X’in Kredi Sonrası Sahnesi Nasıl Orijinal Filme Geri Dönüştür?

Uyarı: Bu yazı Saw X hakkında spoiler içermektedir! GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Özet Saw X’in jenerik sonrası sekansı, ikonik banyo ortamında geçerek orijinal filme bir geri dönüş sunuyor. Yapım ekibi banyoyu yeniden yaratmak, fayanslar üzerinde çalışmak ve ayrıntılara dikkat etmek için büyük çaba harcadı. Saw X’in başarısı, özellikle Hoffman’ın jenerik sonrası […]

X’in Kredi Sonrası Sahnesi Nasıl Orijinal Filme Geri Dönüştür?

Uyarı: Bu yazı Saw X hakkında spoiler içermektedir!


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Özet

  • Saw X’in jenerik sonrası sekansı, ikonik banyo ortamında geçerek orijinal filme bir geri dönüş sunuyor.
  • Yapım ekibi banyoyu yeniden yaratmak, fayanslar üzerinde çalışmak ve ayrıntılara dikkat etmek için büyük çaba harcadı.
  • Saw X’in başarısı, özellikle Hoffman’ın jenerik sonrası sahnede ortaya çıkmasıyla birlikte seride yeni bir filmin başlamasına yol açabilir.

Testere X yapım tasarımcısı Anthony Stabley kendisinin ve ekibinin devam filminin jenerik sonrası bölümünde orijinal filme bir geri çağrı oluşturmak için nasıl büyük çaba harcadıklarını anlatıyor. Programın son taksiti Testere Franchise orijinal filmdeki olaylar ile 2005’teki olaylar arasında geçiyor II’yi gördüm. Tobin Bell’den John Kramer, kanseriyle başa çıkmak için tıbbi bir prosedür için Meksika’ya giderken ilk kez başrolde merkez sahneye çıkıyor. Deneysel prosedürün hastaları dolandırmaya yönelik bir aldatmaca olduğu ortaya çıkınca John, klasik Yapboz yöntemlerini kullanarak dolandırıcılara bir ders vermeye yemin eder.

Testere X Kredi sonrası sahne, John’un kendisini ilk etapta dolandırıcılık tıbbi prosedürüne yönlendiren dolandırıcıya işkence yaptığını gösteriyor. Sürpriz bir açıklamada ona serinin uzun süredir devam eden kötü adamı Costas Mandylor’dan Mark Hoffman eşlik ediyor. Ancak bu sahneyi orijinaline bağlayan şey Testere 2004 korku klasiğinin ana ortamı olarak hizmet veren ikonik banyoda gerçekleşmesi. Yakın zamanda yapılan bir röportajda Haftalık eğlenceyapım tasarımcısı Stabley, kendisinin ve ekibinin orijinal filmden banyoyu nasıl incelemek zorunda kaldıklarını şöyle anlattı:

“Parçalara baktık, onu yeniden yaratma şeklimizde çok hassas davrandık…Set tasarımcılarım saçlarını biraz çekiyorlardı çünkü bunun çok doğru olmasını istiyorduk. Bu o kadar ikonik ki, bu yüzden bizim de çok önemsediğimiz bir şeydi. yeniden yaratmaktan heyecan duyuyorum”.


X’i Görmek Franchise’ın Geleceği İçin Ne İfade Edebilir?

Testere X şimdiye kadar serideki tüm filmler arasında en olumlu eleştirileri aldı ve tüm filmler arasında en yüksek yurt içi açılış haftasonunu kazandı. Testere 2010’dan bu yana çekilen film, serinin onuncu filmi için son derece etkileyici bir başarı. Bu, pek çok kişinin John Kramer karakterizasyonunu ve Shawnee Smith tarafından canlandırılan çırağı Amanda ile olan ilişkisinin tasvirini övdüğü, tesadüfi bir dizi için forma dönüş anlamına geliyor. Testere X aynı zamanda John’un kâr amacı güden sağlık sistemiyle mücadelesini de keskin bir şekilde ele alıyor, bu da franchise için bir başka önemli noktayı anımsatıyor, VI’yı gördüm, John’un özel sigorta sektörünü üstlenmesine neden oldu.

Olup olamayacağına ilişkin Testere 11 Daha sonra, Hoffman’ın jenerik sonrası sahnede ortaya çıkışı, seride başka bir bölüm hazırlıyor gibi görünüyor. Ancak yaratıcı ekip bir takip taahhütünde bulunmamaya dikkat etti. Testere X yönetmen Kevin Greutert anlattı Haftalık eğlence onlar öyleydi “Tartışma konusunda batıl inançlı” Bu taksitin nasıl olduğunu öğrenmeden önce daha fazla potansiyel devam filmi gişede gerçekleştirildi. Yeni filmin serinin en iyi değerlendirmelerini alması ve sağlam bir gişe hasılatı elde etmesiyle Jigsaw ve oyunları daha fazlası için geri dönebilir.

Kaynak: EW

Teknory