Xiaomi HyperOS, akıllı telefonlar için yeni işletim sistemi olarak MIUI’nin yerini alıyor

Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu, şirketin uzun süredir devam eden MIUI işletim sistemini temel almayacak. Xiaomi CEO’su Lei Jun, X’te yaptığı açıklamada bunun yerine Xiaomi 14 serisinin HyperOS’u temel alacağını duyurdu. Tweet silinmiş olabilir Buna göre Android OtoritesiHyperOS, Android ile Xiaomi’nin kendi geliştirdiği Vela sistemini birleştiren yeni bir akıllı telefon işletim sistemidir. Başlangıçta […]

Xiaomi HyperOS, akıllı telefonlar için yeni işletim sistemi olarak MIUI’nin yerini alıyor

Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu, şirketin uzun süredir devam eden MIUI işletim sistemini temel almayacak.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, X’te yaptığı açıklamada bunun yerine Xiaomi 14 serisinin HyperOS’u temel alacağını duyurdu.

Buna göre Android OtoritesiHyperOS, Android ile Xiaomi’nin kendi geliştirdiği Vela sistemini birleştiren yeni bir akıllı telefon işletim sistemidir.

Başlangıçta HyperOS, Xiaomi telefonlarının Çince versiyonlarında piyasaya sürülecek. HyperOS’un uluslararası alanda da mevcut olup olmayacağı sorulduğunda Jun cevap verdi, “bizi izlemeye devam edin.”

Jun, yeni işletim sisteminin nasıl görüneceğine ilişkin herhangi bir ayrıntı paylaşmadı ve özellikler hakkında da hiçbir ayrıntıya sahip değiliz. Jun, temel mimarinin “tamamen yeniden yazıldığını” ve yeni işletim sisteminin “on milyarlarca cihaz ve gelecekte on milyarlarca bağlantı için Her Şeyin İnterneti için bir kamu tabanı hazırladığını” söyledi.

AYRICA BAKINIZ:

Xiaomi’nin 13 Ultra kamera canavarı Avrupa’da çıktı

Xiaomi’nin Android tabanlı MIUI işletim sistemi, 13 yıldır şirketin telefonlarına güç veriyor. İşletim sisteminin en son sürümü MIUI 14, Aralık 2022’de piyasaya sürüldü ve Xiaomi 13 Pro da dahil olmak üzere Xiaomi’nin mevcut amiral gemilerine güç veriyor.

Teknory