Twitter, ‘nefret dolu’ içeriğin erişimini bir etiketle sınırlayacak, kaldırmayla değil

Elon Musk’ın Twitter’ında hala nefret söylemi bulabilirsiniz. Ama şimdi, bir kısmı bir uyarı etiketi ile gelecek. Twitter’a göre şirket, başlangıç(yeni bir sekmede açılır) “Nefret Dolu Davranış” kurallarını çiğneyen tweet’lere yeni uyarı etiketleri koyuyor. Bu etikete sahip Tweetler platformda “sınırlı görünürlüğe” sahip olacak, bu da Twitter’ın algoritmasının erişimini azaltacağı anlamına geliyor – yani, arama yoluyla bulunma […]

Twitter, ‘nefret dolu’ içeriğin erişimini bir etiketle sınırlayacak, kaldırmayla değil

Elon Musk’ın Twitter’ında hala nefret söylemi bulabilirsiniz. Ama şimdi, bir kısmı bir uyarı etiketi ile gelecek.

Twitter’a göre şirket, başlangıç(yeni bir sekmede açılır) “Nefret Dolu Davranış” kurallarını çiğneyen tweet’lere yeni uyarı etiketleri koyuyor. Bu etikete sahip Tweetler platformda “sınırlı görünürlüğe” sahip olacak, bu da Twitter’ın algoritmasının erişimini azaltacağı anlamına geliyor – yani, arama yoluyla bulunma veya öneriler yoluyla keşfedilme yeteneği engelleneceği için içeriği daha az kişi görecek.

Twitter, sınırlı görünürlüğün yalnızca belirli rencide edici tweet’leri etkileyeceğini ve nefret dolu içerik tweetleyen hesapların hiçbir şekilde kaldırılmayacağını veya cezalandırılmayacağını vurguladı. Şirket, kullanıcıların, Twitter’ın tweet’lerine yanlış bir şekilde etiket eklediğine inanıyorlarsa itirazda bulunabileceklerini söyledi. Twitter ayrıca “yasa dışı içeriği kaldırmaya ve kötü oyuncuları askıya almaya devam edeceğini” söyledi.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, önemli kamu güvenliği hesapları için otomasyonu kapattı

Kullanıcı hesaplarının veya gönderilerinin görünürlüğünü sınırlamak, genellikle Musk ve en sadık destekçilerinin sık sık uyguladığı bir uygulama olan gölge yasaklama olarak adlandırılır. korkulan(yeni bir sekmede açılır).

Bununla birlikte, Twitter, platformda daha fazla şeffaflığa yönelik yeni bir adım olarak, kullanıcıların bir tweet’in şirketin “Nefret Dolu Davranış” politikalarını ihlal ettiği için görünürlüğünün sınırlandırıldığını bilmesini sağlıyor. Elbette, bir platform tarafından kullanıcılarına sağlanan herhangi bir ek bilgi memnuniyetle karşılanır. Ancak, yine içerik denetimi açısından bakıldığında, bu tam olarak Musk’ın daha önce eleştirdiği türden bir faaliyettir.

Twitter’ın politikaları tanımlar nefret dolu davranış(yeni bir sekmede açılır) ırkçı veya cinsiyetçi karalamalar, kinayeler ve sindirmenin yanı sıra nefret dolu referanslar, görüntüler ve kışkırtma olarak.

daha önce misk paylaşılan(yeni bir sekmede açılır) daha önce “konuşma özgürlüğü olan ancak erişim özgürlüğü olmayan” bir platform vizyonu. Ancak şimdiye kadar araştırmacılar ve birçok Twitter kullanıcısı tam tersini fark etti(yeni bir sekmede açılır)genellikle nefret söylemi ve diğer aşırılık yanlısı içeriğin varsayılan Sizin İçin akışının önerilerine girdiğini fark ediyor.

Bu yılın başlarında, Twitter kesik Musk yönetimindeki bir dizi işten çıkarmanın parçası olarak küresel içerik denetleme ekibi.

Teknory