son birkaç saat içinde birçok kullanıcı X uygulamasını açtıktan sonra yeni özelliklerle ilgili bir açılır bildirim aldı. Platform ayrıca birkaç saat önce sesli ve görüntülü aramaların yakında kullanıma sunulacağının ipuçlarını vermişti ancak bu özellikleri resmi olarak kendi X hesabı veya bir basın bülteni aracılığıyla tanıtmadı. Bu arada Elon Musk bunu aramak “X’te görüntülü ve sesli aramanın erken sürümü”, özelliklerin zamanla geliştirilebileceğini ima ediyor.

Çok heyecanlanıp X’te takip ettiğiniz her ünlü kişiyi aramaya başlamadan önce, platformda görüntülü ve sesli aramanın nasıl çalıştığını size anlatalım (üzerinden) Sınır). Kullanıcılar sesli ve görüntülü aramayı etkinleştirmek için uygulama ayarlarına gidebilirler. Geçiş etkin değilse, kimse onları arayamaz ve onlar da kimseyi arayamaz.

Kullanıcılara ayrıca kendilerini kimin arayabileceğini seçme seçeneği de sunulur. Doğrulanmış kullanıcılar, takip ettikleri kişiler ve adres defterlerindeki kişiler arasında seçim yapabilirler. Dolayısıyla, X’te dolaşan ücretsiz bir kullanıcıysanız, onları takip etmediğiniz veya adres defterlerinde bulunmadığınız takdirde kimseyi arayamazsınız.

Ancak özelliğin herkese ulaşıp ulaşmadığı belli değil. Kontrol ettik ama hala elimize ulaşmadı. Premium olmayan kullanıcıların X’te sesli ve görüntülü görüşmeye erişip erişemeyeceği veya bunun yalnızca ödeme yapan müşterilere mi ayrıldığı da belli değil. Bu sorular hakkında netlik elde ettiğimizde bu hikayeyi güncelleyeceğiz.


X (eski adıyla Twitter) artık sesli ve görüntülü arama özelliğini kullanıma sunuyor

Teknory