X-Men Filmlerini İzlemek İçin En İyi Sıra

X-Men evreni yavaş yavaş MCU’ya giriyor ve 2000’lerin başından itibaren projelerini Marvel hayranlarının izlemesi için alakalı hale getiriyor. bu X Men Multiverse Saga boyunca mutantlar görünmeye devam ettikçe filmlerin alaka düzeyi yeniden artıyor, ancak Fox filmlerini yeniden ziyaret etmek isteyenler için, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç olası izleme sırası var. Fox Marvel film evreni, en eskisi […]

X-Men Filmlerini İzlemek İçin En İyi Sıra

X-Men evreni yavaş yavaş MCU’ya giriyor ve 2000’lerin başından itibaren projelerini Marvel hayranlarının izlemesi için alakalı hale getiriyor.


bu X Men Multiverse Saga boyunca mutantlar görünmeye devam ettikçe filmlerin alaka düzeyi yeniden artıyor, ancak Fox filmlerini yeniden ziyaret etmek isteyenler için, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç olası izleme sırası var. Fox Marvel film evreni, en eskisi olmak üzere on üç farklı film içerir. X Men itibaren 2000 ve en son, bu Yeni Mutantlar 2020’den itibaren. Bu filmler, özellikle hayranların favorisi olan Wolverine ve Deadpool’a odaklanan bazıları da dahil olmak üzere, çizgi romanlardaki birçok X-Men karakterinin hikayelerini kapsar.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

on üç X Men filmler birden fazla zaman atlamaları içerir ve zaman çizelgesi 1944’te başlayıp seksen yıldan fazla sonra 2029’a kadar uzanır. Bu zaman çizelgesinin içerdiği ön filmlerin ve yeniden başlatmaların sayısı, Fox’un sürekliliğini takip etmeyi zorlaştırabilir. X Men filmler. Bu filmlerin içeriği, zaman yolculuğu yönleri ve ortaya çıkan karakterlerin farklı versiyonları söz konusu olduğunda karmaşıktır, ancak filmler, zaman yolculuğunu geliştirmeye odaklanma konusunda olağanüstü bir iş çıkarır. X Men bir bütün olarak evren. Aşağıda izlemenin iki farklı yolu vardır. X Men gösterim tarihi sırasına ve film zaman çizelgelerine dayalı filmler.

İlgili: Şimdiye Kadar MCU’daki Tüm Wolverine Kurulumu (Deadpool 3’ten Önce)


X-Men Filmleri Çıkış Sırasına Göre Nasıl İzlenir?

x-men çıkış emri

Bu filmlerin yayınlanma sırası, bir kez zaman çizelgesiyle biraz karışıyor. X-Men Başlangıç: Wolverine çıkageldi. Bunun da oldukça fazla olduğu MCU gibi büyük franchise’larda ve ayrıca orijinal üçlemenin onlardan çok önce çıkmasına rağmen prequellerden sonra yer aldığı Star Wars serisinde bunu görmek anormal değil. Wolverine ve Deadpool’un yer aldığı bağımsız filmler, X-Men’in genel evreniyle bağlantılarını sürdürüyor, ancak hikayeleri, topluluk filmlerinin hikayelerini gerçekten devam ettirmiyor. Özellikle Ryan Reynolds’ın Deadpool filmlerinde onun karakteri diğer filmlerin hiçbirinde görünmüyor. Bununla birlikte, Reynolds aslında Wolverine’in ilk solo filminde Deadpool’un çok daha az komik doğru bir çeşidi olarak görünüyor, ancak solo filmler karakterin bu versiyonunu takip etmiyor.

İlkinden sonra belirtmekte fayda var. X Men üçleme, aşağıdaki X Men filmler orijinal karakterlerin çoğunu takip eder, ancak ilk yıllarına ve X-Men ekibinin oluşumuna daha fazla odaklanılır. Daha çok geçmişe ve mutantların dünyaya nasıl geldiğine odaklanıyorlar. Hugh Jackman önemli bir rol oynuyor X-Men: Gelecek Geçmişin Günleri, Patrick Stewart’ın Charles Xavier’i ve Ian McKellen’in Magneto’su gibi, ancak bunun yanı sıra karakterlerin çoğu yeni oyuncular tarafından canlandırılıyor veya hiç görünmüyor.

X-Men Filmlerini Kronolojik Sırayla Nasıl İzlersiniz?

 • x-men kronolojik

  X-Men: Birinci Sınıf

 • X-Men: Gelecek Geçmişin Günleri
 • X-Men Başlangıç: Wolverine
 • X-Men: Kıyamet
 • X-Men: Kara Anka kuşu
 • X Men
 • X2: X-Men Birleşik
 • X-Men Son Direniş
 • Wolverine
 • Deadpool
 • Deadpool 2
 • Yeni Mutantlar
 • Logan

İlgili: Hugh Jackman’ın 1 Wolverine Kusuru, MCU’nun X-Men İçin Gizlice Mükemmel

Franchise’ı kronolojik sırayla takip etmek, mutant orduları arasındaki büyük savaşlara devam etmeden önce ilk yıllar ve kökenlerle açıldığından farklı bir izleme deneyimi sunuyor. Listenin ilk yarısı, X-Men’in oluşumunu son savaşlarına kadar gösteriyor. X-Men Son Direniş. Bundan sonra, ağırlıklı olarak Wolverine ve Deadpool karakterlerine odaklanıyor ve tüm grupla birlikte ilerlemesi gerekmiyor. Kronolojik bir sıraya konulmasına rağmen bu filmlerin zaman çizelgesini takip etmek hala çok zor.

Yeni Mutantlar 2020’deki en son MCU olmayan Marvel filmi ve serinin genel zaman çizelgesini gerçekten etkilemiyor. İki Deadpool filminin bu evrendeki haline çok benzeyen X-Men dışındaki kendi hikayesine odaklanıyor. Bu üç film, kalan filmlere spoiler vermeden herhangi bir noktada izlenebilir.

X-Men Filmleri İçin En İyi İzlenme Sırası

X-Men Evreni

Sonuçta tercihe kalıyor. Bazı kişiler bir film serisini kronolojik sırayla izlemeyi tercih eder, bu nedenle hikaye anlatımı sorunsuz bir şekilde akar. Öte yandan bazı insanlar, Marvel gibi belirli bir evrendeki filmleri çıkış tarihlerine göre izlemekten keyif alıyor. Bir film serisini çıkış sırasına göre izlemenin büyük bir kısmı, genellikle liste uzadıkça filmlerin kalitesinin artmasıdır. İlla olay örgüsü veya hikaye anlatımı değil, ama en azından görsellerin HD, renkli vb. ile ekranda nasıl göründüğü ile. On üç film yirmi yıl içinde vizyona girdi ve görsel özellikleri bu süre boyunca ilerledi.

bu X Men filmlerin tümü Disney+’ta mevcuttur, hariç Yeni Mutantlar ve Amazon Prime Video ve diğer birkaç akış platformunda bulunan ilk iki Wolverine filmi. Onları tekrar izlemenin doğru ya da yanlış bir yolu yok, hepsi tercihe bağlı. Belki de bu filmleri çıkış tarihlerine veya kronolojik sıraya dayalı olmayan farklı bir izleme yolu vardır. Deadpool 3 bir sonraki taksit X Men evren ama bu serinin resmi olarak MCU’nun bir parçası olan ilk filmi olacak. Hugh Jackman’ın o filmde geri dönüşüyle, son gelişmeleri yakalamak iyi bir fikir olabilir. X Men zaman çizelgesi.

Sonraki: Deadpool 3 Artık MCU’nun Önleyebileceği Bir Yük Taşıyor

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory